Connect with Us

Të lindur për të udhëhequr/ Këto shenja të horoskopit triumfojnë në çdo fushë

Horoskopi

Të lindur për të udhëhequr/ Këto shenja të horoskopit triumfojnë në çdo fushë

Publikuar

-

“Të talentuara” për të bërë ironi/ Këto janë shenjat më dinake të horoskopit

Dashi

Dashi është shenja e parë e zodiakut dhe i pëlqen të jetë e para dhe më e mira në gjithçka që bën. Kjo shenjë kardinale e zjarrit e merr konkurrencën shumë seriozisht. Dashi, Gaforrja dhe Peshorja janë shenjat e vetme që hapin një sezon të ri. Kjo është arsyeja pse Dashi lulëzon në përcaktimin e tendencave, duke bërë deklarata të guximshme dhe duke pranuar sfida të vështira.

Luani

Luani drejtohet nga Dielli, i cili është qendra e sistemit tonë diellor. Kështu, ata që lindin nën këtë shenjë  zjarri lulëzojnë kur mund të shprehen në mënyrë krijuese dhe ekstravagante. Karizmatikë dhe argëtues, ata kanë një anë fëminore që i bën ata veçanërisht tërheqës dhe joshës.Pavarësisht nëse ata po shkëlqejnë në skenë me një solo të fuqishme vallëzimi ose do të shëtisin krenarisht në drejtimin e rrugës, Luani lulëzon më tej kur ështe në qendër të vëmendjes.

Bricjapi

Bricjapët janë të pajisur me inteligjencë të madhe dhe posedojnë një dhuratë të natyrshme për udhëheqje. Kjo shenjë mund të duket e ftohtë dhe e pafalshme, por është për shkak se ai ka një projekt në mendje. Duke qenë e qeverisur nga Saturni, Bricjapi është shumë këmbëngulës dhe nuk do të ndalet në asgjë për të arritur qëllimet e tij të shumta.Eshtë pikërisht kjo arsye që Bricjapët janë gjithashtu të apasionuar pas karrierës dhe reputacionit të tyre në botë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët

Ujori

Ujorët janë qenie të rralla. Të shkëputur emocionalisht dhe megjithatë tepër të trazuar, ata që lindën nën këtë shenjë ajri jetojnë për rebelim. Planeti i tyre qeverisës, Urani, planeti i kaosit, rebelimit dhe ndryshimeve të papritura, ka frymëzimin e tyre të egër, natyrën e tyre rebele dhe personalitetin e tyre eksentrik. Ujori nuk mund të ndihmojë por të kënaqet duke i bërë njerëzit të reagojnë, veçanërisht kur bëhet fjalë për një çështje sociale ose politike. Ai vazhdimisht përpiqet për të drejtat e tij individuale dhe mbron bindjet e tij./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 29 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 13 nëntor 2020

Dashi

Krijoni një plan sa i përket biznesit dhe përmbajuni atij. Kjo nuk është një ditë për të devijuar nga norma, as nuk është një kohë në të cilën do të gjeni shumë mbështetje nga të tjerët. Kujdesuni për biznesin tuaj personal. Koha është e çmuar. Mos e humbni kot.

Demi

Bëni një përpjekje të madhe për të bërë gjithçka që është e nevojshme për të mbajtur komunikimin në rrjedhë dhe gjërat do të zgjidhen në raport me partnerin. Frenoni prirjen tuaj për të gjetur gabime tek ata që doni. Basti juaj më i mirë është të përqendroheni në detyrat që keni në prapavijë.

Binjakët

Sot ka të ngjarë të nxeheni më shpejt se zakonisht. Mundohuni të ruani durimin tuaj. Një inat nuk do të të çojë askund. Përqendroni energjinë tuaj në rregullimin e punëve tuaja materiale. Merruni me financat, investimet dhe sigurinë afatgjatë. Në dashuri mund të keni fat.

Gaforrja

Nëse ndiheni të trishtuar ose të dëshpëruar, është më mirë të fokusoheni tek puna juaj. Njerëzit që keni përreth nuk janë të prirur të jenë shumë dashamirës të situatës tuaj. Në dashuri do t’ju duhet të kërkoni shpjegime nga partneri në lidhje me një keqkuptim.

Luani

Ndjenja juaj e disiplinës ju vjen në ndihmë në punën tuaj me një entuziazëm të pabesueshëm. Arritja e qëllimeve tuaja nuk është larg. Qëndroni të përqendruar në synimet tuaja. Nxitimi do të çojë në gabime të pakujdesshme. Nëse do të bësh një punë, bëje vetë atë.

Virgjëresha

Gjeni rehati në punën tuaj sot. Mundohuni të mos jeni shumë kritikë ndaj të tjerëve. Përqendrohuni në detyrat tuaja. Malet që duken shumë të frikshme për tu ngjitur do të vazhdojnë të bëhen më të frikshme. Këmbëngulja juaj do të frymëzojë të tjerët. Në dashuri do të ndjeni lodhje.

Peshorja

Ju e dini që diçka po afron në horizont, se dikush do të vijë në jetën tuaj në një mënyrë madhështore. Deri më tani mund të mos jeni i sigurt se kush është, por nëse shikoni me kujdes përreth, shenjat janë të gjitha atje. Sidoqoftë, ju mund të jeni para një surprize që nuk e kishit parashikuar.

LEXO EDHE:  Foto/ Zbulohet suksesi më i madh i Edi Ramës!

LEXO EDHE:  Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 10-17 Gusht 2020, lexoni parashikimet e yjeve

Akrepi

Çfarëdo që nuk e keni bërë dje, ju duhet ta mbaroni sot. Sa më shumë të jeni në gjendje të arrini, aq më mirë do të ndiheni. Energjia e ndenjur është një shenjë se është koha për të lëvizur. Mos humbni asnjë moment duke pritur që dikush tjetër të gjejë një zgjidhje. Merrni iniciativën.

Shigjetari

Lëreni mënjanë mendjelehtësinë për një ditë. Kjo është një kohë e rëndësishme për t’u përgatitur për të ardhmen. Mos bëni një hap tjetër para se të dini se jeni në terren të fortë. Kjo është një kohë e rëndësishme për të arritur qëllimet tuaja sidomos në dashuri.

Bricjapi

Njerëzit mund të jenë paksa kritikë ndaj jush sot. Do të ishit mirë të dëgjonit se çfarë thonë ata. Jini pranues të reagimeve në mënyrë që të krijoni një ego të shëndetshme. Mbani ndjenjën tuaj të përulësisë si dhe bëni durim me të tjerët. Me paratë sot do të keni një raport interesant.

Ujori

Sot fillon një tendencë jashtëzakonisht e favorshme për ju, në të cilën keni aftësinë për të fituar një shumë të konsiderueshme parash. Kërkoni një ngritje në tre javët e ardhshme. Kërkoni punë që ofron një pagë më të lartë. Ju meritoni më shumë – kështu që luftoni për këtë.

Peshqit

Një element i mashtrimit rrethon punën tuaj sot, prandaj kini shumë kujdes se kujt i besoni dhe çfarë besoni. Kjo nuk është një ditë për t’u përqëndruar në argëtim dhe lojëra. Në fakt, ju mund të ndjeni një peshë të bezdisshme për emocionet tuaja, duke ju bërë të ndiheni më pak energjikë se zakonisht

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 28 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 28 korrik 2021

Dashi

Yjet janë pozicionuar në anën tuaj dhe kjo do të thotë se nuk do t’ju mungojë mbështetja e zodiakut gjatë ditës së mërkurë. Por nuk mjafton të prisni që gjithçka t’ju vijë prej astrave.

Demi

Me Mërkurin dhe Afërditën në sintoni të plotë do të keni një mundësi më shumë që në raportet ndërpersonale të riktheni harmoninë. Mos lini pas dore një punë tashmë të filluar.

Binjakët

Pozicioni i favorshëm i yjeve për ju do të plotësohet me hyrjen e Afërditës në shenjë, e cila do të ndikojë shumë pozitivisht në sektorin më delikat, atë të dashurisë.

Gaforrja

Në përgjithësi ndjeheni disi të demotivuar, ndoshta pas një dite jo edhe aq të mirë të së martës por mos u ligështoni, sepse energjitë e duhura do t’jua sjellë Marsi i zjarrtë në shenjë këtë të mërkurë. Me shëndet, mirë!

Luani

Dita e mërkurë pritet të jetë përgjithësisht e mirë, ndonëse Marsi mund t’jua errësojë disi prishmëritë. Sidoqoftë, situata është e volitshme për të ndërmarrë nisma edhe në planin sentimental.

Virgjëresha

Përgatituni për një ditë shumë intensive, pasi Mërkuri në shenjë stimulon pikërisht aspektin e punës, ndërkohë që humori juaj do të jetë alternativ, për shkak të Hënës tekanjoze.

Peshorja

Edhe pse mund t’ju duket se nuk do të arrini atë që mendoni, mos u tërhiqni, sepse pikërisht në finish nuk do t’ju mungojë mbështetja e yjeve. Raporte të tendosura me partnerin/en.

LEXO EDHE:  Nuk rrinë dot pa ndërhyrë në çdo situatë/ Tre shenjat e horoskopit që iu pëlqen të “futin hundët” kudo

LEXO EDHE:  E thotë horoskopi, në 2019 këto shenja do të martohen

Akrepi

Jeni dhe do të vazhdoni të jeni shumë të nxituar edhe këtë periudhë, për arsye se keni Marsin marramendës mbi kokë. Evitoni zgjidhjet drastike në një çështje të koklavitur me partnerin.

Shigjetari

Në pritje të hyrjes së Mërkurit në shenjë, më mirë të prisni dhe të reflektoni, sesa të merrni vendime për të cilat shumë shpejt mund të pendoheni. Merruni më shumë me problemet vetiake.

Bricjapi

Kuadri yjor është i favorshëm, sidomos në pjesën e dytë të ditës së mërkurë 28, por duhet të tregoheni më aktivë në mënyrë që të arrini maksimumin. Mund t’ju vijë një propozim i ri.

Ujori

Një përshpejtim i menjëhershëm i ritmeve tuaja mund t’ju zërë disi në kundërkohë, por do të jetë shumë i dobishëm sepse do të konkludoni një punë. Interesante duket të jetë fusha sentimentale.

Peshqit

Edhe pse do të jeni shumë të impenjuar dhe ndoshta më shumë se në një drejtim, fusha më interesante për ju e mërkura mbetet dita e dashurisë, për shkak të një Afërdite shumë pozitive.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 27 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 28 korrik 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Dikush nga i cili vareni po ju mban “peng”, por ju nuk duhet t’ia lejoni vetes të zemëroheni. Planetet ju paralajmërojnë se pikërisht kjo është ajo që ai/ajo pret nga ju. Qëndroni të qetë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Mund të jeni me dy mendje nëse duhet të përfshiheni në një aktivitet social të çfarëdollojshëm këtë të martë. Nëse përfshiheni do të kënaqeni. Megjithatë duhet të bëni kujdes që gjërat të mos bëhen shumë serioze.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Saturni ju paralajmëron se duhet të bëni kujdes me çështjet e parave. Edhe nëse e dini se çfarë po bëni, mund të ketë gjëra që ju kanë shpëtuar. Shpesh edhe gjërat e vogla mund të kenë pasoja të mëdha.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Vetëm se keni të drejtë nuk nënkupton se do ta keni rrugën të hapur për të vazhduar sipas dëshirës. Planetet ju paralajmërojnë se nëse shtyni fort këtë ditë, mund të përballeni me reagime të ashpra, të cilat mund tua bëjnë jetën të vështirë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Nuk keni asnjë qëllim që të uleni në anë dhe të shikoni botën si shkon dhe kjo është diçka e mirë. Por duhet të kujtoni se ka njerëz që janë përfshirë në botën tuaj, qëllimet e të cilëve mund të jenë të kundërta me tuajat.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Nëse një shok apo anëtar i familjes ju thotë diçka që nuk doni ta dëgjoni në 48 orët e ardhshme, mund të keni tendencën të mbyllni veshët dhe të pretendoni se nuk ka ndodhur. Ky do të ishte një gabim i madh.

LEXO EDHE:  Paratë dhe dashuria/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për ju

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

LEXO EDHE:  Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 10-17 Gusht 2020, lexoni parashikimet e yjeve

Vetëbesimi nuk ju mungon në këtë kohë që Marsi po lëviz drejt pjesëve më pozitive të shenjës suaj. Ajo që duhet të bëni kujdes është vetëkontrolli.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Kjo është një prej periudhave kur qetësia juaj nis të pësojë plasaritje. Megjithatë, jini i mirë me veten dhe mos kini pritshmëri shumë të larta për momentin si nga vetja ashtu edhe nga të tjerët.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Nëse përpiqeni të detyroni njerëzit të bëjnë diçka që ata nuk duan, mund ta fusni veten në telashe. Me Marsin në krahun tuaj, do të vini në vijë disa çështje, por të tjera do të vijojnë të mbeten problematike.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Saturni në shenjën tuaj ju paralajmëron që të mos harroni kufizimet tuaja pasi pasojat do të jenë të mëdha. Injorojini ata që ju inkurajojnë të ndërmerrni rreziqe të panevojshme. Ata duan t’ju shikojnë tek dështoni.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Pavarësisht se mund të mendoni se askush nuk ju gjendet pranë kur keni nevojë dhe se ka një lloj konspiracioni që ju mohon suksesin, kjo nuk është e vërtetë. Përpiquni të jeni më pak paranojak.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Ndryshimet në opinione me partnerët dhe të dashurit tuaj, mund ta bëjnë këtë javë edhe më intensive nga sa duhet. Kur të ngrihen zërat, përpiquni të largoheni derisa gjakrat të qetësohen.

LEXO TE PLOTE