Connect with Us

Horoskopi i fundjavës/ Të papriturat që kanë rezervuar yjet për ju

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës/ Të papriturat që kanë rezervuar yjet për ju

Publikuar

-

Horoskopi i fundjavës/ Të papriturat që kanë rezervuar yjet për ju

Dashi

Ka disa situata kritike për t’u vlerësuar në këto ditë. Ju nuk mund t’i injoroni ato. Filloni të bëheni të vetëdijshëm se çfarë bëni. Do të jetë më mirë për të gjithë. Injorimi i qëndrimeve të caktuara mund të ndodhë për fajin tuaj.

Demi

Izolimi i vetvetes nuk është kurrë përgjigjja e duhur për problemet që mund të lindin. Me siguri, do të jetë shumë më mirë të kërkosh një vend për t’u zhytur në çastet e këqija, sesa të injorosh çdo dyshim. Nga ana tjetër, të qenit në kontakt me të tjerët, mund t’ju motivojë që menjëherë të kërkoni një zgjidhje që i përshtatet nevojave tuaja , sepse do të diskutoni se si e kanë bërë të gjithë.

Binjakët

Nëse besoni në atë që po bëni, në këtë ditë nuk do të jetë aspak e vështirë për ju të gjeni  të mirën edhe tek të tjerët . Përkundër gjithçkaje, në fakt, ata që janë përreth jush janë shumë mirë të vendosur ndaj jush.

Gaforrja

Nuk ju ka ndodhur shpesh që të duhet të shpjegoni arsyet tuaja, të paktën jo aq saktësisht, kështu që do të jeni pak në telashe në momentet e para, pasi nuk do të jeni në gjendje të jepni tonin që dëshironi në diskutim.

Luani

Mendimet tuaja në këtë ditë do të drejtohen krejtësisht drejt së ardhmes , pasi ka disa aktivitete që mund të ndërmerrni me sukses. Nëse nuk e mendoni, sikur të mund të ndodhte, nuk do të ndodhë. Ju gjithashtu duhet të merreni me punë, sepse do të jetë mënyra e vetme për t’i bërë idetë të vërteta . Askush nuk do ta bëjë për ju , për një arsye shumë të thjeshtë: askush nuk mund ta lexojë mendjen tuaj.

Virgjëresha

Nëse dëshironi të vendosni disa pjesë të tjera në mendimet tuaja, në këtë ditë do të jetë më mirë për ju që të jeni gjithmonë në vëmendje dhe të mos humbni një shaka të vetme. Dikush që mund t’ju ​​fshehë qëllimisht diçka.Ndoshta ai do të mendojë se po e bën për të mirën tuaj, mendjemprehtësia mund të sjellë ndryshimin. Mund ta zbuloni dhe shmangni përkeqësimin, por vetëm nëse jeni në gjendje të qëndroni të përqendruar.

Peshorja

LEXO EDHE:  Si e nisi fundjavën Hilary Duff?

Do të ketë shumë kritika ndaj jush nëse nuk përpiqeni t’u jepni fund aktiviteteve tuaja. Ju ndoshta nuk doni ndikime dhe ndërhyrje nga jashtë, por kjo nuk do të jetë gjithmonë e mundur. Në veçanti, nuk do të jetë e mundur kur nuk arrini të kryeni detyrat tuaja në kohën e caktuar, duke rezultuar në agjitacion. Ju nuk mund t’i fajësoni të gjithë!

Akrepi

Mundohuni të pranoni sjelljet e të tjerëve, veçanërisht ato që kanë të bëjnë me punën tuaj. E rëndësishme është që secili të jetë në gjendje të bëjë të vetën, pa marrë parasysh se si.  Nëse keni një nevojë urgjente për të mbyllur një marrëveshje, sigurisht që nuk mund të shikoni estetikën, përveç nëse jeni duke bërë një punë thjesht krijuese. Në këtë rast, ju gjithashtu duhet të pranoni një humbje të vogël.

Shigjetari

Diçka nuk është në rregull me disa njerëz, dhe pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira, ju ende nuk keni qenë në gjendje t’i bëni ata të flasin. Bëni një pushim këtë ditë , ata do të jenë skrupulozë dhe do të vijnë tek ju. Me siguri, me këtë rast, më në fund do të jeni në gjendje të drejtoni të gjithë kuriozitetin tuaj në drejtimin e duhur dhe ata do të detyrohen të jenë të sinqertë, të paktën nëse duan përgjigje të mëtejshme nga ju.

Bricjapi

Ju ende nuk keni kapërcyer një risi të vogël, e cila ju ka destabilizuar, por që në të vërtetë nuk ka të bëjë me jetën tuaj. Ndoshta ndieni një përzierje zilie dhe xhelozie. Mos harroni se e para është shumë më e dëmshme se e dyta.

Ujori

Mos e humbni kohën tuaj në rënkimet e njerëzve. Ata nuk e meritojnë atë. Deri tani ju dini të dalloni nevojat reale nga thjesht tekat, prandaj mos i kushtoni shumë vëmendje.

Peshqit

Mos hidhni disa nga planet tuaja për të qenë të pranishëm në ngjarje që nuk do t’ju shtojnë asgjë. Merrni pjesë në shoqërim, por jo me çdo kusht. Ju mungon pak kontakti me të tjerët, është e vërtetë, megjithatë një garë nuk është e nevojshme për të rrëmbyer çmimin e shoqëruesve! Thjesht duhet të hapesh edhe pak kur është koha!/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Do të pësojnë ndryshime të mëdha/ Çfarë i pret këto tre shenja deri në fund të vitit

Publikuar

-

Nga

Do të pësojnë ndryshime të mëdha/ Çfarë i pret këto tre shenja deri në fund të vitit

Edhe pak kohë ka mbetur, nga mbyllja e vitit 2020 dhe sipas astrologjisë disa prej shenjave të horoskopit do të pësojnë ndryshime të mëdha.

Për disa prej tyre ndryshimet do të jenë pozitive dhe për disa të tjera negative.

Sipas astrologjisë, shenja e parë që do të përballet me kkëto ndryshime është Demi, Njerëzit e kësaj shenje do të kalojnë nëj periudhë stresuese por në fund ndryshimet do të jenë pozitive.Personat që i përkasin shenjës së Luanit do të kalojnë një periudhë reflektimi dhe do të arrijnë një gjë që e kanë dashur prej kohësh.Çdo ndryshim që do të ndodhë do të jetë për mirë dhe këta persona do të realizojnë ëndrrat e tyre.

LEXO EDHE:  Parashikimi për rrebeshe dhe përmbytje/ Prefektura e Shkodrës këshilla qytetarëve: Shmangni lëvizjet

LEXO EDHE:  U mbush kupa! Nëse sheh këto 5 shenja është koha t’i japësh fund lidhjes

Dhe shenja e fundit që do të përballet me ndryshime do të jetë Virgjëresha. Personat që i përkasin shenjës Virgjëreshës i marrin me frikë ndryshimet, por këto ndryshime do të ndodhin për mirë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Dashi

Emocionet janë të rëndësishme sot, por ju keni ende shumë nyje për të zgjidhur . Ligjërisht dhe financiarisht, ju ndoshta jeni duke pritur për përgjigje që nuk vijnë , por kur yjet kthehen përsëri pozitivë, shumë probleme ka të ngjarë të kapërcehen papritmas. Edhe nëse këto ditë jeni të lodhur dhe shihni që ka situata të vështira për tu menaxhuar duhet të shkoni përpara me guxim. Nuk do të të mungojë suksesi, por përsëri je pak i lodhur.

Demi

Hëna është në një aspekt të favorshëm së bashku me Jupiterin dhe Saturnin dhe e bëjnë ditën e sotme shumë të rëndësishme. Këshilla është të punoni shumë për të shmangur tensionet dhe të rikuperoheni në nivelin e punës . Sfera sentimentale është paksa e sheshtë në kuptimin që për disa ditë keni qenë shumë i lodhur dhe nën presion: lodhja e ka bërë vetveten të ndjerë dhe forma fizike është vënë në provë.

Binjakët

Sot jeni shumë nervoz dhe të gatshëm për të diskutuar dhe ky shqetësim do të mbetet deri nesër. Prandaj, këshilla është të shmangni polemikat. Nga e enjtja do të jeni në gjendje të rikuperoheni, por këto ditë çdo fjalë që thoni duhet të peshohet mirë për të shmangur keqkuptimet. Kur nervozoheni, në të vërtetë rrezikoni të humbni durimin. Këto janë ditë të komplikuara edhe në nivelin sentimental për çiftet që kanë përjetuar momente agjitacioni në të kaluarën.

Gaforrja

Ju mund të udhëtoni dhe të shkoni larg, edhe nëse vetëm me imagjinatën tuaj . Ju nuk keni pse të gënjeni veten, sepse po bëhet një përpunim i rëndësishëm i jetës tuaj. Të kesh Saturnin përballë për gati dy vjet (nga Dhjetori do të jesh i lirë) do të thotë të kesh kundërshtuar njerëzit që nuk e meritonin dhe të ishin ballafaquar me probleme të veshura me një lloj maske. Tani duhet të rikuperoni veten , edhe me koston e thënies së disa gjërave mjaft të rëndësishme.

Luani

Ju vuani nga disa çështje të lidhura me punën . Ndiheni të trazuar ndoshta për një punë me kohë të pjesshme ose sepse ende nuk keni arritur të vendosni në një rrugë të re. Kohët e fundit jeni marrë edhe me disa konflikte, kështu që këshilla është që të përshtateni me rrethanat. Ata që janë në role drejtuese mund të përjetojnë probleme për të sjellë rezultate në shtëpi, sepse në këtë kuptim ka një rënie të caktuar. Në dashuri, situata është e sheshtë , por dashuritë e lindura në shtator mund të vazhdojnë.

Virgjëresha

Në këtë moment sugjerimi i horoskopit i Paolo Fox është të kuptoni se çfarë dëshironi , sepse do të ishte turp të humbni kohën tuaj! Shumë nuk do të gjejnë rrethana të përshtatshme për t’u shprehur, por këta yje mund t’ju sjellin kënaqësi edhe në gjëra të vogla , për shembull në dashuri nëse tashmë keni një histori të mirë ose në punë nëse tashmë keni një vend të qëndrueshëm. Nëse doni të riktheheni në lojë, ajo që dëshironi të bëni është e rëndësishme, sepse edhe nëse yjet ofrojnë mundësi, ne duhet të dimë se si t’i kapim ato.Peshorja

LEXO EDHE:  Sipas horoskopit, ja cila është arsyeja se përse partneri mund t’iu tradhtojë

LEXO EDHE:  Ishat  e këtyre shenjave të zodiakut do të kthehen shpejt

Pjesa e mesme e javës do të jetë shumë interesante për ju, pasi do të përjetoni një rritje të energjisë deri të enjten. Kjo nuk do të thotë që të gjitha problemet më të afërta do të kapërcehen, por që ju do të jeni në gjendje të shikoni të ardhmen me më shumë interes dhe optimizëm . Kujtojmë në fakt se në verë ndiheshit shumë pak të kënaqur.

Akrepi

Këto ditë ju ftojnë të vlerësoni ose rivlerësoni disa zgjedhje biznesi . Tranziti i Merkurit në shenjën tuaj të zodiakut ju ofron mundësinë për të blerë diçka më shumë për sa i përket besimit ose për të shlyer disa llogari. Ata që janë duke pritur shuma të caktuara parash mund të shohin diçka të kthehet deri në fund të muajit. Nga ana sentimentale është një horoskop mjaft i qetë.

Shigjetari

Dita e sotme sheh shumë nervoz dhe të lodhur . Ndoshta në nivelin e punës po përjetoni situata ekstreme, jeni të pakënaqur me rezultate të caktuara ose disa përgjigje po vijnë me ngadalë. Kështu që rrezikon të shpërthesh! Në dashuri dhe në familje do të jetë e nevojshme të jeni veçanërisht të kujdesshëm , sepse mund të lindin konflikte. Do të jetë më mirë të presim të enjten për të bërë propozime dhe në përgjithësi është më mirë të shmangni përplasjet jo-diplomatike.

Bricjapi

Sot do të keni Hënën në krah, kështu që do të jeni në gjendje të regjistroni një energji të madhe dhe një dëshirë të madhe për të bërë gjëra që sjellin mençuri . Këta yje janë shumë të bukur dhe nuk duhet të harxhohen për dashuri të padobishme ose raprezalje të kota. Ju nga natyra e doni qetësinë, rreziku i vetëm është që të keni pak zili. Këshilla për ju është t’i kushtoni vëmendje aftësisë fizike , sepse për t’i bërë gjërat me nxitim mund të sëmureni. Në çdo rast, edhe trupi po rimëkëmbet.

Ujori

Ju jeni shumë më mirë sot sesa ishit dje, por në përgjithësi po kaloni një transformim të madh . Nga natyra, Ujorët janë shkelës dhe nuk duan të ndjekin turmën, por sa më afër që të jemi në fund të këtij 2020, aq më shumë do të kërkoni uniformitetin dhe ndarjen më të madhe të projekteve tuaja: ju do të dëshironi më shumë siguri rreth jush . Edhe ata që ishin pak viktima të ngjarjeve dhe u ndien të shtyrë për një kohë të gjatë do të jenë në gjendje të gjejnë energji pozitive.

Peshqit

Gjatë ditës së sotme do t’iu duhet të shmangni situatat që mund të bëhen të vështira për t’u menaxhuar . Nëse keni biznesin tuaj ose një rol drejtues, nuk do të jetë e lehtë të qëndroni në kurs, gjithashtu sepse në këtë moment është shumë e vështirë të bindësh njerëz të caktuar të bëjnë atë që duhet. Sidomos me të lindurit Virgjëreshë dhe Shigjetar mund të vëreni gjithashtu disa probleme. Këshilla për ju është t’i bëni gjërat me qetësi dhe nëse është e mundur të lini gjithçka t’ju ​​rrëshqasë edhe në dashuri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 13 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 tetor 2020

Dashi

Në tërësi, nesër do të jetë një ditë e mirë: ju keni yjet në krah, por padyshim që shumë varet nga ju. Dritë jeshile për emocionet e bukura: është e Marta ideale për ndjenjat. Edhe në punë gjithçka është shumë mirë.

Demi

Mundohuni t’i besoni përsëri dashurisë dhe fqinjit. Në muajt e ardhshëm, gjërat mund të shkojnë më mirë se në të kaluarën. Mundohuni të kuptoni mirë nëse kushdo që është pranë jush ose kush ju intereson është me të vërtetë personi i duhur ose nëse po përfitoni nga ju.

Binjakët

Një ditë ideale për dashurinë: përpiquni ta shfrytëzoni atë, duhet të kompensoni kohën e humbur në javët dhe muajt e fundit. Nëse ka ndonjë çështje ose problem të pazgjidhur, tani është koha e duhur për ta bërë atë.

Gaforrja

Nesër do të jetë një ditë disi e zbutur për ju. Mund të ketë tensione në marrëdhëniet me partnerin, në dashuri ose në familje.

Luani

Do të jetë një ditë e luhatshme në lidhje me marrëdhëniet me të dashurin. Mund të ketë disa probleme në lidhje me dashurinë. Marrëdhëniet me miqtë dhe të njohurit do të shkojnë shumë mirë.

Virgjëresha

Ju praktikisht po planifikoni jetën tuaj. Do të jeni të suksesshëm si personalisht ashtu edhe ekonomikisht. Vendosni të gjitha përpjekjet tuaja në të.

LEXO EDHE:  U mbush kupa! Nëse sheh këto 5 shenja është koha t’i japësh fund lidhjesPeshorja

Nesër përpiquni të relaksoheni thjesht: përpiquni të shmangni çdo gjë të panevojshme, duke filluar me diskutime! Mos e ngarkoni veten me problemet dhe punën e të tjerëve. Mendoni pak më shumë për veten tuaj.

LEXO EDHE:  Fjala është arma e tyre më e fortë/ Shenjat e horoskopit që duan të argumentojnë gjithçka

Akrepi

Disa situatat që ju kanë dhënë shqetësim janë zgjidhur ose po zgjidhen. Tani Venusi është në shenjën tuaj dhe së shpejti Dielli gjithashtu do të mbërrijë.

Shigjetari

Ditë pozitive, shumë e rëndësishme për të hedhur bazat për muajt e ardhshëm. Mund të ketë një dëshirë për t’u rilidhur, ose një njohje e re mund të kthehet në diçka më të rëndësishme në muajt e ardhshëm.

Bricjapi

Nesër do të jetë një ditë shumë pozitive për ndjenjat dhe dashurinë. Por kujdes nga keqkuptimet e vogla me partnerin tuaj. Mundohuni të shijoni të Martën.

Ujori

Nesër do të mundoheni nga dyshimet në dashuri: ndoshta zgjedhjet që keni bërë nuk janë më të përshtatshme. Në fushën profesionale po hapen horizonte të reja.

Peshqit

Një ditë pozitive ju pret nesër falë planeteve që janë të preferuarit tuaj. Kështu që përpiquni të veproni dhe të njihni njerëz të rinj. Në punë, lajme të mira ju presin.

LEXO TE PLOTE