Connect with Us

Pjesa e parë/ Ibra nderon Milanin ndaj Bolognës

Seria A

Pjesa e parë/ Ibra nderon Milanin ndaj Bolognës

Publikuar

-

Kuqezinjtë e Milanit, kanë zbritur në fushë në orën 20:45 për t’u përballur ndaj Bolonjës së Sinisha Mihajloviç në shtëpi.

Të besuarit e Piolit do të tentojnë ta nisin sezonin e ri, aty ku përfunduan atë të kaluar, me një mori suksesesh radhazi, ku në 12 javë koleksionoi 35 gola nga 12 shënues të ndryshëm.

Aktualisht eshte mbyllur pjesa e pare:

LIVE: MILAN – BOLONJA 1-0

Ibrahimoviç 35′

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Tronditet Milani, ylli i skuadrës dhe Hauge rezultojnë pozitivë me COVID para sfidës ndaj Romës

Publikuar

-

Nga

Milan ka marrë një lajm shumë të keq pak para ndeshjes ndaj Romës në kampionat. Klubi kuqezi ka njoftuar nëpërmjet një komunikate zyrtare, se portieri Xhanluixhi Donaruma dhe Jen Hauge kanë rezultuar pozitiv me Koronavirus.

Të dy lojtarët duhet të futen menjëherë në karantinë dhe nuk do të jenë të gatshëm për ndeshjen e sotme, por edhe për ndeshjet në dy javët e ardhshme. Kjo goditje për “Djallin” vjen në një moment shumë të mirë që po kalonte skuadra, që deri në këtë pikë të kampionatit ka marrë maksimumin e pikëve.

Më e rëndësishme do të jetë mungesa e Donarumës, i cili ishte një titullar i padiskutueshëm i kuqezinjve dhe një siguri në portë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Sot dueli special, Kumbulla sfidon Ibrahimovicin

Publikuar

-

Nga

Të magjepsur nga Kumbulla. Mbrojtësi brenda pak ditësh bëri debutimin e tij në ekipin kombëtar dhe më pas debutoi në Ligën e Europës me golin që i lejoi Romës të fitonte sfidën e parë të fazës në grupe ndaj Jang Bojs, ekipi që eliminoi Tiranën nga kompeticioni në fazën “play- off”.

Duke pasur parasysh mungesat e Mançinit (në stol pasi rezultoi negativ në testin “anti-COVID”) dhe Smolling (i dëmtuar), mbrojtësi shqiptar do të jetë ende i nevojshëm sot në 20:45 ndaj Milanit. Ishte blerja më e shtrenjtë e fushatës së transferimeve të verdhekuqve, duke qenë se klubi investoi në mbrojtës edhe për të ardhmen.

Marashi shprehet se është i lumtur në Romë, ai u përshtat shpejt dhe lidhi miqësi veçanërisht me shokët më të rinj në moshë. Më në fund ka gjetur edhe shtëpi, teksa rruga më e përshkuar është ajo që e lidh me qendrën stërvitore të klubit. 20-vjeçari është fjalëpakë, por është kuptuar se i pëlqen atmosfera e Romës, ai e di që tifozët janë shumë të apasionuar dhe ata do ta tregojnë ngrohtësinë e tyre sapo të kthehen në stadium.

Kumbulla ka bindur Fonsekën që nuk nguron t’i besojë një fanellë titullari. Sot ndaj Milanit, ndihmesa e vetme do të jetë Ibanjez, shoku i repartit me të cilin formojnë një dyshe që është 41 vjeç e që së bashku duhet të ndalin 39 vitet e përvojës së Ibrës. Test i vështirë për të dy, sidomos për Kumbullën që duhet të vërtetojë se vlen investimin e 30 milionë eurove. Lukaku pak javë më parë deklaronte se shqiptari ishte mbrojtësi më i vështirë për muskujt e tij, teksa Ibra mund të vendosë në provë vlerën e shqiptarit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Etrit Berisha ishte pranë transferimit te një ekip i madh gjatë kësaj merkatoje që shkoi

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares, Etrit Berisha, militon këtë sezon në Serinë B me skuadrën e SPAL-it. Gardiani shqiptar “ngeci” në ligën e dytë italiane, për shkak të situatës së krijuar nga COVID, teksa ishte shumë pranë transferimit te një skuadër e madhe. Në një lidhje telefonike për “Supersport”, Berisha tregon se mos realizimi i këtij transferimi i ka mbetur peng.

”Serie B është diçka e re për mua. Me siguri që do jetë një sfidë e rëndësishme në karrierën time. Gjithsesi duhet të kthehem aty ku e meritoj. Gjatë merkatos ka patur interesim dhe mundësi transferimi. Dëshira ime nuk është realizuar prej COVID-it. Një skuadër e madhe më ka mbetur peng. Ka patur edhe disa ekipe të tjera që kanë qenë disi më inferiore.

Grupi që kemi patur me Shqipërinë, vështirë se do bëhet ndonjëherë. Kemi shumë lojtarë të rinj që po inkuadrohen. Këto dy ndeshje kemi treguar karakter”, u shpreh Berisha.

LEXO TE PLOTE