Connect with Us

VIDEO/ Debutim ëndrrash për Pirlon, Juventus shkëlqen në javën e parë

Seria A

VIDEO/ Debutim ëndrrash për Pirlon, Juventus shkëlqen në javën e parë

Publikuar

-

Juventusi nisi sezonin e ri në kampionatin italian me fitore 3-0 ndaj Sampdorias. Kulusevski, Bonuçi dhe Ronaldo realizuan fitoren e parë të kampionëve të Italisë.

Trajneri i ri i Juventusit Andrea Pirlo nisi kapitullin e ri në Torino.  Përveç golave, Juventusi bindi dhe në lojë duke prodhuar volum loje me trysni të lartë ndaj rivalit.FT| Juventus-Sampdoria 3-0

 

Kulusevski 14′, Bonuçi 79′, Ronaldo 89′

Formacionet zyrtare
Juventus (3-5-2): Shezni; Danilo, Bonuçi, Kielini; Kuadrado, Rabio, MekKini, Ramsej, Frabota; Kulusevski, Ronaldo. Trajner: Andrea Pirlo.

Sampdoria (4-5-1): Audero; Berezinski, Toneli, Kolej, Augelo; Depaoli, Torsbi, Ekdal, Jankto, Leris; Bonacoli. Trajner: Klaudio Ranieri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Merret vendimi përfundimtar, Juventusi fiton ndeshjen në tavolinë ndaj Napolit

Publikuar

-

Nga

Merret më në fund vendimi për sfidën Juventus-Napoli, e cila nuk u zhvillua, për shkak se skuadra mike e drejtuar nga Xhenaro Gatuzo, vendosi të mos udhëtonte drejt Torinos, pasi 2 futbollistë rezultuan pozitivë me Koronavirus.

Komisioni i Disiplinës ka vendosur së fundmi që t’i dhurojë fitoren në tavolinë Juventusit, ndërkohë që napolitanët janë dënuar me zbritjen e 1 pikë, përveç humbjes.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tronditet Juventus, një tjetër futbollist rezulton pozitiv me COVID-19

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi vijon të “godasë” në skuadrën e Juventusit, sepse vetëm 24 orë pas infektimit të Cristiano Ronaldos, pozitiv ka rezultuar edhe mesfushori i talentuar amerikan Weston McKennie, i cili iu bashkua bardhezinjve vetëm këtë verë.

Futbollisti kishte mbetur në Torino gjatë këtyre ditëve, pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kishin planifikuar ndeshje, ndërsa në tamponët e kryer ditën e djeshme ka rezultuar pozitiv dhe është vendosur menjëherë në karantinë.

Ndërkohë, klubi bardhezi njofton se që prej mbrëmjes së sotme të gjithë futbollistët janë vendosur në izolim në mirëbesim, për të shmangur infektimin e personave të tjerë.

Nga tani deri të premten pasdite, futbollistët që kanë qenë këto ditë në qendrën stërvitore të klubit bardhezi do t’u nënshtrohen testeve për të parë nëse do të ketë të prekur të tjerë.

“Klubi i futbollit Juventus njofton se gjatë kontrolleve të parashikuara nga protokolli në fuqi, doli pozitiv ndaj Covid 19 lojtarit Weston McKennie. Në përputhje me legjislacionin dhe protokollin, grupi i skuadrës hyn këtë mbrëmje në izolim në mirëbesim. Kjo procedurë do t’u lejojë të gjithë futbollistëve negativë ndaj koronavirusit, të kryejnë stërvitjet dhe ndeshjet rregullisht, por nuk do të lejojë kontakte të tyre me njerëz jashtë grupit. Klubi është në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet kompetente shëndetësore”, thuhet në deklaratën e Juventusit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Koronavirusi “tërbon” Ronaldon, ylli portugez rrezikon duelin me Mesin

Publikuar

-

Nga

Champions League i vendosi sërish përballë njëri-tjetrit, por dueli mes Mesit dhe Ronaldos është në rrezik të madh.

Portugezi ditën e djeshme u konfirmua si i prekur me koronavirus, teksa ndeshja luhet më datë 28 tetor, dy javë më pas. UEFA në protokollin e saj parashikon që klubet duhet të dorëzojnë dokumentacionet shëndetësore të lojtarëve fillimisht një javë para, pra më datë 21 tetor.

Kështu, nëse Ronaldo nuk do të jetë shëruar deri pas një jave, ai nuk mund të luajë ndaj Barcelonës më datë 28.

Një lajm i keq për të gjithë tifozët, teksa Ronaldo vazhdon të luftojë për ta mundur virusin dhe qenë përballë “armikut” të tij në këto dy dekada dhe për të ndihmuar Juventusin të vendoset në krye të grupit.

Mbetet të shihet nëse Ronaldo do shërohet brenda një jave, teksa duhet të themi se portugezi humb ndeshjen e Juventusit në Serie A ndaj Krotones dhe atë të Champions League ndaj Dinamo Keiv.

Më datë 25 luhet në Serie A ndaj Veronës dhe me siguri as në këtë sfidë ylli luzitan nuk do jetë në dispozicion të Pirlos.

LEXO TE PLOTE