Connect with Us

Rama bën lëvizjen e papritur/ Mbledh nesër grupin parlamentar socialist

Politikë

Rama bën lëvizjen e papritur/ Mbledh nesër grupin parlamentar socialist

Publikuar

-

“Rishikim të taksës progresive”/ Rama flet për biznesin e vogël: E kemi çliruar nga inspektorët dhe inspektimet

Grupi parlamentar socialist, pritet të mblidhet nesër  paradite.

Sipas informacioneve në fokus të diskutimeve do të jetë organizimi i asamblesë dhe raportimi i përjavshëm për qarqet.

Deri më tani socialistët nuk ka publikuar as orën dhe as vendit ku do të mblidhen për të diskutuar.

Ndërkohë, asambleja e Partisë Socialiste do të mbahet në javën e parë të tetorit. Ajo do organizohet në 3 rajone, një në Shkodër, Fier dhe Tiranë për të bërë të mundur respektimin e masave anticovid dhe do të lidhen me njëra tjetrën on line, ku do të njoftohen dhe vendimet./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit/ Vokshi thirrje grave dhe vajzave: Bëni mamografinë

Publikuar

-

Nga

Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit/ Vokshi thirrje grave dhe vajzave: Bëni mamografinë

Në muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka bërë thirrje për të gjitha gratë.

Duke marrë shkas nga fushata kombëtare për të ndërgjegjësuar gratë dhe vajzat për parandalimin e kancerit të gjirit, ajo fton gratë që të bëjnë mamografinë.

“1 mamografi shpëton jetë! Mbro veten dhe familjen!

LDGSH në fushatë kombëtare për të ndërgjegjësuar gratë dhe vajzat për parandalimin e kancerit të gjirit.

Në biznese, rrugë më rrugë e lagje më lagje, në Lushnjë, Përrenjas aktivistet e LDGSH kanë bashkëbiseduar e kanë shperndarë broshura me informacion të vlefshëm në lidhje me kujdesin që gratë duhet të tregojnë për këtë sëmundje që po merr shumë jetë çdo vit.

Na duhet të kujdesemi për gjithçka vetë deri me 25 Prill, kur të kemi një qeveri të re e të përgjegjshme”, shkruan Vokshi në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Shfajësohet” Vasili/ LSI ka zero lidhje me inceneratorët, askush të mos guxojë…

Publikuar

-

Nga

“Shfajësohet” Vasili/ LSI ka zero lidhje me inceneratorët, askush të mos guxojë…

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave të Ylli Manjanit, i cili tha se LSI mban përgjegjësi politike për inceneratorët.

Sipas Manjanit LSI kishte në dorë për të ndalur këtë masakër mjedisore, por për Vasilin inceneratorët janë përgjegjësi vetëm e Edi Ramës dhe bashkëhajdutëve të tij.

Askush të mos guxojë të bëjë LSI-në pjesë të fajeve dhe përgjegjësive kriminale të Edi Ramës vijon më tej Vasili.

“Inceneratoret pergjegjesi vetem e Rames dhe e bashkehajduteve te tij, LSI zero lidhje me to!

Kujtdo, qe i vendosur ne sherbim te hallit, qe po mbyt Edi Ramen me incineratoret, po kerkon te lidhe LSI-ne me to i them qarte: LSI ka zero lidhje,ka zero pergjegjesi dhe zero mbeshtetje per incineratoret.

Ka pasur vetem nje rruge te LSI-se ne qeveri: zbatim te Kushtetutes dhe ligjit.

Askush nuk ka te drejte dhe nuk mund te guxoje te beje LSI-ne pjese te fajeve dhe pergjegjesive kriminale te Edi Rames per plehrat dhe incineratoret.

LEXO EDHE:  “Të gjithë u ulën paska me vështirësi”/Rama nga Brukseli: Mbërritja për ne nuk do të jetë e lehtë

LEXO EDHE:  "Të gjithë u ulën paska me vështirësi”/Rama nga Brukseli: Mbërritja për ne nuk do të jetë e lehtë

Kushdo qe ka vepruar kunder ketij vullneti te palekundur te LSI mban pergjegjesi totalisht personale dhe eshte thjesht nje rilindas i korruptuar me shume ne çeten e hajduteve te Edi Rames.

LSI ka mbajtur qendrime te prera dhe ne respekt absolut te ligjit dhe ja ka thene ne sy Edi Rames edhe kur ka qene ne bashkeqeverisje me te.

Personalisht edhe si minister i kam shprehur me shkrim Edi Rames qendrimin tim edhe per incineratoret, edhe per skandalin e arbitrazheve nderkombetare kur rrezikonim te humbnin 2 miliard euro, edhe per rolin e kompromentuar me Edi Ramen te ONM-se ne reformen ne drejtesi dhe mjaft te tjera.

Ndaj cdo ortakeri per te bashkefajesuar LSI-ne per te lehtesuar fajet monstruoze te korrupsionit te Edi Rames, qe ka kulmin e vet me incineratoret, meriton vetem perbuzje.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mediu ftesë Patozit dhe Topallit/ Duhet të bëhemi bashkë që të rrëzojmë Ramën

Publikuar

-

Nga

Mediu ftesë Patozit dhe Topalli/ Duhet të bëhemi bashkë që të rrëzojmë Ramën

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu u shpreh me bindje se kryetari i opozitës Lulzim Basha është i aftë për të drejtuar një vend normal.

Mediu pretendon se opozita ka qenë e hapur dhe ka dhënë argumenta të plota lidhur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Basha në mënyrë absolute përfaqëson një njeri krejt normal për ta drejtuar një vend normal nesër

Ne duhet të ndërtojmë një politikë krej alternative që mund të vlejë për qytetarët. Qëllimi i opozitës dhe bashës nuk do të jetë vetëm pushteti, por krijimi i shtetit”, u shpreh ai në emisionin “Top Talk”.

Teksa u pyet për krijimin e partive të reja nga radhët e demokratëve, kreu i PR-së i bëri ftesë Jozefina Topallit dhe Astrit Patozit që të bashkohen me ta për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama.

LEXO EDHE:  “Të gjithë u ulën paska me vështirësi”/Rama nga Brukseli: Mbërritja për ne nuk do të jetë e lehtë

LEXO EDHE:  “Sulme ekstreme ndaj SHBA”/ Shehu akuza qeverisë

Çdo indidivd dhe parti politike është e nevojshme të bëhen bashkë për t’i bërë ballë kësaj situate. Do doja që ne të ndërtojmë një marrëdhënëie të tillë, që asnjë votë të mos shkojë në favor të Edi Ramës.

Opozita pavarësisht nga gjykimet duhet të ketë një diskutim të përbashkët, asnjëri nuk është e tepërt. Ftoj edhe PD edhe kolegët e mi që patjetër ne duhet ta shikojmë me një qëndrim të përbashkët”, nënvizoi Mediu./ CNA.al

LEXO TE PLOTE