Connect with Us

Jo vetëm për mbrojtje, por edhe si aksesor mode/ Del në shitje “fustani-maskë”

Fashion

Jo vetëm për mbrojtje, por edhe si aksesor mode/ Del në shitje “fustani-maskë”

Publikuar

-

Jo vetëm për mbrojtje, por edhe si aksesor mode/ Del në shitje “fustani-maskë”

Tashmë maskat janë kthyer jo vetëm në një mbrojtës por edhe një aksesorë mode. Së fundi një nga kompanitë e modës, PrettyLittlëThing ka shprehur të gjithë kreativitetin e saj në një fustan me maskë fytyre.

Pas prezantimit në rrjet, të gjithë nisën t ëkomentonin dizajnin e ri. Modelja e famshme Charlotte Moss është para që e ka veshur këtë fustan që veç të tjerash të mbron edhe nga Covid-19.

LEXO EDHE:  Covid në Shqipëri/ A ka diçka që mund të besojmë?!

Ky fustan me shumë mundësi do të kthehet në një trend dhe shumë shpejt do të hsohim që yje të mëdhenj të shoëbizit do ta bëjnë pjesë të gardërobës së tyre./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Ngjyra e zezë e preferuara e të gjithëve/ Shihni disa nga kombinimet më të bukura

Publikuar

-

Nga

Ngjyra e zezë e preferuara e të gjithëve/ Shihni disa nga kombinimet më të bukura

Ngjyra e zezë nuk del kurrë nga moda. Është një nga ngjyrat më të preferuara e cila qgjihnjë të tregon elegante, klas dhe seksi.

Megjithatë për t’i kombiuar ato në mënyrën e duhur duhet të dini disa sekrete. Kombinimi i tyre me veshje dhe aksesorë të veçantë është padyshim një ide e shkëlqyer.

Koleksionet  e sezoit vjeshtë dimë përmbajnë modele të ndryshme të pantallonave të zeza: nga ato prej lëkure deri tek modelet e rafinuaa të palazos. Thjesht duhet të gjeni frymëzimin e duhur për të qenë në gjendje t’i kombinoni ato në një mënyrë më creative.

LEXO EDHE:  Beteja me Covid-19/ Rama: Gati fondi për blerjen e vaksinës

LEXO EDHE:  SHBA-Rusi, shefat e Mbrojtjes diskutojne per Shtetin Islamik

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Stili i të “zhveshurit”/ Fustanet më të guximshme që prezantuan yjet në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Stili i të “zhveshurit”/ Fustanet më të guximshme që prezantuan yjet në tapetin e kuq

Personazhet e famshëm shpesh shtrijnë kufijtë e modës në tapetin e kuq , nga veshja e fustaneve të modeluar si trupi i një mjellme  tek veshjet e bëra tërësisht nga shishet e ricikluara.

Por një trend më i madh që ka marrë hov vitet e fundit është veshja “e zhveshur” , fustanet dhe veshjet e dizajnuara për të treguar lëkurën maksimalisht. Trendi është ende aktual në 2020.

Për më tepër në galerinë e mëposhtme shihni disa nga veshjet më të guximshme që kanë veshur yjet në tapetin e kuq./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

8 trendet më të veçanta nga “Sezoni i Pranverës” 2021

Publikuar

-

Nga

Ndryshimi më i madh nga veshjet që shkëlqenin në ekranet tona është se, për herë të parë pas një kohe të gjatë, këto dukeshin si veshje që mund të visheshin. Ironia dhe mosrespektimi i të gjitha atyre sezoneve që vallëzojnë në buzën e një vullkani me fustane i ka lënë vendin diçkaje më të menduar dhe realiste këtë sezon.

Ekziston një intimitet në veshjet e trikotazhit të lëkurës që shihen në Rick Oëens dhe Thebe Magugu dhe në materialet strukturore dhe të punuara me dorë të përdorura nga Kenneth Ize dhe Jonathan Anderson i Loewe.

Fustanet janë me mëngë të rregullta dhe në mënyrë të ndërlikuar të viteve ’40 në Rodarte, Coach dhe Chopova Loëena, një siluetë mjaft e rehatshme për tu veshur në shtëpi dhe mjaft e bukur për tu veshur për një darkë të distancuar nga shoqëria./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: