Connect with Us

Si do të ndikojë sezoni i Peshores në çdo shenjë të horoskopit

Horoskopi

Si do të ndikojë sezoni i Peshores në çdo shenjë të horoskopit

Publikuar

-

Dashi

Gjatë këtij tranziti, do të ndiheni më të qetë se sa prisnit, Dashi. Ekziston një mundësi shumë e mirë që karriera juaj të kthehet në lulëzim , dhe jeta juaj në shtëpi do të ndihet e rinovuar dhe premtuese. Ju mund të mos u besoni gjërave, pasi jeni ndjerë shumë i zemëruar gjatë verës, por ndikimi i Peshores do t’ju ndihmojë të përballeni me ide negative.

Demi

Ekziston një ajër rreziku që vjen në rrugën tuaj, ai që thotë: “Përdorni shansin”. Ndikimi i Peshores ka të bëjë gjithmonë me ekuilibrin, por kjo gjithashtu do të thotë që mosbalancimi është pjesë e ekuacionit.Kini kujdes për zgjedhje të dobëta dhe mendohuni dy herë para se të hapni dyert për një mundësi të gabuar.

Binjakët

Ndërsa Peshorja njihet si një shenjë paqësore, ajo do të stimulojë në ju një zemërim dhe një nevojë për drejtësi, Binjakët. Mësimi juaj do të jetë në lidhje me drejtësinë kundrejt hakmarrjes. Drejtësia do të paraqitet, ndërsa hakmarrja merr karma, dhe ju paguani për hakmarrje. Drejtësia është ajo që duhet të kërkoni dhe drejt së cilës të punoni. Mbajeni kokën lart dhe përpiquni të shmangni rënien në negativitet, pasi vetëm do t’iu dëmtojë ju.

Gaforrja

Kjo është një gjë e mrekullueshme; morët iniciativën dhe bëtë përpjekje për të ndrequr të gabuarën dhe për ta bërë jetën tuaj një jetë më të mirë. Ndikimi i Peshores ju thotë të mos shikoni prapa; që e keni paguar çmimin tashmë dhe se është koha të përballeni me të ardhmen dhe të planifikoni për të. Nuk jeton më në të kaluarën.

Luani

Peshorja do të prezantojë një dashuri të re për Luanin, megjithëse nuk mund të jetë domosdoshmërisht dashuria e një njeriu. Mund të jetë një kafshë, ose një interes i ri krijues.

Virgjëresha

Sapo keni dalë nga sezoni juaj me ndikim, Virgjëresha , dhe jeni gati, të gatshëm dhe të aftë të ecni përpara me ndikimin kozmik të Peshores. Ky sezon do t’ju bëjë të ndiheni pozitiv dhe optimist për muajt e ardhshëm që do të vijnë. Ndërsa nuk është në natyrën tuaj të jeni të durueshëm apo edhe falës, Peshorja do të zbusë zemërimin dhe ankthin tuaj, dhe do t’ju lejojë të besoni përsëri në shpresë.

Peshorja

Ju ka pëlqyer gjithmonë ditëlindja juaj, Peshorja, dhe gjithmonë do të ndiheni mirë gjatë sezonit që është i juaji.  Sidoqoftë, nuk është koha për të festuar si një yll roku ose për të qenë të pakujdesshëm në asnjë mënyrë. Është shumë e rëndësishme për ju të mos i rrotulloni ato peshore nga zhgënjimi; duhet të jeni të kujdesshëm dhe diskret.

LEXO EDHE:  Horoskopi për javën e ardhshme nga astrologu i famshëm Rob Brezsny/ Parashikimi për secilën shenjë të zodiakut

Akrepi

Vendime, vendime. Durimi juaj po pakësohet dhe doni përgjigje tani, Akrep. Peshorja është atje për t’ju thënë që jo gjithçka ndodh në kohën kur dëshironi; megjithatë, është një sezon pozitiv për ju dhe ka shumë mundësi që projekti për të cilin po punoni të jetë drejt suksesit.

Shigjetar

Shigjetari, do të jetë një nga ata muaj ku thjesht nuk doni të merreni me realitetin, ose me realitetet që na mbajnë në vazhdim. Peshorja po ju kujton se duhet t’i kushtoni vëmendje; nuk mund të lejosh që gjërat të ikin. Paguajini faturat në kohë, komunikoni me të tjerët, drejtohuni nëse keni nevojë për ndihmë. Peshorja ju paralajmëron: Mos lejoni që shtëpia juaj të bëhet e çrregullt. Kjo nuk është koha për t’u vetëkënaqur.

Bricjapi

Aty ku është zakonisht lundrimi i qetë për ju në biznes dhe karrierë, mund të mos jetë aq e lehtë në departamentet e tjera këtë muaj, Bricjapi. Prisni vështirësi në financa dhe zhgënjime me pengesa. Ju mund të keni pasur disa plane të mëdha të ngritura që dështojnë në momentin e fundit. Peshorja thotë: “Mbahu, shpejt do të bëhet më mirë”.

Ujori

Peshorja do të ritheksojë për ju atë që tashmë dini, Ujori: ju keni ngecur në të kaluarën dhe nuk mund të dilni nga ajo. Kjo e kaluar ka të bëjë me dashurinë dhe romancën e vjetër dhe ka filluar të marrë ty dhe të gjithë rreth teje. Edhe një herë, Peshorja është atje për t’ju thënë se duhet ta tërheqni vëmendjen tuaj në momentin tani dhe se kjo është gjithçka që kemi.

Peshqit

Nëse dikush do të kalojë një kohë të mirë me ndikimin kozmik të Peshores, jeni ju, Peshq. Do të ndiheni mirë këtë muaj, plot energji rinore dhe ide të mëdha për të ardhmen. Ju jeni personi në rrethin tuaj që mbani shpresën në këmbë dhe ata që ju duan besojnë në vizionin tuaj. Muaji juaj do të jetë i mbushur me ide që mund t’i vini në veprim gjatë muajve të ardhshëm që do të vijnë. Ju do të ndiheni krijues dhe të ngazëllyer për të qenë gjallë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i muajit Nëntor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket shëndetit

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i muajit Nëntor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket shëndetit

Dashi

Sigurisht që nuk do t’ju mungojë energjia. Kjo sepse Marsi kalon në Dash dhe do t’ju bëjë të paduruar të etur për të bërë një mijë gjëra , por edhe pak të ndjeshme dhe impulsive.

Demi

Ju jeni të lodhur dhe keni nevojë të pushoni, prandaj përpiquni të menaxhoni mirë angazhimet tuaja dhe përkëdheluni sa më shumë që të mundeni.

Binjakët

Plot energji , vullnet të mirë dhe vendosmëri, ju do të jeni në gjendje të punoni me sukses për të përmirësuar formën tuaj fizike dhe estetike.

Gaforrja

Nervozizmi dhe shumë mendime në kokë do të jenë përgjegjës për një gjendje të mirëqenies jo optimale. Energjitë tuaja mund të vazhdojnë . Pra, asnjëherë mos i neglizhoni praktikat e mira, kujdesuni për pushimin tuaj, si dhe për angazhimet tuaja të përditshme.

Luani

Ky muaj do t’ju japë energji përçarëse , shumë grintë dhe vullnet në nivelet më të larta.Me pak fjalë, gjithçka që ju nevojitet për t’u përballur me rutinën si fitues dhe të jeni në gjendje t’i përkushtoheni vazhdimisht mirëqenies dhe shëndetit tuaj.

Virgjëresha

Ky muaj do t’ju japë energji të qëndrueshme me disa momente në të cilat vitaliteti juaj do të jetë me të vërtetë në krye dhe të tjerët në vend të të cilave do të jeni në gjendje të angazhoheni në rutinën e përditshme.

Peshorja

Ky tranzit mund të ju nervozojë, t’ju bëjë të ndiheni nervoz, por gjithashtu t’ju bëjë impulsiv, të pasjellshëm dhe t’ju bëjë të shpërndani energjitë tuaja jo të shkëlqyera.

LEXO EDHE:  Shenjat që do të kenë më shumë fat gjatë fundjavës

LEXO EDHE:  Horoskopi kinez/Zbuloni disa prej luleve që sjellin fat sipas vitit tuaj të lindjes

Akrepi

Vitaliteti dhe qartësia mendore do t’ju shoqërojnë me dorë gjatë gjithë këtij muaji, që për shumë prej jush është edhe koha e ditëlindjes tuaj. Ju do të dëshironi të përmirësoni pamjen tuaj , të mendoni për shëndetin dhe t’i jepni vetes diçka të veçantë që të ndiheni të veçantë: për një ndryshim të pamjes , megjithatë, prisni deri në fund të nëntorit.

Shigjetari

Energji e shkëlqyeshme, jetësore dhe në formë të shkëlqyeshme. Nëntori do t’ju shohë gjithmonë në vijën e frontit, të etur për të lëvizur, për të shfryrë energjitë fizike përçarëse dhe për të stimuluar mendjen duke i hapur asaj horizonte të reja me interesa të veçanta.Do të ndiheni mirë dhe gjithashtu do të vërehet nga jashtë: një kohë e mirë për estetikën, për të ndryshuar pamjen tuaj ose për të përmirësuar diçka.

Bricjapi

Jini të kujdesshëm dhe mos e teproni .Ky muaj do të përfshijë shumë nervozizëm dhe së bashku me mijëra mendime që do të rrotullohen nëpër kokën tuaj rrezikoni të shperndani energji negative.

Ujori

Duhet t’i kushtoni vëmendje mënyrës se si i përdorni energjitë tuaja: mos i harxhoni ato pa nevojë dhe mos harroni se edhe nëse jeni mirë gjithmonë keni nevojë për pushim.

Peshqit

Ky muaj do t’ju japë energji të qëndrueshme dhe shumë vullnet të mirë. Me pak fjalë, premisat e duhura për t’ju premtuar një periudhë të qetë, në emër të mirëqenies dhe vendosmërisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i financave për muajin Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për xhepat tuaj

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i financave për muajin Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për xhepat tuaj

Dashi

Në nëntor, shmangni konfliktet për para. Ju nuk do të fitoni. Dhe nëse humb diçka, nuk do ta marrësh përsëri. Kurseni emocionet dhe energjinë tuaj për gjëra më të mira.

Demi

Ju ndoshta do të duhet të shpenzoni më shumë para për shkak të pagesave të humbura ose detyrimeve financiare.

Binjakët

Vështirësitë e një natyre financiare (aty ku ato lindin) do të lidhen kryesisht me shpenzime të papritura për shtëpinë, fatura më të mëdha familjare, etj. Shpenzimi i mençur i buxhetit të familjes mund të shkaktojë tension në familje.

Gaforrja

Do të keni mundësi të mira financiare, por mos u ngutni të shpenzoni para që në të vërtetë do të ishte mirë të kurseni tani.

Luani

Shumë do të marrin para nga një qytet tjetër këtë muaj. Në nëntor, ju patjetër do të keni mundësinë për të ardhura shtesë, dhe për secilin prej jush burimi do të jetë i ndryshëm, por i një natyre ligjore. Sigurisht, kjo tendencë e favorshme vlen për ata prej jush që po kërkoni një mundësi të tillë me çdo kusht.

Virgjëresha

Do të ketë tension të përkohshëm rreth udhëtimit ose kostot që do të lindin rreth tij. Burrat do të planifikojnë një blerje të rëndësishme për ta dhe organizimin e mundshëm rreth saj.

Peshorja

Gjatë këtij muaji, shumë do të kenë mundësinë të gjejnë burime të reja të të ardhurave ose do të befasohen nga një fitim i papritur.

LEXO EDHE:  Horoskopi për javën e ardhshme nga astrologu i famshëm Rob Brezsny/ Parashikimi për secilën shenjë të zodiakut

LEXO EDHE:  Probleme në çift dhe njohje të reja/ Horoskopi i dashurisë, si do të jetë kjo javë për secilën shenjë

Akrepi

Në nëntor, shumica prej jush do të jetë në gjendje të presë para ose të fitojë nga dikush që jeton jashtë shtëpisë tuaj. Gjithashtu këtë muaj do të jeni të kënaqur me paratë në buxhetin tuaj të familjes, të cilat do të vijnë përmes një rritje në pagën e dikujt, pensionin, qiranë dhe më shumë.

Shigjetari

Do të keni probleme financiare ose do të duhet të ndihmojnë në zgjidhjen e tyre në shtëpinë e prindërve ose të afërmve. Kini kujdes se në çfarë shpenzoni paratë tuaja!

Bricjapi

Të ardhurat tuaja këtë muaj mund të rriten për sa kohë që keni dëshirën për të punuar. Do të ketë ide dhe mundësi.

Ujori

Në nëntor mund të prisni para përmes një dokumenti, përmes transferit bankar ose përmes një kontrate.Shumë prej jush do të kenë mundësinë të negociojnë një pagë më të lartë ose të bëjnë ndryshime në punën tuaj, duke krijuar kushte më të mira.Do të ketë një situatë të favorshme për ju në lidhje me zgjidhjen e një problemi financiar ose marrëdhënie të tjera të rëndësishme përmes një dokumenti.

Peshqit

Do të keni mundësi më të favorshme për të zhvilluar punët e tyre financiare. Paratë e papritura ose fitimet më të larta nuk përjashtohen nëse jeni tregtar, prodhues ose punoni në fushën e shërbimeve.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë muaji Nëntor për të dashuruarit

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë muaji Nëntor për të dashuruarit

Dashi

Dialog i hutuar, ide të paqarta, shumë ndjeshmëri nga ana juaj (dhe jo vetëm). Këto janë premisat që mund t’ju ofrojnë një periudhë jo shumë lineare për zemrën, e stisur me mendime të dyta, nervozizëm, por edhe shumë pasion, entuziazëm, erotizëm të fortë, të atyre që janë vërtet dehëse . Me pak fjalë, një gjë është krejt e sigurt: që kurrë nuk do të mërziteni!

Demi

Kohë të çuditshme me zemrën! Ndoshta sepse do t’ju duhet të përshtateni me ndryshimet e papritura dhe kjo do të krijojë një farë hutimi që në mënyrë të pashmangshme mund të ndikojë edhe në emocione . Vështirë të thuash se çfarë do të ndodhë, me Uranin në Dem shumë të stresuar nga tranzitet në Akrep. Mund të jetë koha për zgjedhje, për dashuri të mëdha ose për revolucione të mëdha. Por edhe të pasigurive, dyshimeve dhe mendimeve të dyta. Në çdo rast, dëgjoni zemrën, por vendosni edhe me kokën tuaj. Dhe jini realist, siç jeni zakonisht.

Binjakët

Nuk ka shpesh raste kur zemra, mendja dhe shqisat udhëtojnë në një harmoni të përsosur. Për këtë, duhet të shfrytëzoni mundësinë që do t’ju ofrojë një muaj i favorshëm si nëntori.Përfitoni nga ajo për të qenë të lumtur, për të bërë ato ndryshime të nevojshme për të kurorëzuar ëndrrat tuaja , për të ndërmarrë veprime për ta bërë dashurinë më dinamike dhe pasionin më të shijshëm .Një minimum angazhimi, i kombinuar me guximin dhe shkathtësinë, do të jetë i mjaftueshëm që ky muaj të jetë me të vërtetë i pari i një serie të gjatë suksesesh dashurore dhe erotike.

Gaforrja

Ju pret një periudhë mjaft e trazuar , midis emocioneve kontradiktore dhe dialogut të hutuar (si dhe ideve mjaft të mjegullta).Prandaj më mirë të qëndroni në dritare, të shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme për dashurinë tani dhe të përpiqeni të merrni të gjitha të mirat që do të gjeni edhe në situata komplekse. Jetoni në të tashmen, por me siguri se e nesërmja juaj do të jetë më lineare.Nga fundi i nëntorit qielli juaj përmirësohet dhe do t’ju japë ndjenja më lineare dhe të kuptueshme.

Luani

Me Marsin në Dash , pasioni dhe guximi nuk do të dështojnë kurrë.Sensual, por ndoshta pak i vrullshëm, këtë muaj do të merrni mbështetjen e Venusit që do t’ju bëjë më të ëmbël dhe të dashur.Një tranzit që do të sjellë ndjenjat më të mira dhe do të nxjerrë në pah zemrën tuaj bujare . Komunikimi do të jetë i qartë në fillim të muajit; atëherë me shumë gjasë do të duhet të përballeni me një sërë keqkuptimesh që vetëm në fund të muajit mund të destabilizojnë ndjenjat.Në këtë fazë, kujdes për ngulmimin ose do të thuash diçka të papërshtatshme.

Virgjëresha

Nëntori do t’ju ofrojë shumë përparësi për shumë zona, por ndoshta me dashuri do të ketë një krah të shkurtër . Por mos mendoni se po kaloni një periudhë të pafavorshme. Përveç se emocionet do të mungojnë, konfirmimet do të mbërrijnë vonë dhe gjithçka që ëndërroni mund të mbetet si në një harresë të pezulluar në një zonë gri dhe mjegull , duke pritur që dielli të lindë dhe të sqarojë konturet e situatave .Më në fund do të kuptoni dhe vendosni dhe do të veproni në përputhje me rrethanat.

Peshorja

LEXO EDHE:  Qendrojini larg/ Këto janë shenjat më egoiste të zodiakut

LEXO EDHE:  Horoskopi 30 qershor 2019/ Zbuloni si do të jetë puna dhe dashuria sipas shenjës së zodiakut

Çfarë muaji i pazakontë! Ju do të alternoni momente të një ëmbëlsie të madhe me të tjerët në të cilat do të jeni më të thartë sesa një limon i shtrydhur. Thjeshtë faji i tranzitit ambivalent që do ta gjeni duke përjetuar këtë nëntor, të cilat nëse nga njëra anë do të duan të privilegjojnë ndjenjat, nga ana tjetër me Marsin në Dash, do t’ju bëjnë të ndjeshëm dhe vërtet nervozë. Prandaj, kushtoji vëmendje asaj që thua dhe përpiqu të jesh aq diplomatik sa të pikturojnë manualet e astrologjisë.

Akrepi

Për dashurinë nuk do të jetë një nga ata qiejt e paharrueshëm. Sidoqoftë, do të jetë një kohë e shkëlqyeshme për të vendosur baza të forta , të pranoni dëshirat tuaja dhe të kuptoni sesi të bëni dashuri sa më afër ëndrrave tuaja.Transitet do të ndizen vetëm në fund të Nëntorit, por kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të mërzitur për pjesën tjetër të muajit.Kjo do të thotë se shumë do të varen nga shkathtësia juaj, nga dëshira për pasion që digjet në zemrat tuaja dhe nga zgjedhjet tuaja. Bëni ato të duhurat!

Shigjetari

Kush e di që një pjesë e madhe e energjisë tuaj nuk buron nga dashuria! Një lumë emocionesh pozitive do të rrjedhin në zemrën tuaj dhe do t’ju japin ndjesi të thella dhe autentike. Romantik dhe mjaft i ëmbël, do të jeni edhe shumë pikant dhe i nxehtë , gjë që mund ta bëjë erotizmin shumë të shijshëm . Nëse dashuria lëngon, këtu është koha e duhur për të zgjuar shqisat dhe për t’i tundur ato me një frymë lajmi të shijshëm . Do të jeni të guximshëm, të shkathët dhe magnetik: me pak fjalë, asgjë nuk do të mungojë.

Bricjapi

Në një muaj që karakterizohet nga turbulenca dhe nervozizmi, është e vështirë që dashuria të mos përfundojë e prekur nga humori juaj. Pak nuk do të jeni në dispozicion, marrë nga mendimet tuaja, pak, megjithatë, mund të jenë edhe rrethanat që t’ju bezdisin.Bëni kujdes në rastin e fundit, sepse rrezikoni një reagim joproporcional , të diktuar më shumë nga humori dhe nervozizmi sesa nga një qëllim i vërtetë për të qenë shkatërrues.Sigurisht, ju do të dini si ta vlerësoni atë, veçanërisht nga mesi i muajit kur ngadalë situata juaj duket se po përmirësohet.

Ujori

Marsi do t’ju bëjë shumë të pasionuar, të ashpër nga jashtë por me Venusin në favor ju do të jeni të butë brenda!Me pak fjalë, ju dukeni si një reklamë të cilën shumë nuk do të presin ta shijojnë .Nëse erotizmi duket shumë i favorizuar, përveç qëndrueshmërisë së qëllimeve tuaja, të cilat mund të kenë të njëjtën lëvizje të lirë si një … Erë!Me pak fjalë, do të vëreheni, do të dalloheni dhe madje mund të argëtoheni, nëse dini të merrni çdo ngjarje lehtë dhe filozofikisht .

Peshqit

Nëntori do të jetë një periudhë e çuditshme, e pazakontë për dashurinë, në të cilën arsyet e mendjes së shëndoshë do të mbizotërojnë mbi ato të zemrës.Kjo është arsyeja pse ajo mund të jetë e çuditshme, sepse Peshqit zakonisht favorizojnë zemrën, por nga tani ju do të tregoni kujdes pasi gjithmonë përfundoni duke u zhgënjyer nga mosmirënjohesit dhe pamundësite për të dhënë dashuri te njerëzit e tjerë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE