Connect with Us

“Lamë gjithçka pas”/ Vesa Luma zbulon pse vendosën të jetonin në Zelandën e Re

Showbizz

“Lamë gjithçka pas”/ Vesa Luma zbulon pse vendosën të jetonin në Zelandën e Re

Publikuar

-

“Lamë gjithçka pas”/ Vesa Luma zbulon pse vendosën të jetonin në Zelandën e Re

Prej vitesh, këngëtarja Vesa Luma së bashku me reperin Big Basta dhe djalin e tyre Lian jetojnë në Zelandën e Re. E ftuar në një lidhje direkte në emisionin e Rudinës, Vesa ka zbuluar dhe arsyen pse vendosën të shpërnguleshin në Zelandën e Re.

“Ne ishin në një udhëtim në Australi një vit para se të zhvendoseshim në Zelandën e Re dhe jemi mrekulluar. Një i afërmi im pati mundësi dhe e ftoi Gerin për të parë vendin nëse i pëlqen apo jo.

Kur ka lindur Liani, aty filluam të shihnim të mirat dhe të këqijat e vendit dhe si çdo prind, meqë e kemi pasur mundësinë, kemi vendosur që të paktën për Lianin të bëjmë një sakrificë e cila nuk është e vogël sepse kemi lënë gjithçka pas.

Por na pëlqeu shumë si vend dhe jemi të lumtur që jemi këtu. Kemi kaluar nëpër shumë sfida dhe të gjithë ata që jetojnë jashtë e kuptojnë këtë pjesë dhe doja t’i thoja të gjithëve që jo gjithçka që shihet mund të jetë shumë e bukur.

LEXO EDHE:  Vesa Luma zbulon 'mrekullinë' që po jeton në Zelandën e re

Ka momente që edhe ne nuk jemi të sigurt dhe shpesh ndodh diçka dhe themi nuk po mundemi, të kthehemi, por pastaj shohim Lianin, ai e adhuron këtë vend”, rrëfeu Vesa./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Fifi nuk e fsheh më dashurinë/ Ndjek në rrjetet sociale vetëm njeriun që i ka “rrëmbyer” zemrën

Publikuar

-

Nga

Fifi nuk e fsheh më dashurinë/ Ndjek në rrjetet sociale vetëm njeriun që i ka "rrëmbyer" zemrën

Prej kohësh, këngëtarja Fifi ka folur rreth dashurisë dhe njeriut që i ka rrëmbyer zemrën.

“Krej cfarë dua në jetë është vëmendja jote dhe vetëm e jotja. Nëse duhet me luftu ka me luftu. Nëse duhet me u çmend ka me u çmend. Nëse duhet me u bë palaço kam me u bo palaço. Me të pa tu kesh, krejt i boj. Ama dorë nga ty nuk heq dot kollaj”, shkruante Fifi në një prej postimeve ku etiketoi dhe personin që i kishte rrëmbyer zemrën.

Por së fundi këngëtarja ka vemdosur të zgjidhë çdo enigmë dhe në rrjetet sociale ka vendosur të ndjekë vetëm personin e saj të zemrës, djalin me emrin Xhuljo.

LEXO EDHE:  FOTO-Vajza me linjat më perfekte/ Këngëtarja zbulon “sekretin” e një trupi fantastik

LEXO EDHE:  Vesa Luma zbulon 'mrekullinë' që po jeton në Zelandën e re

Duket se këngëtarja ka vendosur ta bëjë publike këtë lidhje duke shuar të gjitha dyshimet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Nga vendi i propozimit tek pushimet e para si çift/ Armina Mevlani nostalgjike, publikon fotot ndër vite me Zenin

Publikuar

-

Nga

Nga vendi i propozimit tek pushimet e para si çift/ Armina Mevlani nostalgjike, publikon fotot ndër vite me Zenin

Blogerja Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha po jetojnë dashurinë e tyre prej vitesh.

Ditën e sotme, blogerja është bërë paksa nostalgjike dhe ka ndarë disa foto ku shihet me Shkëlzenin pikërisht në përvjetoin e tyre të njohjes.

Në secilën prej fotove të publikuar fshihet një moment i veçantë. Nga darka romantike, momenti i propozimit, e deri tek pushimet e para si çift.

LEXO EDHE:  FOTO-Vajza me linjat më perfekte/ Këngëtarja zbulon “sekretin” e një trupi fantastik

LEXO EDHE:  Rahën gruan dhe kunatin/Prangosen dy persona

Kujtojmë se çifti kishte menduar të martohej verën e 2020-ës por për shkak të pandemisë planet e blogeres dhe juristit janë shtyrë për një moment më të përshtatshëm./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

E kapi mat me bashkëshortin e saj/ Aktorja turke rreh modelen e njohur në mes të restorantit

Publikuar

-

Nga

E kapi mat me bashkëshortin e saj/ Aktorja turke rreh modelen e njohur në mes të restorantit

Aktorja e famshme turke Tuba Unsal rrezikon 1 vit burg për shkak të një skandali tradhtie që prej kohësh ka pushtuar mediat turke.  Modelja spanjolle, Elisabeth Mas Vall ka ngritur padi ndaj aktores pasi pretendon se ajo e ka rrahur në një restorant kur e kapi mat me bashkëshortin e saj.

Pak kohë më parë Elisabeth shkoi në një restorant për të folur me bashkëshortin e saj Caner Karaloglu, i cili e tradhtoi me aktoren turke. Por atje ajo pretendon se u dhunua si nga bashkëshorti, edhe nga e dashura e tij, aktorja Tuba Unsal.

Karaloglu rrezikon deri në 5 vite burg për sulm dhe fyerje, ndërsa Unsal rrezikon 1 vit burg. Në padinë e ngritur, modelja pretendon se aktorja e tërhoqi nga flokët dhe e goditi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE