Connect with Us

Silva Bino në spital me Covid-19/ Manastirliu: Të presim të na bashkohesh sa më parë

Sociale

Silva Bino në spital me Covid-19/ Manastirliu: Të presim të na bashkohesh sa më parë

Publikuar

-

Silva Bino në spital me Covid-19/ Manastirliu: Të presim të na bashkohesh sa më parë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur gjendjen shëndetësore të Silva Binos, e prekur së fundi nga Covid-19.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale Manastirliu shkruan se gjendja e saj sipas mjekëve është e stabilizuar.

“I uroj shërim të shpejtë prof. Silva inos, që po trajtohet me kujdes e profesionalizëm nga kolegët e saj në spitalin infektiv në QSUT.

LEXO EDHE:  Vaksina kundër Covid gati në fillim të 2021, por jo për të gjithë

Mjekët konfirmojnë se gjendja e saj është e stabilizuar.

Dr. Bino të presim të na bashkohesh sa më pare”, shkuan Manastirliu./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Kapriçot e motit/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër

Publikuar

-

Nga

Kapriçot e motit/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër

Ditën e nesërme moti do të vijojë të jetë i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përjashtuar vranësirat kalimtare në relievet malore në lindje.

Shërbimi Meteorologjik parashikon se në relievet malore vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara, ndërsa mund të shoqërohen edhe me shtrëngata afatshkurtra.

Temperaturat do të vijojnë të mbeten të larta. Në disa zona, në orët e matjeve të temperaturave maksimale ato mund të arrijnë deri në vlera nga 41 deri në 42 gradë celcius.

LEXO EDHE:  Pedagogia infektohet me COVID-19 / Mbyllet dega e Ekonomikut

LEXO EDHE:  Menaxhimi i situatës së Covid-19/ Basha shpalos planin nëse do ishte kryeministër

Të larta do të mbeten gjithashtu temperaturat e natës (minimale) ku në disa zona zhiva e termometri mund të mos zbresin nga vlerat 25 apo dhe 27 gradë celcius./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Irritimi i qytetarëve/ Bashkia Tiranë rikthen abonetë e përgjithshme

Publikuar

-

Nga

Një muaj më parë abonetë e përgjithshme u hoqën nga qarkullimi për shkak të verifikimit të fluksit të linjave të transportit publik.

Për këtë pati shumë ankesa nga qytetarët të cilëve ju duhet të lëvizin çdo ditë, me disa autobusa.

Ditën e sotme Kryebashkiaku Erion Veliaj ka urdhëruar rikthimin e aboneve të përgjithshme, si dhe ndëshkimin me heqje të licencës për disa nga operatorët që nuk kanë respektuar standardet dhe kanë shkelur rregullat e vendosura nga Bashkia e Tiranës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat dy ditët e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Vendi ynë do të vijojë të jetë “i mbërthyer” nga masa ajrore të nxehta dhe të thata me origjinë nga Afrika e Veriut.

Në këtë mënyrë si për ditën e nesërme (e Enjte) ashtu dhe për ditën e Premte moti do të vijojë të jetë i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përjashtuar vranësirat kalimtare në relievet malore në lindje.

Për ditën e nesërme në relievet malore vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara; ndryshe nga dita e Premte ku këto vranësira parashikohen të shoqërohen edhe me shtrëngata afatshkurtër. Gjithashtu temperaturat do të vijojnë të mbeten të larta.

LEXO EDHE:  Pedagogia infektohet me COVID-19 / Mbyllet dega e Ekonomikut

LEXO EDHE:  Mbyllja e Covid-2/ Manastirliu optimiste: Drita në fund të tunelit më e dukshme se asnjëherë

Shërbimi Meteorologjik raporton se në disa zona, në orët e matjeve të temperaturave maksimale ato mund të arrijnë deri në vlera nga 41 deri në 42 gradë celcius.

Të larta do të mbeten gjithashtu temperaturat e natës (minimale) ku në disa zona zhiva e termometri mund të mos zbresin nga vlerat 25 apo dhe 27 gradë celcius./ CNA.al

LEXO TE PLOTE