Connect with Us

“Benzi” përplaset me kamionçinën/ Plagosen dy persona

Kronika

“Benzi” përplaset me kamionçinën/ Plagosen dy persona

Publikuar

-

Aksident i rëndë në Durrës/ Makina merr përpara një të moshuar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Fushë-Krujë në afërsi të urës së Gjolës.

Mësohet se një mjet tip “Benz” është përplasur me një kamionçinë. Si pasojë e këtij askidenti kanë mbetur të plagosur dy persona të cilët janë transportuar në spital.

Nuk dihen ende rrethanat e këtj aksidenti ndërkohë që policia po punonpër zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Foto/ Makina shpërthen në flakë në hyrje të Tiranës

Publikuar

-

Nga

Foto/ Makina shpërthen në flakë në hyrje të Tiranës

Një makinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në hyrje të Tiranës.

Siç shikohet edhe nga pamjet, makina është shkrumbuar plotësisht.

Ende nuk  dihen arsyet e shpërthimit të makinës në flakë, por fatmirësisht nuk ka të lënduar.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kontrabanda e sirianëve nga Vlora në Itali/ Autori strehoi në banesë klandestinët

Publikuar

-

Nga

Vijon puna për zbardhjen e plotë të tentativës për kontrabandim të migrantëve një javë më parë.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në DVP Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë, në vijim të punës për zbardhjen e plotë tentativës për kontrabandimin e migrantëve në rruge detare dhe vënien para drejtësisë të personave përgjegjës, bënë të mundur identifikimin, kapjen dhe ndalimin e autorit të dytë të kësaj ngjarjeje, shtetasi:
Q. I., 31 vjeç, banues në Trevllazër, Vlorë.

LEXO EDHE:  Aksident në autostradë/ Plagoset 65-vjeçari

LEXO EDHE:  Konflikt në një lokal/ Plagoset me thikë i riu

Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se ky shtetas ka strehuar në banesën e tij në fshatin Trevllazër, shtetasit e huaj emigrantë që kishin ardhur nga Tirana, të cilët do të largoheshin nëpërmjet rrugës detare në drejtim të shtetit italian, më datë 08.01.2021.

Vijojnë intensivisht veprimet hetimore, nën drejtimin e Prokurorisë, për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari të kundërligjshme.

Materialet i kanë kaluar Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Konflikti mes biznesmenëve/ Gjykata lë në arrest shtëpie Sino Llanaj dhe Albert Allmuçën

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë ndaj 5 personave të arrestuar për konfliktin mes dy ortakëve në kompleksin e pallateve tek rruga “Ndre Mjeda” .

Gjykata vendos arrest shtëpie për biznesmenët Sino Llanaj dhe Albert Allmuçën. Ndërsa për tre rojet, Shkelzen Byberi, Skënder Margjeka dhe Alfred Lumani, gjykata ka caktuar masën “detyrim paraqitje”.

Ndërkohë, vijon të jetë ende në kërkim personi që qëlloi me armë biznesmenin Llanaj, duke e plagosur me plumb në këmbë.

LEXO EDHE:  Makinat bëhen copë në Elbasan/ Plagosen dy gra

LEXO EDHE:  Po kalonte rrugën/ Fugoni përplas 17-vjeçaren

Kujtojmë se gjatë përplasjes, u plagos një kalimtar i rastit, ndërsa roja i pallatit u sulmua me sende të forta./CNA.al

LEXO TE PLOTE