Connect with Us

Klaus Gjasulaprotagonist te goli kundër ekipit të tij

BundesLiga

Klaus Gjasulaprotagonist te goli kundër ekipit të tij

Publikuar

-

Mbrëmja e sotme ka vënë në fushë Klaus Gjasulën përballë ish-skuadrës së tij, të cilën e udhëhoqi me shiritin e kapitenit në krahë sezonin e shkuar të Bundesligës. Megjithatë në fushë e shkuara harrohet dhe qëllimi i vetëm është fitorja.

Paderborn është duke udhëhequr në shtëpi kundër Hamburgut me shifrat 3-2, ndërsa goli i parë i duelit do të vinte edhe falë nuhatjes së “gladiatorit” kuqezi.

Nga mesi i fushës Gjasula hedh një top në krahun e djathtë të sulmit, aty ku nuhat bashkëlojtarin e tij, i cili vijon më pas aksionin që prodhon edhe golin hapës të takimit.

Një gol model i ardhur nga një kundërsulm i frikshëm, në të cilin ka qenë protagonist edhe futbollisti shqiptar, i cili luan ndeshjen e veçantë kundër shokëve të dikurshëm

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Video/ Bayern vijon serinë e rezultateve pozitive, triumfon edhe Dortmund. Ja rezultatet e Bundesligës

Publikuar

-

Nga

Bayern Munchen dhe Dortmund kryejnë detyrën jashtë fushe. Kampionët në fuqi fituan 1-2 në fushën e Koln. Thomas Muller (penallti) dhe Serge Gnabry gjetën rrugët e rrjetës në pjesën e parë, ndërsa vendasit shënuan golin e nderit tetë minuta përpara fundit të takimit.

Golat dhe rastet e KOLN-BAYERN MUNCHEN

Ky sukses e ka ngjitur ekipin e Flick përkohësisht në vend të parë me 15 pikë, po aq sa numëron edhe Dortmund. Verdhezinjtë shënuan dy herë në pjesën e dytë dhe u larguan me tre pikë nga transferta ndaj Arminia Bielefeld.

E shtunë super për Mats Hummels. Mbrojtësi i skuadrës së Favre realizoi një dygolësh pas asisteve të Meunier dhe kapitenit Reus, duke i dhuruar tre pikë të rëndësishme Dortmundit. Milot Rashica u rikthye në fushë pas një kohe të gjatë.

Sulmuesi dardan luajti gjysmëorëshin e fundit në takimin Eintracht Frankfurt-Werder Bremen, që u mbyll në barazim 1-1. Sfida tjetër mes Augsburg dhe Mainz përfundoi me suksesin 3-1 për ekipin vendas.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

U izolua kot, Gnabry nuk është me Covid-19

Publikuar

-

Nga

Testet për COVID-19 janë kthyer në normalitet në futbollin e sotëm, për t’u siguruar që futbollistët të mos jenë infektuar dhe të shpërndajnë virusin e rrezikshëm. Por kjo nuk do të thotë se ata janë 100% të saktë.

Këtë e ka kuptuar shumë mirë Serge Gnabry, mesfushori i Bayern Munchen, i cili të mërkurën alarmoi të gjithë pasi u lajmërua se kishte rezultuar pozitiv dhe atë natë nuk do të luante në ndeshjen kundër Atletico Madridit.

Futbollisti u izolua menjëherë nga pjesa tjetër e skuadrës dhe përfundoi në karantinë duke pritur atje rezultatet e testeve, ndërsa nuk u aktivizua as në Ligën e Kampioneve dhe as në Bundesligë.

Por lojtari rezultoi negativ në të gjithë testet e vazhdueshme që kreu që pas atij të ditës së martë.

Klubi bëri të ditur se edhe testi i fundit antigen kishte rezultuar negativ.

Kështu, rezultati para sfidës me Atletico Madrid ishte cilësuar “fals pozitiv” dhe Gnabry ishte i lirë të dilte nga karantina ku kishte qenë gjatë të gjithë kësaj jave.

Që nga nesër ai mund t’i bashkohej skuadrës në stërvitje për të marrë pjesë në përgatitjet për ndeshjen e Ligës së Kampioneve kundër Lokomotiv Moskës.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Makineri e vërtetë golash, shikoni rekordin e radhës që ka vendosur Lewandowski

Publikuar

-

Nga

Bayern Mynich arriti të fitonte me rezultatin e thellë 5-0 ditën e djeshme në përballjen kundër Eintracht Frankfurt, duke siguruar kështu tre pikët e radhës. Të besuarit e Hans Flick dominuan në “Allianz Arena”, ku dhe një herë tjetër ishte Robert Lewandowski protagonisti kryesor.

Bomberi polak arriti të shënojë tre gola në sfidën e djeshme, duke qenë sërish vendimtar për bavarezët. Leva realizoi tre golat e parë të ndeshjes dhe mbylli praktikisht sfidën që në minutën e 60-të, kur kompletoi tripletën e tij.

32-vjeçari falë golave kundër Frankurtit vendosi një tjetër rekord në Bundesliga. Kapiteni i kombëtares polake shënoi golin e tij të dhjetë në kampionat vetëm pas pesë ndeshjesh të realizuara. Madje ai nuk ka luajtur në njërin prej ndeshjeve, që do të thotë që ka shënuar 10 gola në vetëm 4 ndeshje. Një makineri e vërtetë golash!

LEXO TE PLOTE