Connect with Us

Plani i “çmendur” i Atleticos, bën bashkë Suarezin dhe Cavanin

La Liga

Plani i “çmendur” i Atleticos, bën bashkë Suarezin dhe Cavanin

Publikuar

-

Edinson Cavani mund të bashkohet tek Atletico Madrid me bashkëvendësin e tij, Luis Suarez.

Skuadra nga Madridi, pasi ka siguruar shërbimet e Luis Suarez, ka rritur interesimin edhe për Edinson Cavanin.

33 vjeçari është agjent i lirë që pas largimit nga PSG, pas përfundimit të sezonit.

Real Madrid dhe Benfica kanë qenë të interesuar për ish yllin e Napolit, por ai ende nuk ka gjetur një klub të ri.

Lajmi bëhet i ditur nga L’Equipe, që raporton se drejtuesit e Atleticos janë vënë në lëvizje për Cavanin.

Në rast kalimi tek Atletico, Cavani dhe Suarez do të krijonin një dyshe të frikshme në fazën e sulmit, me Diego Simeonen që mund të vendos objektiva të qartë për sezonin e ri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Video/ Spektakël në “El Clasico”, Reali i Zidanit “leksion” Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Reali i Madridit ka mposhtur me rezultatin 3-1 Barcelonën, duke u larguar nga “Kamp Nou” si fitues të “El Clasicos”.

Që në fillim ndeshja nisi me spektakël, teksa skuadra e Zidanit kaloi në avantazh me anë të Valverdes në minutën e 5’. Megjithatë ky avantazh zgjati shumë pak, pasi Fati barazoi shifrat në minutën e 8-të. Pas kësaj rastet për të dyja skuadrat ishin të shumta, por asnjëra nuk ia doli të shënojë golin e avantazhit në pjesën e parë.

Pikërisht golin e avantazhit e gjeti Reali në minutën e 63’, teksa pas një penalltie të fituar nga Ramos, ishte pikërisht ky i fundit që shënoi nga pika e bardhë e penalltisë, për t’i dhënë avantazhin të tijve.

Ky gol duket se i tronditi katalanasit, të cilët dukeshin të pafuqishëm për të reaguar. Për të hipotekuar fitoreën e madrilenëve, mendoi Luka Modriç, i cili pas një aksioni të ndërtuar vetë, ia doli të shënojë në minutën e 91’.

Me këtë fitore Reali shkon në kuotën e 13 pikëve dhe renditen në vendin e parë, ndërsa katalanasit mbeten në kuotën e 7 pikëve në vendin e 10-të.

FT: BARCELONA – REAL MADRID 1-2

Fati 8′ / Valverde 5′ , Ramos 62′, Modriç 91′

 

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video/ Penalltia e Realit, në Spanjë plasin polemikat

Publikuar

-

Nga

Real Madrid rikthehet sërish në avantazh në “El Clasicon” kundër Barcelonës. Në minutën e 61-të, Sergio Ramos fitoi një penallti pasi u mbajt në zonë. Nga pika e bardhë mbrojtësi spanjoll nuk do të gabonte, edhe pse nuk e ekzekutoi në mënyrë perfekte.

Në Spanjë kanë nisur polemikat për penalltinë e akorduar në favor të Realit.

LEXO TE PLOTE

La Liga

VIDEO/ Dy gola për 4 minuta, Barcelona dhe Reali dhurojnë spektakël

Publikuar

-

Nga

“El Clasico” është ndeshja më e madhe e globit. Për vite me radhë yjet e futbollit kanë dhuruar spektakël dhe vëmendja e madhe ka qenë te sfida mes Leo Mesit dhe Kristiano Ronaldos.

Por prej dy sezonesh ky duel nuk është më, teksa stafetën e kanë marrë futbollistët e rinj. Megjithatë, “klasikja” vazhdon të mbetet një nga duelet më madhështore të futbollit, edhe pse këtë sezon është quajtur “klasikja” e krizës.

Ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme ky duel. Dy gola për 4 minuta. Fillimisht realizoi Reali me Valverde, më pas barazuan katalanasit me Ansu Fati.

LIVE: BARCELONA – REAL 1-1

Fati 9′ / Valverde 5′ 

 

LEXO TE PLOTE