Connect with Us

Bayerni parakalon Realin, ja sa fitore radhazi kanë gjermanët

BundesLiga

Bayerni parakalon Realin, ja sa fitore radhazi kanë gjermanët

Publikuar

-

“Është me të vërtetë një arritje e madhe ajo çfarë kemi bërë në këta gjashtë muajt e fundit. Duke nisur nga trajneri dhe deri te lojtari më i mirë, të gjithë meritojnë vetëm fjalët më të mira”, lavdëroi presidenti Herbert Hainer skuadrën e tij pas fitimit të Superkupës që zgjati plot 120 minuta.

“E gjithë kjo gjë meriton respekt për këdo që ishte prezent në fushë. Kemi luajtur një futboll të bukur dhe kemi marrë rezultate fantastike në një kohë jo të mirë për njerizimin”, tha 66-vjeçari. Me suksesin ndaj Sevijes, Bajerni shënoi fitoren e 23-të radhazi, një ecuri e tillë nuk është parë ende nga asnjë skuadër në pesë ligat kryesore të Europës.

Bavarezët kanë kaluar kështu edhe rekordin e mbajtur nga Reali i Madridit në kohën kur drejtohej nga Karlo Ançeloti. Golavarazhi është gjithashtu në favor të Bajernit, me 78 gola të shënuar dhe vetëm 16 të pësuar. Loja e gjermanëve ka qenë perfekte në aspektin sulmues dhe atë mbrojtës. Flik ka ditur të ndërtojë një skuadër të balancuar dhe njëkohësisht të egër.

“Mentaliteti i skuadrës është i pabesueshëm, trajneri ka rikthyer harmoninë dhe si rrjedhojë rezultatet kanë qenë të shkëlqyera, – vazhdon Hainer. – Sigurisht që nuk do të ndalemi me kaq, është vetëm fillimi i një epoke të suksesshme që shpresojmë të zgjasë sa më shumë vite”. Kujtojmë që mesatarja e fitimit të një trofeu nën drejtimin e Hansi Flikut është çdo 9.5 ndeshje. Askush nuk ka bërë më mirë se ai.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Dagllas Kosta: Ja kush është më i mirë mes Levandovskit dhe Ronaldos

Publikuar

-

Nga

Pas eksperiencës me Ronaldon në Torino te Juventusi, në Mynih Duglas Kosta gjen bomberin e sezonit të kaluar, Robert Levandovskin, për të cilin braziliani nënvizon:

“Unë kam pasur privilegjin që të luaj me shumë sulmues madhështore: me Nejmarin në kombëtare, me Ronaldon te Juventusi dhe tashmë me Levandovskin te Bajerni.

Më i forti mes CR7 dhe Levës? Sezoni i kaluar dhe sot për sot, Levandovski është më i forti, por nëse sheh numrat, Kristiano gjatë të gjithë karrierës së tij ka qenë në një nivel superior dhe është ai më i forti”.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayern Munich-Atletico Madrid/ Notat e lojtarëve, ja kush ishte lojtar i ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Bayern Munich ka marre fitore ndaj Atletico Madridit me rezultat 4-0 në ndeshjen e parë të grupeve në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Kampionët në fuqi të Ligës së Evropës kanë dërguar mesazh se mbesin pretendent për të fituar këtë garë edhe në sezonin e ri.

Kingsley Coman në minutën e 28’ zhbllokoi ndeshjen, kur shënoi për 1:0. Në minutën e 41’, Leon Goretzka dyfishoi epërsinë në 2:0.

Corentin Tolisso me një super gol në minutën e 66’, çoi në 3:0 epërsinë, para se Kinglsey Coman të vendoste rezultatin përfundimtar 4:0.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme. Coman shpallet njeriu i ndeshjes.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Tronditet Bayerni, Gnabri infektohet me COVID-19 para ndeshjes me Atleticon

Publikuar

-

Nga

Futbollisti i Bajernit Serxhi Gnabri është infektuar me koronavirus. Lajmi u dha nga kampionët e Europës në faqen zyrtare.

25-vjeçari është njëri prej titullarëve më të rëndësishëm të bavarezëve. Ai do të mungojë në supersfidën e nesërme të Ligës së Kampioneve me Atletiko Madridin.

LEXO TE PLOTE