Connect with Us

Situatë alarmante në shkolla/ Infektohen 4 mësues në Korçë, Bilisht dhe Ersekë

Sociale

Situatë alarmante në shkolla/ Infektohen 4 mësues në Korçë, Bilisht dhe Ersekë

Publikuar

-

Rekord i zi në Kosovë/ 418 të infektuar me Covid dhe 4 viktima në 24 orë

Vetëm pak javë pas rihapjes së shkollave me rifillimin e vitit të ri në kohë pandemie, janë shfaqur pasojat e para të Covid-19.

Mësohet se në Korçë, Bilisht dhe Ersekë janë infektuar 4 mësues.

Bëhet fjalë për një një çift bashkëshortësh, të cilët ishin të dy mësues në dy shkolla 9-vjeçare në Korçë.

Gjithashtu janë infektuar edhe dy mësues të tjerë, njëri që jepte mësim në një shkollë 9-vjeçare në Bilisht dhe tjetri në Ersekë.

LEXO EDHE:  Mësuesi denoncon ministren Nikolla/ Emëroi grabitësin në arsim

Nga informacionet paraprake, nuk bëhet ende me dije se çfarë masash janë marrë për parandalimin e përhapjes së mëtejshme të koronavirusit në këto shkolla.

Ndërkohë, kujtojmë se sot është mbyllur gjimnazi në Përmet, për shkak se u konfirmuan pozitivë pesë mësues./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Helmimi nga uji në Krujë/ Qytetarët edhe sot drejt spitalit

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Situata e helmimeve në Krujë nuk ka ndryshime.

Raportohet se edhe ditën e sotme, raste të shumta janë drejtuar në spitalin e Krujës.Banorë, të cilëve u janë shfaqur, shenjat e helmimit, sipas abc news, kanë kërkuar ndihmën e mjekëve, për shkak të gjendjes së rënduar.

Në krahasim me dy ditët e para, ka një rënie të fluksit të pacientëve, por situata ende mbetet shqetësuese./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Diell por ftohtë/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Vija bregdetare do të jetë në dominimin e kthjellimeve gjatë gjithë ditës.

Ndërsa pjesa tjetër e territorit do të ketë kthjellime dhe kalime vranësirash, të cilat më të dukshme do të jenë përgjatë zonës Lindore, ku vranësirat do të pësojnë zhvillim të përkohshëm, por nuk do gjenerojnë reshje.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 22°C.

LEXO EDHE:  Mësuesi denoncon ministren Nikolla/ Emëroi grabitësin në arsim

LEXO EDHE:  Exclusive/ Here are the DP candidates and the surprises in the Korça region

Era do të frytjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior-veriperendimor duke sjelle në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto-Kullat nuk ndalen/ Rrethohet Liqeni i Tiranës

Publikuar

-

Nga

Një sërë projektesh vijojnë të jetësohen në kryeqytet, duke e cilësuar kështu Tiranën  një kantier të hapur për ndërtim. Bëhet fjalë kryesisht për godina të mëdha multifunksionale, të projektuara për zyra, qendra tregtare, hotele e ndërtesa për banim.

Nga fotot mëposhtme që po sjell CNA.al, shihet rrethimi i Liqenit të Tiranës me gardhe, për t’i hapur vend ndërtimit të kullave.Tirana po përjeton një bum të lartë ndërtimesh, një pjesë e madhe e të cilave në zonën qëndrore të saj.

LEXO EDHE:  Mësuesi denoncon ministren Nikolla/ Emëroi grabitësin në arsim

LEXO EDHE:  Arrestohet Vandami shqiptar

Kujtojmë se jo më gjatë se të premten e kaluar, dolën në dritë 17 vendimet e radhës të Këshillit Kombëtar të Territorit, ku jo vetëm në Tiranë, por në të gjithë Shqipërinë janë projektuar për ndërtim projekte të mëdha, duke nisur nga vila, hekurudha e porte./CNA.al

LEXO TE PLOTE