Connect with Us

Akuzat për falsifikim dokumentesh/ GJKKO dërgon për gjykim Luan Dacin

Kronika

Akuzat për falsifikim dokumentesh/ GJKKO dërgon për gjykim Luan Dacin

Publikuar

-

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur të çojë për gjykim çështjen e gjyqtarit Luan Daci.

Luan Daci ka qenë i pranishëm në seancën e sotme i shoqëruar nga avokati i tij Jordan Daci.

Daci akuzohet për falsifikim dokumentesh pasi ka fshehur shkarkimin nga detyra në vitin 1997.

Sipas SPAK, Daci nuk e ka deklaruar shkarkimin e tij në momentin kur ka aplikuar për të qenë gjyqtar në KPA.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vrasja e Ridvan Ramazanit/ Dy persona me motor ekzekutuan 46-vjeçarin, 20 gëzhoja në vendngjarje

Publikuar

-

Nga

Të tjera detaje lidhur me vrasjen Ridvan Ramazanit të ndodhur sot në Shkodër.

Mësohet se kanë qenë dy persona që kanë ekzekutuar 46-vjeçarin të cilët më pas janë larguar me motor. Autorët nuk janë kapur nga kamerat e karburantit për shkak se ato nuk kanë funksionuar.

Policia ka shoqëruar në komisariat një prej punonjësve të karburantit për të cilin besohet se ka qenë dëshmitar okular. Në vendngjarje janë gjetur 20 gëzhoja kallashnikovi. Ridvan Ramazani ka qenë i dënuar në vitin 2017 për falsifikim dokumentesh.

LEXO EDHE:  U pezullua pasi fshehu të shkuarën/ Gjykata e Posaçme lë në fuqi vendimin për Luan Dacin

LEXO EDHE:  "Më riktheni në detyrë"/ Gjyqtari Luan Daci ankimon pezullimin

FNSh dhe RENEA kanë mbërritur në vendngjarje teksa vijojnë kontrollet për të identifikuar autorin ose autorët e kësaj ngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja në Dajç / Kush ishte “i forti i Shkodrës” që u ekzekutua në makinë

Publikuar

-

Nga

Vrasja në Dajç / Kush ishte “i forti i Shkodrës” që u ekzekutua në makinë

Detaje të tjera kanë dalë lidhur me vrasjen e ndodhur sot pranë fshatit Dajç në Shkodër.

46-vjeçari Ridvan Ramazani (Hyseni) është ekzekutuar me armë zjarri pranë banesës së tij në zonën e Mushanit. Bëhet me dije se Ridvan Ramazani (Hyseni) njihet si një nga “të fortët e qytetit”.

“Më datë 28.11.2020, rreth orës 11:20, në fshatin Mushan, Shkodër, në afërsi të një pike karburanti është gjetur, dyshohet i vrarë me armë zjarri në mjetin e tij tip “BMË” shtetasi R. H. 46 vjeç banues në fshatin Darragjat, Shkodër. Shërbimet e Policisë kanë mbritur menjëherë në vendngjarje. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijojnë punën për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve. Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur forcat e FNSh Shkodër dhe forcat Speciale Renea. Janë ngritur pika kontrolli në akset rrugore në bashkëpunim me DVP Lezhë”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kërcet arma në Shkodër/ Vritet një person

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Shkodra.

Një 43 vjeçar i identifikuar si R. Ramazani është ekzekutuar me armë zjarri ditën e sotme në Shkodër, në njësinë Dajç.

Ende nuk bëhen të ditura detaje në lidhje me identifikimin e autorëve, apo shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë që tronditi qytetin verior.

Ndërkohë autoritetet ndodhen në vendin e ngjarjes për zbardhjen e plotë të rrethanave të vrasjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE