Jorgo Pëllumbi i pafat, ndëshkohet me karton të kuq në minutën e 15-të

-

Ndeshja e sotme Hajduk Split – Varazhdin ka përfunduar në mënyrën më të keqe për ish-futbollistin e Skënderbeut Jorgo Pëllumbi.

Mbrojtës 20-vjeçar i Varazhdinit u largua me karton të kuq në minutën e 15-të të sfidës me Hajdukun. 5 minuta përpara se të linte fushën, Pëllumbi ishte ndëshkuar me karton të verdhë.

Trajneri i Varazhdinit Samir Toplak aktivizoi më pas ish-lojtarin tjetër të Skënderbeut Agon Elezit në minutën e 21-të të sfidës. Përveçse duhet të luajë me 1 lojtar më pak, Varazhdini po humbet takimin me rezultatin 2-0.

Champions League/ Barcelona shkatërron Ferencvaroshin, United shtang PSG-në

-

Janë mbyllur edhe 6 sfidat e tjera të ditës së parë për Ligën e Kampioneve. Barcelona ka fituar thellë me Ferencaroshin, ndërsa Manchester United ka mundur në Francë PSG-në. Ja të gjitha rezultatet:

-

Futbollisti i Bajernit Serxhi Gnabri është infektuar me koronavirus. Lajmi u dha nga kampionët e Europës në faqen zyrtare.

25-vjeçari është njëri prej titullarëve më të rëndësishëm të bavarezëve. Ai do të mungojë në supersfidën e nesërme të Ligës së Kampioneve me Atletiko Madridin.

Video/ Dopio Morata, Pirlo debuton me fitore në Champions

-

Fillim perfekt i sezonit të ri në Serie A për Juventusin. Ekipi i Andrea Pirlos iu fal dygolëshit të Alvaro Moratës për të mposhtur 0-2 Dinamon e Kievit. Cristiano Ronaldo ishte mungesa e madhe e kësaj sfide, teksa u dëmtuar edhe kapiteni Chiellini në minutën e 19-të.

Golat dhe rastet e DYNAMO KYIV-JUVENTUS

Pjesa e parë u mbyll pa gola, teksa fraksioni i dytë nisi me rrjetën e bardhezinjve. Aksion shumë i bukur dhe finalizim i Moratës pas 47 sekondave. Goli i qetësisë erdhi në minutën e 84-t. Kros i Cuadrado dhe gol me kokë i 27-vjeçarit.

Takimi tjetër i luajtur në Rusi midis Zenit dhe Club Brugge, u mbyll me rezultatin 1-2. Edhe në këtë sfidë golat u realizuan në 45 minutat e dyta. Belgët kaluan të parët në avantazh pas një ore lojë me anë të nigerianit Dennis, por vendasit barazuan falë autogolit të portierit Horvath.

Golat dhe rastet e ZENIT-CLUB BRUGGE

U duk se ky takim po mbyllej pa fitues, por Brugge gjeti golin në minutën e tretë shtesë me anë të 19-vjeçarit de Ketelaere, duke e nisur me tre pikë aventurën në grupin F, aty ku bëjnë pjesë edhe Lazio me Dortmund.