Connect with Us

VIDEO/ Po festonte ditëlindjen, tifozi godet me shishe nga dritarja gjyqtarin

Sport

VIDEO/ Po festonte ditëlindjen, tifozi godet me shishe nga dritarja gjyqtarin

Publikuar

-

Një bëmë tërësisht e çuditshme vjen nga futbolli në Serbi që ka prodhuar një ngjarje tërësisht të pazakontë. Përballja mes Hajduk-PKB e vlefshme për Ligën e Parë të Beogradit është ndërprerë në minutën e 43 të takimit. Arsyeja? Anësori Teodor Fenk do të goditej nga një shishe.

Por kjo nuk do të vinte nga tifozët apo ndonjë pjesëtar i stafit të ekipeve për ndonjë gabim të mundshëm. Shisha fluturoi nga një shtëpi që ndodhej afër stadiumit. E hedhur nga dhoma e ndenjes dhe pasi ka thyer xhamin e dritares, ka goditur menjëherë ndihmësin e arbitrit kryesor Petar Petkoviç.

Policia që gjendej në stadium gjatë atyre momenteve e kishte të lehtë për të marrë autorët në pyetje. Menjëherë do të shkonte për të trokitur në derën e shtëpisë atje ku u mësua së po festohet një datëlindje dhe kjo ishte arsyeja se përse situata kishte dalë nga kontrolli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Bayern Munich-Atletico Madrid/ Notat e lojtarëve, ja kush ishte lojtar i ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Bayern Munich ka marre fitore ndaj Atletico Madridit me rezultat 4-0 në ndeshjen e parë të grupeve në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Kampionët në fuqi të Ligës së Evropës kanë dërguar mesazh se mbesin pretendent për të fituar këtë garë edhe në sezonin e ri.

Kingsley Coman në minutën e 28’ zhbllokoi ndeshjen, kur shënoi për 1:0. Në minutën e 41’, Leon Goretzka dyfishoi epërsinë në 2:0.

Corentin Tolisso me një super gol në minutën e 66’, çoi në 3:0 epërsinë, para se Kinglsey Coman të vendoste rezultatin përfundimtar 4:0.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme. Coman shpallet njeriu i ndeshjes.

LEXO TE PLOTE

Sport

Champions League/ Bayerni pa mëshirë ndaj Atleticos, Interi i shpëton humbjes

Publikuar

-

Nga

Janë luajtur mbrëmjen e sotme, gjashtë sfidat e xhiros së parë në grupet e Champions League. Bayerni e nis atje ku e la: te goleada. Gjermanët kanë mposhtur pa mëshirë 4-0 Atletico Madridin. Në ndeshjet e tjera, Interi ka barazuar ne shtepi 2-2 me Gladbah, City ka fituar 3-1 ndaj Portos Liverpooli ka mundur 0-1 ne transfertë Ajaxin./ CNA.al

REZULTATET 

AJAKS-LIVERPUL 0-1
Tagliafico (out)

BAJERN MYNIH-ATLETIKO MADRID 4-0
Koman (2), Goretzka, Toliso

INTER-BORUSIA MYNSHENGLABAH 2-2
Lukaku, Lukaku/
Bensebaini 

MANÇESTER SITI-PORTO 3-1
Aguero, Gundogan/ Luis Diaz

MIDTJILAND-ATALANTA 0-4
Zapata, Gomez, Muriel

OLIMPIAKOS-MARSEJ 1-0

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Disfata ndaj Shakhtar, Modriç befason me deklaratë

Publikuar

-

Nga

Humbja në Ligën e Kampioneve me Shakhtar Donetskun ka shkaktuar zhgënjim në kampin e Realit. Mesfushori veteran Luka Modriç u shpreh pas humbjes me ukrainasit 2-3 se “El Klasikoja” e të dielës me Barcelonën është një shans i mirë për të rikuperuar gabimet dhe dëmet e shkaktuara.

“Në pjesën e parë nuk ishim aspak konkurues, në pjesën e dytë u përmirësuam dhe ashtu ndodhi, por nuk ishte e mjaftueshme për të barazuar ndeshjen. Duhet të bëjmë më mirë, na mungoi besimi sot. Është diçka e mirë që ndeshja e radhës vjen menjëherë dhe kemi për detyrë të bëjmë akoma më mirë. Zidan na tha në pushim të ndeshjes se duhet të ushtrojmë akoma më shumë trysni. Është një humbje e rëndë, jemi të sigurtë që do të përmirësohemi”, deklaroi Modriç pas ndeshjes me Shakhtarin.

LEXO TE PLOTE