Connect with Us

Makina përplas motorin/ Humb jetën një person

Kronika

Makina përplas motorin/ Humb jetën një person

Publikuar

-

Makina përplas motorin/ Humb jetën një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Peqin-Elbasan ku si pasojë e përplasjes ka humbur jetën një person.

Makina ka përplasur motorin, drejtuesi i së cilës ishte një 63 vjeçar. Ai nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të mara.

Nuk dihen ende shkaqet e këtij aksidenti, ndërkohë autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Foto/ Aksidentohen makinat në Vlorë, dy persona nisen me urgjencë drejt spitalit

Publikuar

-

Nga

Foto/ Aksidentohen makinat në Vlorë, dy persona nisen me urgjencë drejt spitalit

Dy makina janë përfshirë në një aksident mbrëmjen e  sotme në Vlorë.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën e plazhit të vjetër, ku një makinë tip Benz AA 369 PI është përplasur me një mjet tjetër tip Daëood me targa AA 629 GS.

Mësohet se nga aksidenti kanë mbetur të plagosur një djalë dhe një vajzë, të cilët kanë marrë plagë në fytyrë dhe kokë.

Ata janë transportuar drejt spitalit rajonal për ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Ekzekutimi i Ravik Gurrës/ Dhoma e Avokatisë në protestë

LEXO EDHE:  Bardhi ngre alarmin/ Demokratët e qarkut të Elbasanit nën presion nga bandat

Nga aksidenti ka dëme të mëdha edhe në mjete, ku makina tip Dawood ka dalë nga rruga duke përfunduar në trotuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthimi me tritol në Shkodër/ Zbardhen detajet e para

Publikuar

-

Nga

Shpërthimi me tritol në Shkodër/ Zbardhen detajet e para

Policia e Shkodrës ka dale me informacion zyrtar në lidhje me shpërthimin me tritol që u regjistrua mbrëmjen e sotme pranë një lokali.

Ngjarja ndodhi rreth orës 20:50, në lagjen “Tom Kola”.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shpërthimi u regjistrua para lokalit Bar kafe në pronësi të shtetases Hana Foileta, 46 vjeçe.

Këto burime theksojnë se nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme materiale.

LEXO EDHE:  Elbasan/75- vjeçari i dëshpëruar i jep fund jetës/ Var veten në litar pranë banesës

LEXO EDHE:  Elbasan, hapet qendra e parë e kujdesit për tumoret

Po punohet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthim me tritol në Shkodër/ Çfarë ka ndodhur

Publikuar

-

Nga

Shpërthim me tritol në Shkodër/ Çfarë ka ndodhur

Një shpërthim me tritol ka ndodhur  pak minmuta më parë në  një lokal  qytetin e Shkodrës.

Mësohet se hpërthimi ka ndodhur pranë kryqëzimit të shkollës pyjore.

Fatmirësisht, në momentin e shpëthimit të lëndës eksplozive nuk ka pasur njeri në lokal.

Tritoli thuhet se ishte vendosur në derën e lokalit, ndërsa nga shpërthimi janë shkaktuar vetëm dëme materiale./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE