Connect with Us

Kujdes!/ Kjo është mosha kur meshkujt tradhtojnë më shumë

Life Style

Kujdes!/ Kjo është mosha kur meshkujt tradhtojnë më shumë

Publikuar

-

Kujdes!/ Kjo është mosha kur meshkujt tradhtojnë më shumë

Në një studim të bërë kohët e fundit në Britani, zbulohet mosha kur partneri apo partnerja ka më shumë gjasa t’ju tradhtojë. 39-ta është e rrezikshme! Ky studim është realizuar nga “Illicit Encounters”, një kompani e cila mundëson takime midis personave që janë të lidhur, apo martuar me njerëz të tjerë.

Kompania arriti në këtë përfundim pas anketimit të 1 mijë personave, shto këtu edhe 1 milion klientët e tyre. Ata zbuluan gjithashtu se viti i fundit i çdo dekade të plotë është gjithashtu një “pikë e nxehtë”, pra moshat 29, 39, 49… Ata i pyetën të anketuarit edhe për arsyet që i çuan në tradhti. Ja cilat janë ato:

  1. Mungesa e kënaqësisë në shtrat
  2. Kënaqësia e çastit
  3. Të qenit i/e mërzitur me partnerin apo partneren aktuale
  4. Takimi me një ish-partner apo ish-partnere
  5. Dëshira për ndryshim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Mjeshtra të dialogut/ Këto janë 3 shenjat më të zgjuara të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Mjeshtra të dialogut/ Këto janë 3 shenjat më të zgjuara të horoskopit

Akrepi

Ndonjëherë Akrepi duket se është plotësisht i larguar nga problemet, por në të vërtetë duke qenë një shenjë shumë analitike dhe vëzhguese, ai ka një tendencë të fortë për të vërejtur detaje që zakonisht u shpëtojnë syve të të tjerëve, prandaj ata kanë një veprim gati “strategjik” në veprimet e tyre dhe vështirë se diçka mungon.

Virgjëresha

Udhëheqësit e vërtetë të heshtur, ata që kanë lindur nën Virgjëreshën kanë një maniaksitet dhe saktësi në krah që shumë pak mund t’i rivalizojnë: problemet dhe fatkeqësitë pothuajse duket se e stimulojnë atë për të dhënë më të mirën e tij. Thjesht mos i kundërshtoni ato drejtpërdrejt, duke qenë një profil shumë krenar.

LEXO EDHE:  Pensionet/ Ja sa rritet mosha dhe vitet e punës

LEXO EDHE:  "Fshihte telefonin, dhe dilte natën"/ 33 vjeçari zbulon tradhtinë e gruas pas dhjetë vitesh martesë

Bricjapi

Mirësia e Bricjapit nuk duhet të jetë mashtruese: ata janë mjeshtra të vërtetë të dialogut dhe dinë të lëvizin përpara të tjerëve falë intuitës së tyre të lindur, të cilën ata zakonisht e shfrytëzojnë në fushën ekonomike./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Enrique Iglesias merr çmimin e rëndësishëm/ Shpallet artisti më i mirë latin i të gjitha kohërave

Publikuar

-

Nga

Enrique Iglesias merr çmimin e rëndësishëm/ Shpallet artisti më i mirë latin i të gjitha kohërave

Këngëtari me famë botërore, Enrique Iglesias është shpallur artisti më i mirë latin i të gjitha kohërave, sipas Billboard Latin Music Awards 2020.

Edhe pse ky event do të mbahet nesër mbrëma, një prej fituesve është zbuluar para kohe. Enrique numëron më shumë se 40 hite, mbi 17 miliardë klikime dhe mbi 10 miliardë njerëz të pranishëm në koncertet e tij.

Në 2021 Enrique ka planifikuar një tur prej 25 shfaqjesh në Amerikë me Ricky Martin, megjithatë çdo gjë varet nga pandemia.

LEXO EDHE:  “Fshihte telefonin, dhe dilte natën”/ 33 vjeçari zbulon tradhtinë e gruas pas dhjetë vitesh martesë

LEXO EDHE:  'Kam tradhëtuar', Fjorentina e BB zbulon të pathënat e lidhjes me Olsin

Gjatë një interviste në vitin 2018, Iglesias e kishte pranuar se një ditë dëshiron të ndalojë së realizuari turne dhe të fokusohet në familjen e tij. Këngëtari i njohur spanjoll tre fëmijë, Lucy, Nicholas dhe Marym, me partneren e tij prej 19 vjetësh, Anna Kournikova./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

WOW- Irina Shayk “çmend” rrjetin/ Pozon tërësisht e zhveshur për Vogue

Publikuar

-

Nga

Irina Shayk i ka lënë të gjithë fansat e saj pa fjalë me setin e ri fotografik për  revistën e famshme “Vogue Czechoslovakia”.

Ajo ka pozuar tërësisht e zhveshur për kopertinën e revistës dhe këtë e ka ndarë në llogarinë e saj në Instagram.

Modelja pozoi në kopshtin e gjelbërt të Donatella Versace-s, ku ka shkëlqyer me format e saj. Irina u kujdes t’i mbulonte pjesët intime, për të mbajtur gjallë kuriozitetin e lexuesëve të revistës.

LEXO EDHE:  7 problemet shëndetësore më të zakonshme tek meshkujt

LEXO EDHE:  Seksi oral/ 6 gjërat që meshkujt urrejnë

Eshtë shumë e vështirë të gjej balancën mes të qenit nënë, një femër që punon dhe që mban shtëpinë. Ka ditë që zgjohem dhe them “Oh Zot, nuk di çfarë të bëj! Po rrëzohem!”- rrëfeu modelja më herët.

LEXO TE PLOTE