Connect with Us

“Bleta e Artë” e Ramës sulmon PS-në/ Aty rilindasit mendojnë të hanë socialistët

Politikë

“Bleta e Artë” e Ramës sulmon PS-në/ Aty rilindasit mendojnë të hanë socialistët

Publikuar

-

“Bleta e Artë” e Ramës sulmon PS-në/ Aty rilindasit mendojnë të hanë socialistët

Briseida Shehaj njihet në publik si “Bleta e Artë” e kryeministrit Edi Rama, për faktin se ky i fundit i dha këtë çmim ish-drejtoreshës së Tatimeve, si punonjësen publike për shërbimin më të mirë të ofruar në vitin 2014.

Ndonëse ishte tërhequr nga politika, Shehaj duket se është rikthyer sërish në fushëbetejë, por këtë radhë jo me Partinë Socialiste, por me LSI-në.

Ajo ka treguar se zgjodhi të ishte anëtare e LSI-së, pasi kjo është një forcë e majtë, ndërsa sulmoi partinë e drejtuar nga kryeministri Rama.

LEXO EDHE:  Paketa e Studentit- krijuar nga Credins Bank

“Ndryshimi ky është: jam në një parti ku socialistët mendojnë për socialistët. Aty janë rilindasit që mendojnë të hanë socialistët. Po shihja pamjet, Mjaft që godiste me vezë kryeministrin me thirrjet “Nano ik”. Hall i madh, duhet të ikte Nano të vinin këta. Tani ua kuptoj euforinë”, theksoi ish-drejtoresha e Tatimeve në emisonin “Tempora”, në Ora News./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Negociatat nuk hapen as në 2025-ën”/ Meta del me parashikimin e frikshëm

Publikuar

-

Nga

“Negociatat nuk hapen as në 2025-ën”/ Meta del me parashikimin e frikshëm

Presidenti Ilir Meta, ka reaguar sërish përmes një postimi në rrjetet sociale ku shprehet se refuzimi i BE-së për pritjen e Komisionit të Venecias, në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor , do të konkludojë në moshapjen e negociatave këtë vit.

Madje Meta shkon dhe më tej ku shton se bllokimi i çeljes së negociatave do të vazhdojë deri në zgjedhjet e tjera të pas 25 prillit 2021.

“Miratimi i Kushtetutës në vitin 1998, mbi të gjitha ishte konsensual, pikërisht për shkak se mori votëbesimin e popullit.

Për fat të keq, ky votëbesim është përdhosur disa herë përgjatë këtyre dy dekadave, me ndryshime kushtetuese të nxituara, të pakonsultuara dhe të udhëhequra nga interesa politike afatshkurtra.

Precedenti i parë ishte ai i vitit 2008, që i dha një goditje në zemër sistemit parlamentar dhe na çoi këtu ku jemi sot, nga demokracia parlamentare, në demokracinë e kryetarëve dhe të oligarkëve.

LEXO EDHE:  Pas pothuajse katër vjet e gjysmë punë/ Përfundon ndërtimi i Gazsjellësit TAP

LEXO EDHE:  Braktisja nga Këshilltarët/ Kryemadhi: Duan të rikthehen...

Kjo është arsyeja pse 97 copë deputetë e refuzuan apelin e Bashkimit Europian dhe votuan për bllokimin e çeljes së negociatave, jo deri në 25 prill 2021, se kjo është e padiskutueshme, por deri në zgjedhjet e tjera të pas 25 prillit 2021.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Grida Duma leksion Ramës/ Mbajtja e fjalës është gjithçka…

Publikuar

-

Nga

Video-Grida Duma leksion Ramës/ Mbajtja e fjalës është gjithçka…

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma ka publikuar një video, ku nxjerr zbuluar kryeministrin Rama për premtimet e pambajtuara.

Krahas videos ajo shkruan se Rama do ikë dhe do mbajë përgjegjësi për zhvatjen, mashtrimin, varfërinë dhe përçmimin që i bëtë shqiptarëve.

“Premtimet janë detyrime!

Kjo është politika, kjo është qeverisja.
Rama ka premtuar dhe nuk ka realizuar; do ikë dhe do mbajë përgjegjësi!

Fjala, mbajtja e fjalës është gjithçka në politikë, gjithçka!
Kushdo guxon t’ju thotë që nuk më kërkoni dot llogari për të shkuarën, degdiseni në të shkuarën.

LEXO EDHE:  Sondazhi i fundit i Gallup/ Trump fiton zgjedhjet presidenciale

LEXO EDHE:  Goditja e krimit dhe korrupsionit/ Kreu i KLP-së takon ambasadoren e Hollandës

Po, po, llogari deri në fund për zhvatjen, mashtrimin, varfërinë dhe përçmimin që i bëtë shqiptarëve.

25 Prilli nis ndryshimin jetësor; do rinisim zhvillimin dhe mirëqenien për çdo shqiptar.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Të shohim do shkojë kurba ditën e zgjedhjeve!’/ Manjani ngre dyshimet e forta

Publikuar

-

Nga

‘Të shohim do shkojë kurba ditën e zgjedhjeve!’/ Manjani ngre dyshimet e forta

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë ‘Rama 1″, Ylli Manjani ka reaguar sërish në lidhje me mënyrën se si po menaxhohet pandemia e Covid-19 në vendin tonë.

Manjanin ngre dyshimin se si janë raportuar shifrat para dhe pas mbylljes, ndërsa shkruan “Të shohim sa raste do shkojë kurba ditën e zgjedhjeve…”.

“Si ka mundësi që virusi sillet kaq korrekt politikisht?!

Kur u mbyll vendi, kuptohet me qëllim shpëtimin e 18 000 njerëzve, kishim nga 20-40 persona të infektuar.

LEXO EDHE:  Pas pothuajse katër vjet e gjysmë punë/ Përfundon ndërtimi i Gazsjellësit TAP

LEXO EDHE:  Intervista ekskluzive/ Ilir Kulla: Rama-Meta te denuar te bashkeqeverisin/ Berisha kryetari de fakto i PD

Për ti dhënë të drejtë qeverisë që e mbylli vendin, sapo u hap jeta numri i infeksioneve shkoi si me dorë 100. Gjatë gjithë verës numri mesatarisht ishte 110 të infektuar.

Sapo qeveria urdhëroi të vihen maska, të nesërmen numri u bë 300 të infektuar në ditë. Justifikim perfekt. Dhe ashtu vazhdon…

Të shohim sa raste do shkojë kurba ditën e zgjedhjeve…

COVID- qeveri të dyja në sinergji..”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE