Connect with Us

Pandemia në Ballkan/ Bien ndjeshëm rastet e reja të infeksionit në Kosovë

Kosova & Rajoni

Pandemia në Ballkan/ Bien ndjeshëm rastet e reja të infeksionit në Kosovë

Publikuar

-

Pandemia në Ballkan/ Bien ndjeshëm rastet e reja të infeksionit në Kosovë

Ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 45 raste të reja me Covid dhe 4 viktima.

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 48 raste të reja me koronavirus dhe 3 viktima.

Ndërsa sot në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 45 raste të reja me Covid dhe 4 viktima. Deri tani me sëmundjen COVID-19 janë diagnostikuar 17,674 persona. Prej tyre, 72 persona kanë vdekur dhe 14 642 janë shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit në Rumani janë regjistruar 1271 raste të reja të prekur nga Covid, dhe 30 viktima, teksa numri i përgjithshëm i atyre që kanë humbur jetën prej fillimit të pandemisë është rritur në 4748, kurse totali i infeksioneve ka shkuar në 123944

Sllovenia ka raportuar 39 raste të reja koronavirusi dhe 2 viktima. Numri i të prekurve në vend është rritur në 5388 kurse vdekjet numërohen në 149

LEXO EDHE:  Tërmeti 5.8 ballë shkund vendin/ Shënohen 25 viktima

Kroacia ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 48 raste të reja infeksioni dhe asnjë vdekje./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Rekord i zi në Maqedoninë e Veriut/ 22 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Publikuar

-

Nga

Rekord i zi në Maqedoninë e Veriut/ 22 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Numër i frikshëm viktimash është shënuar këtë të diel në Maqedoninë e Veriut.

Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 22 viktima. Ky numër shënon një rekord për vendin fqinj që po përballet me një bilanc të rëndë të pandemisë. Po ashtu edhe rastet e janë rritur, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 561 të infektuar nga COVID-19.

Më shumë raste vijon të ketë Shkupi (271), teksa Prilepi, Kumanova, Tetova, Strumica dhe Kavadar kanë regjistruar shifra shqetësuese./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Politika në zi/ Koronavirusi i merr jetën një deputeti në Maqedoninë e Veriut

Publikuar

-

Nga

Politika në zi/ Koronavirusi i merr jetën një deputeti në Maqedoninë e Veriut

Një lajm i hidhur vjen për botën e politikës në Maqedoninë e Veriut.

Mësohet se ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare deputeti Amdi Bajram.

Baramaj ka drejtuar për disa vite të tëra partinë e Lidhjes së Romëve.

Ai ishte shtruar në spital pasi ishte infektuar me Covid-19 dhe fatkeqësisht nuk ka mundur të jetojë.

LEXO EDHE:  Rritet sërish numri i viktimave dhe të infektuarve nga koronavirusi në Itali

LEXO EDHE:  Shifrat në Kosovë/ Dy viktima dhe 49 raste të reja me koronavirus

Mjekët deklarojnë se i ndjeri kishte probleme me zemrën përveçse se ishte me Covid-19./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Rekord të infektuarish në Greqi/ Humbin jetën 5 pacientë, 91 në intubim

Publikuar

-

Nga

Rekord infektimesh në Greqi/ Humbin jetën 5 pacientë, 91 në intubim

Greqia vijon të shënojë rekord të infektuarish me Covid. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 935 raste të reja ndërsa kanë humbur jetën pesë pacientë.

Athina mbart më shumë raste, por në hartën greke të shpërndarjes së rasteve nga Covid-19 shumë probleme paraqet veriu ku disa qytete si Kozani dhe Kosturi janë në ”Lock-Down”, një rajon i Kretës si dhe ishujt kufitarë me Turqinë.

Ndërkohë 91 pacientë ndodhen të intubuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE