Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Publikuar

-

Horoskopi për ditën e sotme/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Dashi

Ju duhet ta filloni ditën në një mënyrë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja. Ju nuk mund t’i lini të tjerët të vendosin se si duhet të shkoni në biznesin tuaj nëse nuk ju pëlqen. Gjetja e zgjidhjeve është pjesë e momentit tuaj të rritjes , kështu që nuk mund të përjashtoheni nga ajo. Përkundrazi, duhet të mësoni t’i largoni ata që janë negativë dhe jo ata që janë pozitivë. Çdo gjë mund të jetë më e lehtë me njerëz më të mirë pranë jush.

Demi

Ju keni qenë në gjendje të kapni topin, por tani që është koha për të zbatuar planet tuaja, ju ende keni disa hezitime . Ju nuk do të keni shumë kohë, por me siguri personi më i afërt me ju do të jetë në gjendje t’ju drejtojë në mënyrën më të mirë.  Mos i hidhni të gjitha me qejf tuaj, ju tashmë e keni bërë atë në të kaluarën . Ju e dini që krenaria juaj ndonjëherë ju ka çuar në gabime të pafalshme.

Binjakët

Zgjerimi i pritjeve tona është sigurisht një gjë e mirë për personalitetin tuaj, për të ardhmen tuaj, por edhe për ata që ju rrethojnë. Gjithmonë veproni si një nxitje për ata që nuk kanë grindje të madhe.  Në një moment, megjithatë, në këtë ditë të veçantë , ju nuk doni të dëgjoni shumë ata që ju mbajnë prapa, kështu që mund të ketë diskutime, madje edhe mjaft të nxehta.

Gaforrja

Ju keni plane të shkëlqyera për të ardhmen, por nuk i keni konsideruar plotësisht njerëzit që janë afër jush dhe që kanë nevojë për qetësi më të madhe. Ju gjithashtu do të duhet të vlerësoni ndikimin e zgjedhjeve tuaja ndonjëherë të rrezikshme në jetën e tyre.  Shanset tuaja do të jenë në përpjesëtim me shkathtësinë tuaj, kështu që nuk do të jeni në gjendje t’i kushtoni shumë vëmendje detajeve të caktuara, por nuk do të jeni në gjendje të hiqni dorë nga ndjenjat e të dashurve tuaj .

Luani

Disa aktivitete në ditët tona mund të vihen në dyshim, nga mungesa e aftësisë së kolegëve tuaj, ose nga dikush që bashkëpunon me ju. Mos u zemëro shumë, të gjithë duhet të mësojnë.  Në vend të kësaj, përpiquni të gjeni një zgjidhje të përshtatshme sa më shpejt të jetë e mundur, në mënyrë që të riparoni dëmin e shkaktuar, por edhe të rregulloni gjërat në marrëdhënien tuaj. Suksesi i gjithçkaje qëndron në aftësinë tuaj për t’u përshtatur dhe në ato.

Virgjëresha

Ju keni shpresuar shumë që ngjarje të caktuara nuk do të ndodhin , por nuk keni fuqi mbi to, kështu që do të duhet të mësoni t’i pranoni ato, ashtu si njerëzit e tjerë. Mund të jetë pak më e vështirë për ju, duke pasur parasysh maninë tuaj të kontrollit. Nëse e kapërceni këtë shkëmb të vogël, në mbrëmje do të merrni një surprizë të vogël , e cila do t’ju gëzojë dhe do t’ju bëjë të kaloni atë melankolinë që keni grumbulluar.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për ju

Nëse besoni se disa ngjarje kanë ndryshuar për shkak të të tjerave , atëherë jeni në rrugë shumë të gabuar. Fajësimi i dikujt nuk është kurrë mënyra më e pjekur për të përballuar vështirësitë.  Ju keni mësuar në të kaluarën se çfarë do të thotë të zhvendosesh , por mësimi është akoma në dispozicionin tënd dhe mund ta zbatosh atë edhe tani. Mos e nënvlerësoni veten siç keni bërë më parë.

Akrepi

Nëse besoni se gjithçka mund të bëhet për më të mirën, kjo ditë me siguri do të jetë për ju, nëse jo, jini të përgatitur për ndonjë zhgënjim. Gjithmonë ruajtja e pozitivitetit në gjithçka që bëni do të jetë çelësi i suksesit tuaj. Edhe nëse ndiheni të lodhur, kjo është vrapimi i fundit dhe do të duhet të duroni sa më shumë që të mundeni . Asgjë nuk mund t’ju kënaqë si të merrni pikërisht atë që shpresonit.

Shigjetari

Ju keni mbajtur një qëndrim mjaft të qëndrueshëm, por sot keni mundësi të devijoni rrugën tuaj . Ju ndonjëherë jeni shumë të ngurtë me veten tuaj dhe nuk kuptoni se çfarë është më e mira juaj. Por dikush do t’ju kujtojë, prandaj përpiquni të dëgjoni të gjithë rreth jush . Supozimi juaj në një moment do të duhet të zhduket, të lihet mënjanë, për të lënë vend për pak përulësi.

Bricjapi

Ju jeni një hap larg samitit, të cilin vetëm ju dhe disa të tjerë mund ta arrini . Ju keni punuar shumë për të arritur këtu, kështu që nuk do të ishte e drejtë të lejoni që frika ose keqkuptimi të pengojnë dhe t’ju ngadalësojnë. Në këtë ditë të veçantë, mund të ketë disa raste , në të cilat do të jetë thelbësore të qëndroni të qetë dhe pozitivisht. Në ditët në vijim mund të merrni disa çaste pushim, por tani duhet të shtyheni.

Ujori

Nuk është e mundur që ëndrrat tuaja të përplasen gjithmonë në shkëmbinjtë më të lartë. Natyrisht, ju nuk i bëni presion të mjaftueshëm vetes, ju e merrni me lehtësi, sepse e dini që ka dikush që ju mbështet.  Sot nuk do të jetë kështu, por do të duhet të mësojmë të shkojmë përpara vetëm, me vendosmëri dhe këmbëngulje . Ju keni të gjitha kredencialet për t’i dhënë fund këtij cikli me stil, kështu që merreni me punë, edhe nëse nuk ju pëlqen shumë.

Peshqit

Dita e sotme do t’ju paguajë qartë për përpjekjet e shumta që keni bërë gjatë muajve të fundit. Por përpiquni ta shijoni 100%, pa hezitim, pa keqardhje, inate. Lini të gjitha ndjenjat negative që keni për disa njerëz , duke i lënë pas. Thjeshtë mënyra më e mirë për të filluar nga e para dhe për të gjetur ekuilibrin tuaj. Jashtë është plot me njerëz që janë të prirur mirë ndaj jush./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Dinakë dhe tinëzarë/ Kjo është shenja më mashtruese e horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dinakë dhe tinëzarë/ Kjo është shenja më mashtruese e horoskopit

Ujori

Janë dinakë e tinëzarë dhe do t’ju bindin se ata në fakt i keni shoqërinë më të mirë. E dinë saktësisht si t’ju përfitojnë.

Në fillim do t’ua bëjnë qejfin maksimalisht, por pas një kohe, kur e kuptojnë se “ju kanë” dhe se më nuk janë të detyruar të përpiqen, fillojnë të tregojnë fytyrën e tyre të vërtetë.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për ju

LEXO EDHE:  Horoskopi 17 Maj 2016

Rëndom luajnë lojën ngrohtë-ftohtë: sa janë plot dashuri, sa krejt të painteresuar. Kur mërziten së luajturi me ju, do t’ju shfrytëzojnë materialisht apo emocionalisht, dhe të zhduken pa gjurmë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Puna dhe dashuria/ Horoskopi i ditës së sotme sipas astrologut italian

Publikuar

-

Nga

Puna dhe dashuria/ Horoskopi i ditës së sotme sipas astrologut italian

Dashi

Mund të mbështeteni në një fundjavë interesante, veçanërisht pasi keni një Hënë të favorshme. Kushdo që ka një proces gjyqësor të vazhdueshëm, me probleme parash, mund të marrë një përgjigje pozitive.

Demi

Ju mendoni se këtë fundjavë është e nevojshme të thoni diçka. Dikush po teston durimin tuaj.

Binjakët

Nëse do të zhvillohet një takim, do të fillojë një projekt, mund të përqendroheni në këtë fundjavë . Yjet kanë filluar t’u japin një dorë të gjitha llojeve të bizneseve.

Gaforrja

Pas konflikteve midis të mërkurës dhe të enjtes, ju tani mendoni se ka nevojë për të rimarrë forcën. Ndoshta muaji tjetër do të shërbejë për të pastruar jetën tuaj nga gjithçka që keni përjetuar në një mënyrë konfliktuale.

Luani

Jeni i zhytur në mendime dhe ndoshta ndiheni dhe pak dyshues. Astrologu ju këshillon të keni kujdes nga provokimet, veçanërisht nëse ka situata të paqarta në kontekstin e familjes, miqve tuaj.

Virgjëresha

Ju duhet të përpiqeni të zgjidhni probleme të vogla personale, por duke pasur Jupiterin, Saturnin dhe Venusin, kjo mbetet një periudhë e rëndësishme . Astrologu këshillon të kërkoni një punë të përshtatshme.

Peshorja

Jeni plot energji por mbi të gjitha një dëshirë e madhe për të dashur që do të jetë protagoniste jo vetëm këtë fundjavë. Në punë do të përballeni me gjykime të vazhdueshme.

LEXO EDHE:  Horoskopi 17 Maj 2016

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Feride shpëton Xhemrenë prej Emelit

Akrepi

Ju jeni pak i zemëruar, mbase i mërzitur. Kjo është një fundjavë e ndërlikuar. Horoskopi Paolo Fox rekomandon t’i kushtoni vëmendje gjërave të vogla.

Shigjetari

Ju jeni gati të tregoni të vërtetën në dashuri, të gjithë ata që kanë toleruar një ndjenjë ose kanë filluar një histori duhet të jenë të qartë. Mundohuni të kuptoni se çfarë dëshironi.

Bricjapi

Ju jeni më të qetë edhe nëse gjithmonë mendoni për paratë dhe punën. Ka shumë mundësi që po ndryshoni jetën tuaj. Mundohuni të bëni diçka dhe për dashurinë, kushtojini vëmendje fjalëve.

Ujori

Mund të përjetoni një fund shumë interesant të Tetorit, atëherë nga java tjetër do të keni edhe Venusin e favorshëm. Projektet tuaja do të jenë më vitale nga viti i ardhshëm.

Peshqit

Ju duhet të përpiqeni të harroni atë që ndodhi midis të hënës dhe të martës, veçanërisht nëse ndërlikimet që keni përjetuar në dashuri kanë krijuar dyshime. Shumë po kërkojnë forcë në afeksionet familjare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

E adhurojnë aktivitetin fizik/ Njihuni me shenjat më sportive të horoskopit

Publikuar

-

Nga

E adhurojnë aktivitetin fizik/ Njihuni me shenjat më sportive të horoskopit

Virgjëresha

Ata nuk e preferojnë sportin në kuptimin e ngushtë, por janë patjetër atletë të mirë, aq sa i përkushtohen mjaft shpesh ndonjë aktiviteti motorik, edhe nëse janë më të prirur për aktivitete gjimnastikore, të lidhura me ekuilibrin dhe përqendrimin, sesa me forcën fizike.

Shigjetari

Një shenjë plot energji si Shigjetari mund të ishte i pranishëm në listë: jeta e përditshme e pengon atë të fillojë aventura të pashkelura siç do të dëshironte, por kur të ketë mundësinë ai i përkushtohet ekskursioneve ose bën shëtitje të gjata për të kalitur trupin dhe mendjen.

Akrepi

Sporti është një mënyrë e shkëlqyeshme për Akrepin për të provuar veten e tyre në krijimin e mënyrave të përpikta dhe të planifikuara për të qenë nga një moshë shumë e re. Shumë i kujdesshëm në zgjedhjen e aktiviteteve, ai tenton të zgjedhë një disiplinë dhe e ndjek atë me përpikmëri për të provuar veten.

LEXO EDHE:  Horoskopi 17 Maj 2016

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/Paolo Fox tregon si do jetë ky muaj për shenjat e zodiakut

Luani

Ndër shenjat më të dedikuara për lëvizjen dhe aktivitetet motorike: Luani ka një nevojë të vazhdueshme për t’u kënaqur dhe vlerësuar dhe sporti, veçanërisht ai i bazuar në forcë dhe lëvizje është një mënyrë e shkëlqyeshme për të përmbushur këtë qëllim. Fort konkurrues dhe i përqendruar në sukses.

Dashi

Një profil këmbëngulës dhe konkurrues si ai i Dashit tenton të shkëlqejë në aktivitetet atletike, veçanërisht ato që janë më pak të lodhshme dhe prandaj zakonisht janë më komplekse./ CNA.al

LEXO TE PLOTE