Connect with Us

Nis aksioni në Kamëz/ IKMT do të shembë 12 pallate të dëmtuara nga tërmeti

Kronika

Nis aksioni në Kamëz/ IKMT do të shembë 12 pallate të dëmtuara nga tërmeti

Publikuar

-

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka filluar aksionin në Valias të Kamzës për të shembur 12 pallate të cilat u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit.

5 pallate 2 katësh, 6 pallate 3 katësh dhe një pallat 4 katësh janë deklaruar të pabanueshme dhe kësisoj janë programuar për t’u shembur.

IKMT shpreht se ky aksion do i hapë rrugë ndërtimit të objekteve të reja për banorët./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Mjeti i policisë del nga rruga dhe përplaset me pemën/ Plagoset një person në Fier

Publikuar

-

Nga

I dënuar me 20 vjet burg në Zvicër/ Kapet shqiptari i shpallur në kërkim

Sot në lagjen “Sheq i madh” në Fier, në afërsi të vendit të quajtur “Vija e ngjalës”, një automjet tip “Golf”, ende i paidentifikuar, duke dalë nga një rrugë dytësore për në rrugë kryesore, i ka prerë rrugën automjetit të policisë tip “Honday” me drejtues punonjësin e policisë K. C, i cili lëviste në drejtimin Sheq-Fier.

Si rezultat i manovrës për të shmangur aksidentin, automjeti i policisë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një pemë.

Gjithashtu, ka goditur dhe dëmtuar lehtë një këmbësor, shtetasin M. M., 54 vjeç, i cili pasi mori mjekim në spital u largua për në banesë.

LEXO EDHE:  Meta në Kamzë: Ora e transformimit të pandalshëm për bashkinë e re

LEXO EDHE:  E rëndë në Kamëz/Hyn në pus për ta pastruar, humb jetën 55-vjeçari

Eshtë njoftuar SHÇBA dhe po kryhen veprimet procedurale për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrimi i 1.2 kg kokainë në Lezhë/ Zbardhen detaje: Droga u gjet në lavatriçe

Publikuar

-

Nga

Sekuestrimi i 1.2 kg kokainë në Lezhë/ Zbardhen detaje: Droga u gjet në lavatriçe

Policia e Lezhës ka dhënë detaje, në lidhje me sekuestrimin e 1.2 kilogramë kokainë në një servis.

Bëhet me dije se policia kishte informacione se servisi në pronësi të Dodë Markvukaj, përdorej për tregtim narkotikësh prandaj dhe u ushtrua kontroll. Brenda servisit ndodhej vetëm Vera Preka, e cila kishte të përshtatur një dhomë si banesë pasi figuronte e ndarë nga bashkëshorti Dodë Markvukaj.

Sasia e lëndës narkotike është gjetur në lavatriçe, e cila ishte në punë për të fshehur gjurmët, gjë e cila dyshohet se është realizuar nga e ndaluara Vera Preka.

LEXO EDHE:  Pengmarrja në Kamëz/ Policia jep detaje për ngjarjen

LEXO EDHE:  Banorët e Kamzës në panik/ Fabrika e plasmasit lëshon tym kancerogjen

Policia nuk ka gjetur në banesë të dyshuarin Dodë Markvukaj, edhe pse ai ishte në arrest shtëpie për të njëjtën vepër penale, atë të kryer më herët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shtyhet seanca për 7 të akuzuarit për grabitjen e 4.6 mln eurove/ Shkak mungesa e gjyqtares

Publikuar

-

Nga

Është shtyrë seanca për 7 të akuzuarit për grabitjen e 4.6 milionë eurove në 9 prill të vitit 2019 në aeroportin e “Nënë Tereza”.

Shkak për shtyrjen e seancës u bë mungesa e gjyqatares Miliana Muça. Ndaj 7 të pandehurëve rëndojnë 4 akuza, “vjedhje me armë” “armëmbajtjtje pa leje” “grup i strukturuar kriminal” dhe “falsifikim dokumentesh”.

Shkalla e parë e ish-Gjykatës për Krime të Rënda i ka dënuar të pandehurit me 107 vite në total.
Dash Kupa është dënuar me 27 vite burg, Ernest Kupa është dënuar me 26 vite burg, Neim Avdylaj është dënuar me 26 vite burg, Fatjon Xhyliu është dënuar me 21 vite burg, Dritan Sinani është dënuar me 20 vite burg dhe Aleksandër Murataj është dënuar me 19 vite burg.

LEXO EDHE:  Referendum për Xhelal Mziun në PD-në e Kamës

LEXO EDHE:  Publikohen fotot/Çfarë bëri PS-ja me nxënësit e mësuesit në Kamëz

Dy bashkëpunëtorët e drejtësisë, Ditjon Memlika dhe Admir Çerpja janë dënuar me nga 8 vite e 6 muaj burg./CNA.al

LEXO TE PLOTE