Connect with Us

Arrestimi i Fjolla Morinës/ Gazetari rrëzon pretendimet e avokates: Akuzohet për trafik armësh

Kronika

Arrestimi i Fjolla Morinës/ Gazetari rrëzon pretendimet e avokates: Akuzohet për trafik armësh

Publikuar

-

E mbyllur brenda katër muresh/ Dalin pamjet e shpërfytyruara të Fjolla Morinës

Këngëtarja Fjolla Morina u arrestua dy ditë më parë me armë dhe me fishekë në makinë, ndërsa sot Gjykata i caktoi masën “arrest shtëpie”, ndonëse mjeku i saj mashtroi duke thënë se është shtatzënë.

Por gazetari Arsen Rusta zbuloi më shumë rreth kësaj ngjarje, pasi tregoi akuzat e rënda që rëndojnë mbi këngëtaren.

Rusta tha në emisionin “Ftesë në Pesë” se akuza që rëndon ndaj Morinës është trafiku i armëve, ndërsa theksoi se dyshohet se armët mund të kenë qenë të shoqëruesve të saj.

LEXO EDHE:  Denoncimi i CNA.al për rrugën Milot-Fier/ Basha: Tender me 5-fishin e çmimit

“Policia i ka sjellë për armë zjarri, jo armë për trembjen e qenve, apo armë çakmak. Kështu pretendoi mbrojtja. Krimi i vetëm në këtë rast është trafiku por që është i dënueshëm sipas Kodi Penal. Është kërkuar të bëhet një ekspertizë nëse këto armë janë përdorur apo jo. Dyshimet janë nëse armët mund të kenë qenë të shoqëruesve të saj. Kjo mund të jetë përdorur nga këngëtarja dhe për të fituar popullaritet”, deklaroi gazetari./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Transportonte kanabis drejt Greqisë/ Pranga 50-vjeçarit në Sarandë

Publikuar

-

Nga

Transportonte kanabis drejt Greqisë/ Pranga 50-vjeçarit në Sarandë

Një 50-vjeçar është vënë në prangat në Sarandë pasi ka tentuar që të kalojë një sasi kanabisi në drejtim të Greqisë.

Sipas njoftimit të policisë, shtetasi me inicialet N.K., banues në Qelepias është vënë në pranga në kufirin e gjelbër mbi fshatin Konispol, ndërsa transportonte disa pako me peshë rreth 3 kilogramë.

Materialet iu referohen Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprime të mëtejshme, për veprime penale “Trafikimi i narkotikëve”.

“Policia Kufitare, kontrolle të shtuara në kufirin e gjelbër me Greqinë.

Kontrollet të alternuara me Policinë Kufitare greke, për të parandaluar dhe goditur krimet ndërkufitare, kryesisht tentativat për trafikim të lëndëve narkotike.

Si rezultat i kontrolleve të shtuara parandalohet dhe goditet një tentativë për trafikimin e lëndëve narkotike në drejtim të shtetit grek, nëpërmjet kufirit të gjelbër.

LEXO EDHE:  Denoncimi i CNA.al për rrugën Milot-Fier/ Basha: Tender me 5-fishin e çmimit

LEXO EDHE:  KPK e konfimoi në detyrë/ Komisioneri Publik ankimon vendimin për gjyqtaren Elona Toro

Gjatë patrullimeve të shtuara, shërbimet e Policisë Kufitare, në kufirin e gjelbër mbi fshatin Konispol, kanë konstatuar dhe vënë në pranga shtetasin N. K., 50 vjeç, banues në Qelepias, Berat, i cili po transportonte disa pako me lëndë narkotike kanabis, me peshë rreth 3 kilogramë.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, njofton policia./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në Librazhd/ Gjendet në greminë një grua e huaj

Publikuar

-

Nga

Aksident në Librazhd/ Gjendet në greminë një grua e huaj

Një aksident raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan.

Mësohet se është aksidentuar një shtetase e huaj, e cila është e pa identifikuar nga policia. Ngjarja ka ndodhur në Xibrakë dhe në vendngjarje është gjetur një motor i përplasur. Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes. Ndërkohë, policia ka dyshime se në motor udhëtonin dy persona një burrë e një grua.

Për këtë arsye uniformat blu janë duke bërë kërkime në zonë. Ndërkaq, gruaja e plagosur ndodhet në gjendje të rëndë dhe është dërguar me autoambulancë në spital për të marrë ndihmë mjekësore./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti në aksin Lezhë-Shkodër/ Ndërron jetë te Trauma kirurgu

Publikuar

-

Nga

Skandali tek Trauma/ Shiten cigare brenda në spital

Mjeku Qesk Gjergji ka ndërruar jetë pak më parë në spitalin e Traumës, pasi u përfshi mbrëmjen e sotme në një aksident rrugor në aksin rrugor Lezhë-Shkodër.

Gjergji, i cili është mjek kirurg në spitalin e Lezhës, mori plagë të shumta, dhe fatkeqësisht nuk mundi të mbijetojë.

Ai u përplas nga një makinë dhe u dërgua me urgjencë në spital ku dhen dërroi jetë sipasojë e plagëve të marra./CNA.al

LEXO TE PLOTE