Connect with Us

Dogji burrin dhe vjehrrën të gjallë/ Prokuroria kërkon burg përjetë për Hysnie Hoxhallarin

Kronika

Dogji burrin dhe vjehrrën të gjallë/ Prokuroria kërkon burg përjetë për Hysnie Hoxhallarin

Publikuar

-

Prokuroria e Vlorës ka kërkuar burg përjetë për Kasëm Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallarin, të cilët dy vite më parë vranë nënë e bir, Selkei e Olsi Hoxhallari, dhe më pas dogjën shtëpinë.

Selkie dhe Olsi Hoxhallari u gjetën të djegur në banesën e tyre në lagjen 24 maji të qytetit të Vlorës.

Fillimisht ngjarja në atë kohë u raportua si aksidentale, pra djegie për shkak të pakujdesisë,por policia mblodhi prova të mjaftueshme, duke arritur në përfundimin se viktimat ishin qëlluar dhe mbytur e më pas ishin djegur.

Vrasjen në atë kohë e ka marrë përsipër Kasem Pirjasi (26 vjeç kur ndodhi ngjarja), duke thënë para togave të zeza se ishte në një lidhje me Hynsie Hoxhallarin, gruan e Olsi Hoxhallarit dhe nuse e Selkies.  Ndërkohë, Hysnia, ka thënë se ajo s’kishte lidhje me ngjarjen.

LEXO EDHE:  Goditi djalin me thikë, arrestohet 50-vjeçari në Vlorë

Asokohe gjalli edhe reagimin e opinionit publik,ndërsa është tashmë prokuroria që pas mbylljes së hetimeve,rreth dy vjet pas krimit makabër ka kërkuar burg përjetë për dy autorët e kësaj ngjarjeje./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vrasja e Flamur Ducit në Korçë/ Fija e flokut ‘shpëton’ 18 vjeçarin e dyshuar si autor

Publikuar

-

Nga

Pas 10 mujash hetime, Gjykata e Korcës ka lënë të lirë 18- vjecarin Devis Hoti i cili u arrestua si i dyshuar për vrasjen e 45 vjecarit Flamur Duci nga fshati Mborje.

Gjykata ka ndryshuar masën e sigurisë nga arrest me burg, në detyrim paraqitje,pasi nga analiza e ADN e një fije floku gjetur në thikën me të cilën u vra pronari i dyqanit, nuk i përkiste 18- vjecarit të dyshuar si autor i vrasjes.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06 e 30 në 19 Dhjetor të vitit 2019, në fshatin Mbroje, ku viktimë mbeti Flamur Duci i cili u vra para lokalit të tij,në atë kohë sipas policisë,viktima u godit me thikë ne krahun e zemrës ndërkohe që iu gjetën dhe plagë të ndryshme në trup, të shkaktuara nga lëndë djegëse në mënyrë që të fshiheshin gjurmët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Publikuar

-

Nga

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor të koduar “Akciza”, i finalizuar më datë 06.10.2020, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kontrabandës me mallra për të cilat paguhet akcizë, nga strukturat e DVP Tiranë u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit K. G., 45 vjeç, të cilit Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë i ka caktuar masën e sigurimit “Arrest në burg”, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Ndërkohë, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 2, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr. 6, kanë kapur dhe ndaluar shtetasin I. Sh., 20 vjeç, të cilit Gjykata e Shkallës Parë Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje” e kryer në bashkëpunim.

LEXO EDHE:  Aksidenti në Himarë/Prokuroria zbardh arrestimin e Flamur Kucit! Nën hetim edhe policë kufitarë

LEXO EDHE:  “Bomba” e Ramës në Kuvend/ Braçe zbulon prokurorin që bashkëpunon me bandat kriminale  

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3 u bë arrestimi në flagrancë të shtetasit A. Xh., 47 vjeç, pasi, në rrugën ”Siri Kodra”, në banesë, ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. S., 32 vjeç, pasi, në banesë, ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.
Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit B. S., 53 vjeç, pasi nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të Policisë për të bërë testin e alkoolit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

35-vjeçarja dhunon ish-partnerin dhe i thyen telefonin/ Arrestohet nga policia

Publikuar

-

Nga

Një 35-vjeçare është arrestuar nga policia e Vlorës pasi akuzohet se një ditë më parë ka ushtruar dhunë fizike ndaj ish-partnerit të saj.
Sipas policia ajo e ka përndjekur atë si dhe i ka thyer telefonin. Tashmë materialet hetimore i kanë kaluar prokurorisë për veprime të mëtejshme hetimore.

“Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë është arrestuar në flagrancë shtetasja A. Ç., 35 vjeçe, banuese në Vlorë, pasi në datën 26.10.2020, ka kryer veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës, ka ushtruar dhunë fizike, ka përndjekur ish-bashkëjetuesin e saj dhe i ka thyer atij telefonin. Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE