Connect with Us

Mond Çekiçi nuk zë mend/ Arrestohet anëtari i Bandës së Durrësit

Kronika

Mond Çekiçi nuk zë mend/ Arrestohet anëtari i Bandës së Durrësit

Publikuar

-

Policia ka kapur sot me armë pa leje Edmond Koçin, anëtarin e bandës së Durrësit, ose thënë ndryshe anëtarin e bandës së Lul Berishës.

Mësohet se Koçi, i njohur ndryshe si Mond Çekiçi ka rënë në prangat e policisë pasi është pikasur duke qarkulluar me armë pa leje.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që Mond Çekiçi bie në prangat e policisë, pasi ai është kapur edhe në dhjetor të vitit 2008 dhe është dënuar me dy vite burg për armëmbajtje pa leje.

Blutë asokohe njoftuan se ai kishte tentuar të qëllonte mbi specialët RENEA në momentin e arrestimit, por efektivët e bllokuan menjëherë.

LEXO EDHE:  Arratisen nga burgu dy shqiptarë në Greqi

Forcat e policisë i sekuestruan në cilësinë e provës materiale pistoletën me 9 fishekë, me të cilën Koçi tentoi të qëllojë forcat speciale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vetëvritet me armë zjarri e reja në Tiranë/ Procedohen 4 persona

Publikuar

-

Nga

Vetëvritet me armë zjarri e reja në Tiranë/ Procedohen 4 persona

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Tiranë ku një grua i ka dhënë fund jetës në rrethana misterioze.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Ali Shefqeti”, Shkozë, ku në banesë, e ndodhur në gjendje të rënduar psikologjike dyshohet se është vetëvrarë me armë zjarri shtetasja M.H., 33 vjeçe.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1, në përfundim të veprimeve të para hetimore kanë proceduar në gjendje të lirë për veprën penale “Veprime që pëngojnë zbulimin e së vërtetës”, shtetasit Xh.L., 26 vjeçe, S.H., 57 vjeçe, E.L., 32 vjeç dhe D.G., 56 vjeç.

Procedimi ndaj këtyre shtetasve u bë pasi dyshohet se kanë prishur vendngjarjen dhe kanë fshehur armën me të cilën shtetasja M.H., kreu vetëvrasjen.

LEXO EDHE:  Kalonin persona të paligjshëm për 3000 euro/ Në pranga 2 persona në portin e Durrësit

LEXO EDHE:  Mbledhja e Ramës me drejtuesit politikë në qarqe/ Socialistët raportojnë problematikat, zbardhen kërkesat e kryeministrit

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të metejshme./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Jahti i braktisur në Shëngjin/ Shoqërohet një shtetas francez

Publikuar

-

Nga

I dënuar për abuzim seksua/ Kapet 46-vjeçari teksa po arratisej drejt Greqisë

Një shtetas francez është shoqëruar nga punonjësit e policisë në komisariatin e Lezhës.

Mësohet se shoqërimi i tij është bërë në kuadër të hetimeve për jahtin që u gjet i braktisur pak ditë më parë në Shëngjin.

Efektivët kanë gjetur indicie brenda jahtit që e dërgojnë te shtetasi francez, ndërsa ky i fundit ka pranuar që jahti është i tij.

LEXO EDHE:  Furtuna Xhafa/Ndërkombëtarët dosje për përfshirjen e krerëve të Policisë në mbjelljet e drogës

LEXO EDHE:  Ministria e Brendëshme bën bilancin/ Në Durrës do të shemben 22 banesa të dëmtuara

Ai ka thënë para bluve se kishte ndaluar për të takuar disa miq, por ka pasur probleme me karburantin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Asnjë tolerim për mosmbajtjen e maskave/ Policia bën “namin” me gjoba

Publikuar

-

Nga

Asnjë tolerim për mosmbajtjen e maskave/ Policia bën “namin” me gjoba

Në të gjithë vendin, strukturat e Policisë së Shtetit vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid.

Gjatë kontrolleve janë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative me vlerë 3.000 lekë, 523 qytetarë që nuk i kishin vendosur maskat mbrojtëse.

Gjithashtu, nga ana e shërbimeve të Policisë Rrugore në të gjithë vendin janë konstatuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 121 pasagjerë që janë konstatuar pa maska në automjete private (pa lidhje familjare me drejtuesin e mjetit) dhe pasagjerë pa maska mbrojtëse në mjetet e transportit publik.

Gjithashtu, gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 9 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit apo nuk e kanë pasur atë me vete, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

LEXO EDHE:  Arratisen nga burgu dy shqiptarë në Greqi

LEXO EDHE:  Basha mbledh njerëzit në mes të pandemisë/ Revoltohet Manastirliu: Jam e tmerruar

Policia e Shtetit falënderon qytetarët që respektojnë këtë masë mbrojtëse dhe apelon që të gjithë të vendosin maskat mbrojtëse, pronarët e lokaleve të respektojë protokollet e sigurisë dhe të mos kundërshtojnë urdhrin e punonjësve të Policisë, pasi Policia e Shtetit është në shërbim të qytetarëve, për të mbrojtur jetën dhe shëndetin e tyre, ndaj dhe është i rëndësishëm zbatimi i kësaj mase mbrojtëse sepse parandalon infektimin me COVID-19./CNA.al

LEXO TE PLOTE