Connect with Us

Arrestohen 11 persona në Tiranë/ Policia jep detaje

Kronika

Arrestohen 11 persona në Tiranë/ Policia jep detaje

Publikuar

-

Zhvillonin aktivitetin e lojrave të fatit/ Arrestohet pronari i një lokali dhe 2 të rinj në Tiranë

Bien në prangat e Policisë 11 shtetas, për vepra të ndryshme penale.
Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatit të Policisë Nr.5, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit B.U., 56 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatit të Policisë Vorë, u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Plagosje e lehtë me dashje” të shtetasve E.T., 20 vjeç, dhe A.E., 30 vjeç, si dhe u shpall në kërkim shtetasi P.T., pasi në rrugën “Rinia”, Vorë, pasi gjatë një konflikti kanë dëmtuar njëri-tjerin me sende të forta.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2, bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm” të shtetasit A.M., 27 vjeç.
Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6, u bë arrestimi në flagrancë për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Vjedhja” i shtetasit O.Z., 28 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij, si dhe ka vjedhur disa vegla pune të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve :
•A.N., 19 vjeç, pasi u kap në flagrancë duke drejtuar mjetin pa lejen përkatese.
J.J., 48 vjeç, G.M., 43 vjeç, H.V., 32 vjeç dhe Gj.Q., 32 vjeç, pasi u kapën në flagrancë duke drejtuar mjetet përkatese në gjendje të dehur.
• A.Ç., 44 vjeç, pasi dyshohej se drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe ka kundërshtuar dhe nuk i është bindur urdhërit të punonjësve të Policisë për të bërë testin e alkoolit.

LEXO EDHE:  Operacion antidrogë në Tiranë/Prangosen shpërndarësit e "Bllokut", kapet kokainë

Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Vrasje dhe pjesëmarrje në organizatë terroriste”/ OFL në shënjestër dy “të fortët” e radhës

Publikuar

-

Nga

“Vrasje dhe pjesëmarrje në organizatë terroriste”/ OFL në shënjestër dy “të fortët” e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

Ll. B., banues në Cërrik, i dënuar për veprën penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”;

B. I., banues në Elbasan, për të cilin Gjykata e Milanos, Itali, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Pjesëmarrja në organizatë terroriste”, parashikuar nga Kodi Penal italian.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Sulmi ndaj gazetares Klodiana Lala/ Policia fsheh dhe manipulon ngjarjen

LEXO EDHE:  Sulmi ndaj gazetares Klodiana Lala/ Policia fsheh dhe manipulon ngjarjen

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrohen 22 kilogramë kanabis/ Arrestohet 36-vjeçari në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Në vijim të kontrollit masiv të territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative se në territorin e fshatit Kropisht, Vlorë, një person posedonte në banesë lëndë narkotike, u organizua dhe finalizua operacioni policor i koduar “Vllahina”.

Në kuadër të operacionit të zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Forcën Operacionale në DVP Vlorë, u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit N. I., 36 vjeç, banues në fshatin Kropisht, Vlorë.
Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit N. I., shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale rreth 22 kg lëndë të dyshuar cannabis sativa, 2130 fara kanabisi dhe një sasi municion luftarak.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Njëri pa patentë, tjetri i dehur në timon/ Arrestohen dy të rinj në Durrës

Publikuar

-

Nga

11 të arrestuar në Tiranë/ Policia jep detajet, për çfarë akuzohen

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e atyre drejtuesve që drejtojnë mjetin në mënyrë të parregullt, arrestuan në flagrancë shtetasit:

A. Ç., 18 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua në lagjen nr. 13, Durrës, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, pa leje drejtimi.
A. B., 28 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë duke drejtuar mjetin tip “Audi”, në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE