Connect with Us

Idrizi: Ja kur nis Kategoria e Parë

Sport

Idrizi: Ja kur nis Kategoria e Parë

Publikuar

-

Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, pohon për “Panorama Sport” se kampionati i Kategorisë së Parë mund të nisë javën që vjen. Sipas tij, kampionati do të vazhdojë me dy grupe.

“Kam informacion nga burime jozyrtare se kampionati do të nisë javën e ardhshme. Me sa di, do të bëhet sërish me dy grupe, pasi do të futen edhe ekipet që kanë apeluar.

Për mua nuk ka rëndësi fare kjo gjë, jam shprehur njëherë. Ta bëjnë si të duan, me një apo me dy grupe, apo vetëm me një ekip fare. Ne jemi gati për të filluar dhe për të bërë punën tonë”, u shpreh administratori i klubit vlonjat, Idrizi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

LAJM I FUNDIT/ Mbyllet mbledhja, ja vendimi i marrë për futbollin

Publikuar

-

Nga

Pas përfundimit të mbledhjes së Ligës, presidenti i saj, Edvin Libohova është shprehur se ende nuk është marrë një vendim për kampionatin dhe nëse do të vazhdojë apo jo bojkoti. Libohova u shpreh se i është dhënë kohë qeverisë deri ditën e enjte për një përgjigje përfundimtare për realizimin e kërkesave dhe më pas ditën e premte do të ketë tjetër mbledhje të Ligës dhe klubeve.

“Ne do të presim deri ditën e enjte nëse do të kemi një përgjigje nga qeveria. Më pas do mblidhemi për të vendosur për bojkotin. Po i lëmë një afat tjetër, për të pasur një përgjigje dhe më pas do mblidhemi për të marrë vendimin përfundimtar. Nuk e dimë pse ende nuk ka ardhur një përgjigje përfundimtar.

Nuk ka një ngërç. Nëse nuk vjen deri ditën e enjte, do mblidhte Liga ditën e premte dhe më pas do vendsim. Nuk kemi detaje se çfarë diskutoi Duka me Ramën, ishte pozitiv, por nuk kemi detaje. Ky bojkot nuk e rrezikon kampionatin. Nuk është diskutuar asnjë propozim tjetër për kampionatin.”, u shpreh Libohova.

LEXO TE PLOTE

Sport

Tifozët në ankth për pjesëmarrjen ndaj Barcelonës, ja çka bërë sot Ronaldo

Publikuar

-

Nga

Kristiano Ronaldo postoi të shtunën një foto në “Instagram” ku festonte: “Siiiii”. Dhe për juventinët u duk sikur portugezi kishte marrë përgjigjen e tamponit negativ, pas infektimit me “COVID”, por në të vërtetë ishte thjesht e kundërta.

Sulmuesi bardhezi festonte për fitoren e ish-shokëve të tij të Realit të Madridit, që mposhtën Barcelonën në klasiken spanjolle, ndërsa sot pritet që të jetë dita vendimtare. CR7 iu nënshtrua tamponit nga përgjigjja e të cilit varet prezenca e tij në fushë të mërkurën, ndaj Barcelonës.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaosi te Barcelona, Bartomeu merr vendimin e papritur

Publikuar

-

Nga

Qetësia ka zgjatur shumë pak dhe duket se Barcelona do të rikthehet të jetë sërish në një kaos të vërtetë. Firmat e mbledhura për shkarkimin e presidentit e kanë detyruar atë që të japë dorëheqjen përpara se të dalë në referendum.

Sipas asaj “El Chiringuito”, numri 1 i klubit ka vendosur të japë dorëheqjen dhe të largohet nga Barcelona përfundimisht. Diçka të tillë pritet që Bartomeu ta njoftojë ditën e sotme, ku do të largohet nga klubi së bashku me bordin e tij drejtues. Në orët e ardhshme priten zhvillime të reja, ku vetë presidenti me shumë mundësi do të sqarojë gjithçka.

LEXO TE PLOTE