Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i astrologut për secilën shenjë

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i astrologut për secilën shenjë

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për të gjitha shenjat

Dashi

Sot do të keni një Hënë të favorshme që do t’ju japë një grimcë të mirë , por jo shumë zgjidhje. Ndoshta ka një mosmarrëveshje ligjore ose po përjetoni shumë përpjekje.

Demi

Në këtë moment ndiheni të vënë në provë , mbase për shkak të fillimit të një projekti të ri. Dita e enjte dhe e premte mund t’ju sjellin një lajm të mirë !

Binjakët

Dita e sotme do t’iu shohë të përzier dhe nervoz. Rrezikon të marrësh gjithçka kokë për kokë. Mund të ketë pasur vështirësi në dashuri. Këshilla është që të mos teprohen me provokimet.

Gaforrja

Ndiheni shumë konfuz, veçanërisht në nivelin e punës . Ndoshta ka blloqe ose ju është dashur të përfundoni një marrëveshje para kohe. E juaja është një lloj kursi pengesash.

Luani

Sot do të jeni veçanërisht të motivuar , me yje të bukur që ju ngushëllojnë. Emocione të mira janë të mundshme me ata që kanë lindur Peshorja: tani është e rëndësishme që të përqendroheni te dashuria!

Virgjëresha

Me Hënën në kundërshtim rrezikoni të ndjeheni më pak të fortë dhe më të trazuar . Periudha është akoma e rëndësishme dhe deri të Premten do të ketë një rimëkëmbje të mirë, por ndërmjet nesër dhe pasnesër këshillohet që t’i bëni gjërat me qetësi.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e fundit të muajit

Me Diellin që hyn në shenjën tuaj të zodiakut, ju jeni më të fortë . Ekziston shumë konfuzion në lidhje me të kaluarën dhe është e rëndësishme tani të kemi pika referimi. Vendimet që duhen marrë në punë.

Akrepi

Ju mund të jeni pak në shënjestër tani . Ju gjithmonë keni reagime shumë instiktive dhe ndonjëherë ju pëlqen të provokoni, por këshilla e horoskopit të Paolo Fox është të mos e teproni !

Shigjetari

Kjo është një periudhë e rëndësishme për ju dhe nesër do t’ju lejojë të rikuperoheni edhe mendërisht . Në një nivel profesional, ju duket se shqetësoheni pak për një angazhim të ri.

Bricjapi

Kjo periudhë duhet të shfrytëzohet në maksimum , edhe sepse ditët e enjte dhe e premte do t’ju favorizojnë. Këshilla është të veproni nëse keni në mendje një projekt të realizueshëm!

Ujori

Ju duhet pak qetësi dhe disa përgjigje ose një marrëveshje mund të vijë nesër. Këshilla për ju është t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve dhe të mos investoni në një mënyrë të rrezikshme.

Peshqit

Tashmë sot po ndiheni shumë konfuzë dhe nesër mund të përjetoni ndonjë agjitacion . Historitë më komplekse do të jenë në gjendje të njohin një “brenda ose jashtë” përfundimtar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Kanë vetëm fjalë/ Shenjat e horoskopit që bëjnë premtime boshe

Publikuar

-

Nga

Kanë vetëm fjalë/ Shenjat e horoskopit që bëjnë premtime boshe

Peshorja

Peshoret duan ti shohin të gjithë të lumtur ndaj dhe shpesh herë bëjnë premtime boshe.Ata duan të shtiren si një person i besueshëm ndaj dhe mos u besoni asnjë premtim.

Peshqit

Peshqit janë kaq të sjellshëm dhe ata duan të ndihmojnë këdo që ka nevojë për ndihmën e tyre. Problemi është se është e vështirë për ta të thonë jo. Ata pajtohen me të gjitha llojet e gjërave dhe bëjnë premtime  sa majtas, djathtas.

Binjakët

Kur binjakët bëjnë premtim kanë për qëllim ti mbajnë ato. Kur premtojnë në mendjen e tyre ata e dinë që nuk mund ti mbajnë. Ata kanë frikë nga mosmiratimi dhe i lënë njerëzit të prishin, kështu që ata do ta bëjnë premtimin, vetëm që ta ndërpresin më vonë atë.

LEXO EDHE:  Parashikimi pesimist i BERZH/ Zhupa: Kllouni doli lakuriq, ka rritur papunësinë

LEXO EDHE:  A do ketë plazh për javën që vjen?/ Moti sjell surpriza

Ujori

Ujori mund të bëjë një premtim vetëm për të marrë diçka që ata dëshirojnë. Ata i përdorin premtimet si monedhë dhe nuk ka asnjë garanci që ata do ta mbajnë fjalën e tyre. Ata mund të jenë manipulues dhe janë në gjendje ta justifikojnë atë për veten e tyre si një për të mirë më të madhe./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Kontrollojnë çdo situatë/ Shenjat më të fiksuara të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Kontrollojnë çdo situatë/ Shenjat më të fiksuara të horoskopit

Ka disa profile personazhesh që zakonisht ndikohen më shumë nga “fiksime” të ndryshme, megjithëse këto zakonisht janë shumë të ndryshme nga personi në person.

Shenjat më të fiksuara të horoskopit janë:

Virgjëresha

Kontrrollojnë çdo situatë, të lindurit nën këtë shenjë kanë një tendencë të theksuar që gjithmonë duan të aspirojnë për më të mirën: gjithçka mund të përmirësohet dhe përsoset në një kërkim të vërtetë për përsosjen. Kjo e bën të vështirë për ata të gëzojnë plotësisht momente të thjeshta dhe të mirëfillta, duke i detyruar të përjetojnë rrallë momentet relaksuese.

Shigjetari

Ai është gjithmonë pak i pasigurt, pavarësisht se ka aftësi të mëdha oratorike që e bëjnë atë të vlerësohet dhe kërkohet shumë në sferën sociale, ai nuk mund të mos vuajë nga kjo mungesë besimi.Pikërisht kjo shoqëri e shënuar është përparësia e tij kryesore por edhe defekti i tij, pasi ai vuan shumë nga vetmia dhe absolutisht nuk i pëlqen të mos konsiderohet.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të njohur italian/ Si do të jetë kjo fundjavë për ju në punë dhe dashuri

LEXO EDHE:  Parashikimi pesimist i BERZH/ Zhupa: Kllouni doli lakuriq, ka rritur papunësinë

Ujori

Më jokonformist është sigurisht Ujori i cili refuzon pak a shumë në mënyrë të qartë për t’u përshtatur me konventat shoqërore. Shumë Ujorëve nuk u pëlqen stresi i qytetit dhe jetojnë në një mënyrë të lirë dhe plotësisht të pavarur, deri në atë pikë sa shpesh vuajnë shumë nga detyrimi për të kryer punë të përsëritura./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Tani keni një ngarkesë të madhe që mund të shprehet edhe në dashuri. Deri më 15 shkurt ka të ngjarë që do të ketë zgjidhje dhe propozime për ju. Ju jeni më luftarak dhe më i fortë se në fund të vitit të kaluar, por nuk duhet të nxitoni : jeni të lodhur (me të drejtë) duke pritur për ngjarje dhe rrezikoni të veproni shumë impulsivisht. Këshilla është të zhvilloni projekte të reja dashurie.

Demi

Kjo fundjavë duhet t’i kushtohet relaksimit : duhet të ndaleni për një moment. Ky fillim i vitit është shumë i nxituar: ata që kanë një kompani ose punojnë vetë duhet të rishikojnë shumë gjëra. Ju ndoshta jeni objekt kritikash ose ndonjë situate konflikti që duhet të përpiqeni t’i menaxhoni sa më mirë që të mundeni. Nga sot dhe nesër do të kemi nevojë për vëmendjen më të madhe nga ana juaj.

Binjakët

Mes ditës së sotme dhe të nesërme do të ndiheni shumë nervoz , deri në pikën që dëshironi të futeni në një cep dhe kjo është e çuditshme sepse ju jeni shenja e komunikimit! Ju e dini që kur keni një problem përpiqeni të flisni dhe të shpjegoni atë që ndjeni, por ndoshta jeni duke pritur ose në ankth për një rezultat ose një projekt që mund të fillojë javën e ardhshme. Qetësia është e nevojshme.

Gaforrja

Ju duhet të rizbuloni emocionet më të bukura dhe midis sot dhe nesër kjo do të jetë e mundur. Ato janë 48 orë objekt i një reflektimi të thellë që ju intereson të gjithëve. Ndjenjat pozitive së shpejti mund të lindin në funksion të së ardhmes. Këshilla për ju është të mos nënvlerësoni takimet dhe të dëgjoni intuitën tuaj .

Luani

Ju duhet të kontrolloni llogaritë dhe të jeni të kujdesshëm në çështjet e biznesit . Ndoshta për të shpëtuar një situatë mund të duhet të bini dakord me disa njerëz. Është një periudhë që krijon disa pengesa të vogla dhe të duhet gjithë shkathtësia dhe forca jote për t’i kapërcyer ato . Nuk është një kohë e keqe, por nuk mund të thuhet se gjithçka shkon normalisht.

Virgjëresha

Ju mendoni se ka tensione të veçanta këtë fundjavë . Ndoshta ditët e sotme dhe të nesërme projektojnë një vizion shumë të çuditshëm të jetës tuaj. Ka shumë përpjekje dhe shumë agjitacion . Nuk është e rëndësishme të krahasohet me të kaluarën, ndërsa është thelbësore të veprohet në funksion të së ardhmes sepse kjo 2021 mund të sjellë shumë burime. Dashuritë e lindura në javët e fundit janë më të forta.

Peshorja

Ndër karakteristikat më të bukura të shenjës suaj është dashuria për artin dhe bukurinë . Pikërisht për këtë arsye, shumë herë ju keni rënë në dashuri me njerëz shumë interesantë në një nivel fizik, por jo aq intrigues nga pikëpamja mendore. Nëse do të kishte një zhgënjim në dashuri, tani duhet t’i kushtojmë më shumë vëmendje përmbajtjes . Ata janë yje të rëndësishëm, pasi Venusi ka filluar një tranzit që mund të jetë edhe më efektiv deri në shkurt.

LEXO EDHE:  A do ketë plazh për javën që vjen?/ Moti sjell surpriza

LEXO EDHE:  Bëni kujdes, thinjat nuk janë vetëm shenjë e plakjes

Akrepi

Mes ditës së sotme dhe të nesërme do të gjeni pak qetësi dhe kjo është shumë e rëndësishme, sepse në kohët e fundit ka pasur shumë nxitim, shumë tension dhe trazira të brendshme. E gjithë kjo ka minuar situatën tuaj personale. Ky zemërim ka ndikuar edhe në dashuri ndaj dhe problem është i dyfishtë. Në çdo rast, në këto 48 orë do të jetë gjithashtu e mundur të rregulloni marrëdhënien tuaj.

Shigjetari

Shpresa është që ju të mos keni në krah njerëz që kufizojnë gamën tuaj të veprimit, sepse dita e sotme dhe e nesërme nuk ju bëjnë të predispozuar mirë për pengesa dhe privime. Ju ndiheni shumë të lirë! Këshilla e horoskopit të Paolo Fox për 48 orët e ardhshme është të keni kujdes nëse duhet të lëvizni ose nëse duhet të bëni gjëra të caktuara, sepse disa probleme mund të lindin për shkak të nxitimit ose ndonjë pakujdesie.

Bricjapi

Ju jeni më të fortë sot. Këto janë yje të rëndësishëm për të gjithë ata që tashmë kanë një dashuri dhe duan ta konsolidojnë atë, për ata që kanë ndjenjën se shkojnë mirë dhe janë optimistë për të ardhmen. Të gjitha situatat që lindin tani në dashuri mund të jenë vendimtare, por duhet të jeni më të kujdesshëm në ekspozimin e vetes. Shpesh, në fakt, për hir të perfeksionizmit gjithmonë bëni diçka më shumë se të tjerët dhe kjo nuk është mirë.

Ujori

Po kaloni një fazë të padurimit të madh . Në dy javët e para të shkurtit do të ketë një takim të rëndësishëm të shumë planetëve në shenjën tuaj të zodiakut. Gjatë asaj kohe do të ketë disa gjëra të çuditshme në botë dhe ndoshta edhe beteja. 15 ditët e para të shkurtit, pra, do të na ftojnë të jemi të kujdesshëm në gjithçka dhe mbi të gjitha të mos zgjojmë polemika.

Peshqit

Kur Hëna kalon nëpër shenjën tuaj të zodiakut, ju emocionoheni më lehtë. Kjo është një ditë interesante, një ditë që nuk sjell polemikë dhe që mund të zgjojë një dashuri të madhe. Nëse një histori ka mbaruar me të vërtetë, këshilla është ta harroni atë dhe të shikoni përpara. Zakonisht ju jeni shumë të lidhur me kujtimet, por ndonjëherë që të përmirësoheni duhet t’i jepni një shpullë gjithçkaje që nuk ju pëlqen ose që nuk funksionon./CNA.al

LEXO TE PLOTE