Connect with Us

Lidhet me kushëririn e saj/ Marrëdhënia e pazakontë për të ndryshuar “stigmën e inçestit”

Kuriozitete

Lidhet me kushëririn e saj/ Marrëdhënia e pazakontë për të ndryshuar “stigmën e inçestit”

Publikuar

-

Një çift i pazkontë që ka lidhje gjaku ka pozuar para kamerës ndërsa putheshin dhe madje zhvisheshin duke thënë se ata ishin të dashuruar dhe nuk kishin turp t’i tregonin botës.

Kjo sipas tyre është një përpjekje për të ndryshuar stigmën e inçestit.

Me anë të një postimi në Twitter, vajza shkruan: “A mund ta ndryshojmë stigmën e inçestit? Unë nuk duhet të kufizohem në atë që dua.

“Unë jam thjesht e lumtur dhe e dashuruar, ashtu rastësisht të jem kushëriri im. Atëherë çfarë?

Ajo iu kundërpërgjigj shumë prej atyre që kishin kritikuar marrëdhënien e tyre si “të gabuar”.

Një nga ndjekësit e saj shkruan: “Ka një vend të veçantë në ferr për këtë”.

Një tjetër tha: “Unë thjesht dua të di se si prindërit tuaj janë në rregull me këtë?”.

Por duke iu përgjigjur komenteve negative, Lil Marche tha se ajo nuk ishte shqetësuar dhe ishte “e dashuruar” me kushëririn e saj, raporton Sun.

Ajo shtoi: “Nuk më intereson ajo që dikush thotë se nuk do të më turpërojë, unë jam e dashuruar. Nuk ka nevojë të turpërohem për këtë.”

LEXO EDHE:  Dialogu Kosovë-Serbi/ Bashkimi Europian: Po punojmë për normalizimin e marrëdhënieve

Lil Marche gjithashtu zbuloi se ata ishin dashuruar për vite me rradhë dhe shtoi se i duhej  ta fshehin atë nga familjarët e tyre.

Ajo shtoi: “Mbaj mend që u rrita, ne duhej ta fshihnim dashurinë tonë nga familja jonë. Tani ne u rritëm dhe nuk duhet të fshihemi.

“Gjaku nuk mund të na afrojë, por jam shumë i lumtur që rashë në dashuri me kushëririn tim. Dhe të gjithë gënjen nëse thoni se nuk keni menduar kurrë për kushëririn tuaj ose keni menduar se kushëriri juaj është i lezetshëm. ”

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Imazhet mahnitëse të anijes me përmasat më të mëdha në botë

Publikuar

-

Nga

Imazhet mahnitëse të anijes me përmasat më të mëdha në botë

Një anije kërkimi shkencore, me përmasat e anijes më të gjatë të lundrimit në botë do të lundrojë në det në vitin 2025 me 22 laboratorë të përparuar dhe mbi 400 persona në bord.

Anija “Earth 300” është krijuar për të ‘bashkuar shkencën dhe eksplorimin për t’u përballur me sfidat më të mëdha të Tokës’, sipas themeluesit të Iddes Yacht, prodhuesit të anijes, Salas Jefferson, i cili thotë se do të kujdeset për rreth 160 shkencëtarë njëkohësisht.

Anija është e ndërtuar me teknologji ekologjike, një ‘sferë shkencore’ dhe do të mundësohet nga një reaktor i kripës së shkrirë, një lloj gjeneratori i energjisë bërthamore që përdor kripërat e fluorit të shkrirë si një ftohës dhe funksionon me presion të ulët.

Kur të nisë, ajo do të veprojë si një ‘platformë ekstreme e teknologjisë për shkencën, eksplorimin dhe inovacionin në det’, sipas Iddes, i cili thotë se 22 laboratorët e tij do të pajisen me robotikë dhe sisteme të inteligjencës artificiale.

LEXO EDHE:  “Nuk e kam asgjë”/ Xhemi Shehu flet për marrëdhënien me Eneda Tarifën

LEXO EDHE:  Foto/Bikinit që po çmendin rrjetin

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Imazhi mahnitës i dunave në Mars që rrethojnë polin e veriut në planetin e kuq

Publikuar

-

Nga

NASA ka publikuar një pamje mahnitëse të një “deti dunash” që valëzojnë nëpër planetin e kuq. Pamja që të lë pa frymë u kap nga sonda marsiane më e gjatë e Nasa-s.

Imazhi gjithashtu tregon Polin e Akullt të Veriut të Marsit.

“Një det me duna të errëta, i skalitur nga erërat në linja të gjata, rrethon polin verior të Marsit”, tha NASA.

Agjencia hapësinore e përshkroi rajonin si një zonë aq të madhe sa Teksasi.Në këtë imazh me ngjyra të rreme, zonat me temperatura më të ftohta regjistrohen në ngjyrime blu. Ndërsa tiparet më të ngrohta dhe të përshkruara në të verdhë dhe portokalli.

Kështu, dunat e errëta, të ngrohura nga dielli shkëlqejnë me një ngjyrë të artë. Vetë imazhi tregon një zonë të gjerë afërsisht 19 milje (30 km).NASA krijoi skenën duke kombinuar shumë imazhe të kapura midis dhjetorit 2002 dhe nëntorit 2004.

LEXO EDHE:  Moderatori i famshëm nuk i reziston dot ëmbëlsisë së vajzës së tij/ Publikon foto duke lozur në bregdet

LEXO EDHE:  Foto/ Oni Pustina prezanton të bijën

Ata u këputën nga Sistemi i Imazheve të Emetimeve Termike në orbitën Mars Odyssey. Marsi Odyssey i Nasa nisi në 7 Prill 2001, i ngarkuar për të orbituar Marsin dhe për të mbledhur të dhëna.

Pjesa më e madhe e kësaj ka përfshirë përdorimin e spektrometrave dhe imazheve termikë për të zbuluar provat e ujit dhe akullit në Mars. Por gjithashtu është zbuluar shumë për gjeologjinë dhe rrezatimin marsian. NASA madje ka përdorur Odyssey si një stacion stafetë të koms për roverin legjendar Curiosity, i cili u ul në Mars në verën e 2012.

Ky imazh u prezantua si pjesë e një seti të veçantë fotografish që shënojnë 20 vjetorin e Odyssey. Kanë kaluar pak më shumë se 20 vjet që kur Odyssey nisi, ndërsa përvjetori i saj i 20-të orbital do të zhvillohet në 24 tetor të këtij viti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nasa zbulon çfarë fshihet pasi fotos së “ylberit” në Mars

Publikuar

-

Nga

Nasa zbulon çfarë fshihet pasi fotos së "ylberit" në Mars

NASA ka hutuar tifozët e hapësirës duke lëshuar një imazh të asaj që duket të jetë një ylber në Mars.

Shiu në Mars nuk është i mundur kështu që fotografia u bë virale ndërsa njerëzit u përpoqën të dilnin me një shpjegim.

Agjencia Amerikane e Hapësirës fillimisht nuk dha asnjë përgjigje dhe mbishkroi vetëm imazhin: “Rover Mars Perseverance i NASA-s fitoi këtë imazh të zonës në pjesën e prapme të saj duke përdorur Kameran e Perseverance.”

Disa ekspertë sugjeruan se ishte një “pluhur” i krijuar nga grimcat e pluhurit në planet.

Të tjerët menduan se mund të ishte një shpërthim i lentes së kamerës. Sidoqoftë, Laboratori Jet Propulsion i Nasa më në fund ka dhënë disa përgjigje për botimin e teknologjisë Futurism .

LEXO EDHE:  Foto/Bikinit që po çmendin rrjetin

LEXO EDHE:  Tragjedia në Bulqizë/ Meta vizitë në Spitalin e Traumës

Specialisti i marrëdhënieve me mediat JPL, Andrew Good, konfirmoi botimin: “Ajo që po shihni atje është një shpërthim i lenteve.

Rover Perseverance mbërriti në Mars në Shkurt të këtij viti dhe ka gjashtë kamera në bord. Megjithëse nuk do të jetë në gjendje të kapë një imazh të ylberit për shkak të kushteve atmosferike të Marsit, disa shkencëtarë mendojnë se “breshëri akulli” do të ishin të mundshëm në Mars.

Icebow është një fenomen që mund të shfaqet në atmosferë por shoqërohet me ndërveprimin e dritës së diellit me kristalet e akullit dhe jo me pikat e shiut./ CNA.al

LEXO TE PLOTE