Connect with Us

Emina Çunmulaj rrëfen historinë e jetës së saj: Gati sa nuk u fejova në moshën 15 vjeçare

Showbizz

Emina Çunmulaj rrëfen historinë e jetës së saj: Gati sa nuk u fejova në moshën 15 vjeçare

Publikuar

-

Emina Çunmulaj rrëfen historinë e jetës së saj: Gati sa nuk u fejova në moshën 15 vjeçare

Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj ka ndarë me të gjithë publikun shqiptar pak ngahistoria e jetës së saj dhe sakrificat që i është dashur të bëjë për të arritur ëndërrën e saj. E ftuar në emisionin Historia ime, Emina ka treguar se jeta e saj ndryhoi kur vendosi të largohej nga fshati ku jetonte.

Modelja ka treguar gjithashtu se prindërit mund ta kishin fejuar në moshën 15-vjeçare, por ajo pati guximin e rrallë që t’i kundërshtonte dhe i kërkoi të largohej për t’u bërë modele jashtë vendit.

“Unë gati sa nuk u fejova në moshën 15-vjeçare sepse në atë kohë kështu martoheshin vajzat dhe nuk i pyeste kush. Thoshin ka ardh filani me të pyet për vajzën, është familje e mirë dhe hajde ta fejojmë. Unë i kam patur prindërit të kujdesshëm dhe deri diku më kanë pyetur, ndryshe nga të tjerët që nuk i pyesnin vajzat e tyre. Me babin kam pasur një marrëdhënie që isha më e lirshme të flisja disa gjëra që vajzat e tjera nuk  i flisnin dot me prindërit e vetë. Babi më pyet a ke ndonjë interes dhe i thashë bab të lutem… Isha vetëm 15 vjeç dhe aty e kuptova që jeta ime do jetë ose në një anë ose në anën tjetër. O do iki të bëj diçka për jetën time o do ngel të bëj një jetë që nuk e dëshiroja. I thashë babit ti duhet të kesh besim tek unë, dhe babi ngeli i habitur dhe më tha ok vij unë herën e parë me ty. Erdhi babi me mua, kam ik në Gjermani. Pas asaj tha babi nuk kam vajzë unë që të lyp punë derë më derë. Mirëpo me pak vullnet me pak biseda nisën hapat e karrierës sime”, është shprehur Emina./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Nuk do të arrini t’i dalloni dot/ Moderatorja shqiptare një “sozi” e Kim Kardashian

Publikuar

-

Nga

Nuk do të arrini t'i dalloni dot/ Moderatorja shqiptare një “sozi” e Kim Kardashian

Megi Poajni është një nga vajzat e showbizit që komentohet shumë në rrjetet sociale për pamjen e saj.

Ajo u bë e njohur fillimisht si aktore e në serialin shqip “Anabel hostel”, por tani ajo tërheq gjithnjë vëmendjen me daljet e saj në publik.

Së fundi ndjekësit po e krahasojnë me biznesmenen dhe yllin e famshëm të Keeping up With the Kardashians, Kim Kardashian.

E njëtja pamje, i njëjti look, Megi ka një ngjashmëri të madhe me Kim, e cila është një nga personazhet më të ndjekura në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  5 modelet e flokëve që janë zgjidhja gjeniale për ditët me shi

LEXO EDHE:  Afërdita Dreshaj shtatzënë për herë të parë/ Zbulon gjininë e fëmijës me videon emocionuese

Ne kemi përzgjedhur disa nga fotot dhe e kishim shumë të vështirë t’i dallonim, po ju?

LEXO TE PLOTE

Showbizz

VIDEO-Maluma takon të ëmën pas 5 muajsh/ Reagimi i saj do t’iu emocionojë

Publikuar

-

Nga

VIDEO-Maluma takon të ëmën pas 5 muajsh/ Reagimi i saj do t’iu emocionojë

Këngëtari i famshëm latin,  Maluma pas 5 muajsh ka mundur të takojë të kthehet në shtëpi dhe të takojë nënën e tij.

Për gati 5 muaj, Maluma ka qëndruar larg njerëzve të tij të dashur për shkak të Covid-19 dhe angazhimeve të shumta.

Së fundi këngëtari ka publikuar një video ku tregon vizitn surprizë tek e ëma dhe reagimi i saj është shumë emocionues.

Erdha në shtëpi pas 5 muajsh dhe i bëra një surprizë të vogël mamasë time.”-shkroi Maluma krahas videos emocionuese.

LEXO EDHE:  Modelja “masakrohet” nga komentuesit:”Si mund të jesh shtatzënë dhe nuk ke bark?”

LEXO EDHE:  Modelja "masakrohet" nga komentuesit:"Si mund të jesh shtatzënë dhe nuk ke bark?"

Kujtojmë se këngëtari latin së fundi është në një lidhje dashurie dhe ka prezantuar dhe të dashurën e tij të re Susana Gomez./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MALUMA (@maluma) on

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Emisione shterpë, ca shkarravina që bëjnë si moderatore”/ Ori Nebiaj “thumbon” keqazi Megi Pojanin

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme, moderatorja Ori Nebiaj ka thumbuar në rrjetet sociale një nga moderatoret më të reja të ekranit, Megi Pojanin.

Nëpërmjet një postimi në Instastory, që u mor si një deklaratë për Megin, Ori shkruante:

“Pu pu pu. E diela në shtëpi përfundimisht një torturë për sytë nëse bën ‘zapping’ në televizor. Ca emisione shterpë dhe tallava e ca shkarravina që bëjnë si moderatore, por që shkaktojnë dhimbje sysh dhe veshësh. Ndjesë për mllefin e sinqertë, por i ka jeta dhe këto”.

Por pas këtij statusi nga Ori nuk ka munguar as përgjigjja e Megi Pojanit në rrjetet sociale  e cila është marrë si një kundërpërgjige për moderatoren.

”Unë jam fëmijë I ’96-tës. Nuk jam e ’80-tës dhe s’më ka ngelur ora tek nostalgjia italiane, tek ‘eleganca’ e Mediaset dhe Mina e Celentano. Unë jam rritur me Disney Channel, me serialet amerikane dhe MTV. Unë e adhuroj magjinë, shumë s’është kurrë mjaftueshëm dhe e di shumë mirë si e bëj punën time. Unë dua të jem një magji spektaklesh. Unë nuk moderoj, UNË MEGIPOJANIZOJ!”– shkruante Megi, e cila momentalisht është moderatore e “Maskat” në “E diell”.

LEXO EDHE:  Provokuese dhe shumë joshëse/ Njihuni me modelen australiane që do t’iu lërë pa fjalë me pozat e saj

LEXO EDHE:  “Burrin e dua shqiptar”/ Modelja e njohur në SHBA habit me deklaratën

Por nuk mbeti vetëm me kaq. Ori reagoi sërish duke treguar se thumbi nuk ishte për Megin ashtu siç u mor por për moderatoren e famshme italiane Barbara D’Urso.

“Pu pu pu, ça paskeni qenë për içik thashethem! Me Barbara D’Urson e kisha dhe #barbaradursorizimin e mendjeve artistike. Si tha xhaxhi Jovan Bregu: Pse të djeg miza ty moj xhan pse?”- ka shkruar Ori./ CNA.al

LEXO TE PLOTE