Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për ju

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për ju

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Për horoskopin e Paolo Fox, qetësohuni sa më shumë që të jetë e mundur dhe do të kaloni një ditë të mrekullueshme. Duhet kuptuar para së gjithash, kjo është ajo që Hëna në Akrep ju pëshpërit. Dhe ju duhet të përgatiteni për periudhën e Peshores e cila fillon javën e ardhshme dhe ku me siguri do të keni disa kompromise për të bërë.

Demi

Nëse dëshironi të kaloni një fundjavë të mirë, mos u shtyni. Mundohuni të mbaroni gjithçka që keni filluar, në mënyrë që të mos lini asnjë punë pezull. Jo se do të rëndojë në ndërgjegjen tuaj, por do të jeni aq të lumtur që do të merni pak kohë për veten tuaj, nuk ia vlen të shqetësoheni. Dhe nëse nuk punoni, do të jeni të lumtur kur të zbuloni se jeni të lirë nga çdo angazhim në lidhje me aktivitetet tuaja të përditshme.

Binjakët

Ju pret një ditë e bukur, nuk do keni pse të ankoheni dhe mbrëmja premton të jetë pozitivisht emocionalisht. Ndoshta do të jeni me njerëzit që doni më shumë, dhe nëse kështu do të argëtoheni me ta dhe aq shumë sa ata. Ju shpesh jeni shumë të gëzuar ose mund të jeni shoqëri e mirë. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë gjithashtu një burim kënaqësie.

Gaforrja

Nëse emocionaliteti juaj ju vë në telashe, siç mund të ndodhë nesër, gjeni një mënyrë për të mbrojtur veten, pa u izoluar nga bota e jashtme. Indiferenca është një mënyrë e mirë për të mos u mbingarkuar nga emocionet. Por ju nuk do të jeni kurrë indiferentë, pikërisht për shkak të ndjeshmërisë suaj ekstreme. Por nuk duhet të jesh viktimë e vetvetes, duhet të gjesh një rrugëdalje, nëse nuk e ke bërë tashmë.

Luani

Flisni, besoni në vetvete, harroni krenarinë tuaj dhe shpjegoni pse gjërat nuk shkojnë aq mirë. Në fillim të javës u pajtuat me disonancën e Uranit me Venusin, i cili nuk është më aktiv, por nuk ju çliron nga të gjitha shqetësimet. Biseda për atë që keni në mendje me dikë afër jush që e dini se është një këshillë e mirë mund t’ju ndihmojë vetëm të hiqni një barrë nga shpatullat tuaja .

Virgjëresha

Mbase jeni duke pritur që diçka t’ju paguhet, gjë që është shumë e mundur duke pasur parasysh aspektet pozitive që Dielli (i cili është në shenjën tuaj). Horoskopi i nesërm tregon se do të jeni të lumtur. Mund të jetë madje jeta ajo që ju jep dhurata që keni pritur për një kohë, por ju i impononi vetes aq shumë sa mund të thuhet se ato janë të merituara.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e martë për të gjitha shenjat

Dita e sotme premton një mbrëmje të butë dhe të dashur nëse jeni në shoqëri të mirë. Nëse jeni beqar, përpiquni të dilni me dikë, të pranoni ftesa, mund të takoni dikë që ju pëlqen. Në çdo rast, nën këtë konjukturë, të lindurit e shenjës do ta gjejnë veten të qetë, dhe kjo bukuri dhe kjo siguri nuk do të kalojnë pa u vënë re.

Akrepi

Bëni një hap prapa dhe mendoni, mbase po punoni pak më shumë nga imagjinata juaj, pavarësisht nëse është dashuri apo punë, realiteti mund të jetë larg nga sa imagjinoni. Por objektiviteti juaj mund të errësohet nga frika juaj e gënjeshtrës ose mashtrimit. Ideja për të qenë vetëm dhe i qetë në shtëpi nuk do të ketë mendje, përkundrazi. Ju do të vlerësoni një moment heshtjeje.

Shigjetari

Sot do të ketë një konfigurim të këndshëm dhe mbi të gjitha shumë miqësor. Edhe ata në vështirësi do të gjejnë ndihmë midis shokëve të tyre. Në fakt, me Hënën në dukje të mirë, ju jeni gati të merni ose të jepni një dorë, për të qenë ndihmë dhe gati për solidaritet. Ju gjithashtu mund të keni një mbrëmje interesante, pavarësisht nëse jeni me miqtë tuaj ose me një të dashur.

Bricjapi

Qëllimet tuaja për ditën do të përmbushen pasi do të keni një kënaqësi të madhe në fund të ditës dhe kjo do të jetë e lidhur mirë me aftësinë tuaj për të qenë produktiv. Si pasojë, shmangni të qenit shumë pretendues me veten tuaj, nuk përjashtohet që të mos vendosni qëllime të paarritshme. Një problem i vështirë për tu menaxhuar mund të kthehet në plan të parë deri nesër në mbrëmje.

Ujori

Mund të mbështeteni në yje të mirë. Ju nuk do të jeni të gëzuar, por një propozim do t’ju bëjë shumë të lumtur. Mund të jetë profesional ose i lidhur me jetën tuaj të dashurisë, propozimi mund t’i referohet zhvillimit të punës tuaj, ose një projekti që keni krijuar së bashku me familjen tuaj, ose të ketë lidhje me jetën tuaj të dashurisë.

Peshqit

Do të ketë diçka pozitive dhe mund të jetë në lidhje me financat tuaja. Mund t’ju ofrohet një bonus i vogël për punën tuaj. Ju mund ta keni pritur për një kohë, por gjëja kryesore është që ajo është atje. Dielli është gati të arrijë në shenjën e Peshores, është gjithashtu e mundur që po mendoni të shisni diçka, ose të keni një negociatë për të përfunduar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 2 gusht 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 30 Maj 2021

Dashi

Mos u bëni hallka e dobët në zinxhir. Energjia e ditës është “çohu dhe ik”. Pra, ose drejtojeni, ndiqni ose dilni nga rruga. Nuk ka justifikime për tërheqje. Kur të trokasë mundësia, duhet të jeni gati me çantat tuaja të mbushura. Emocionet tuaja mund t’ju çojnë në shtigje të reja dhe të papritura.

Demi

Ngjarje të papritura ka të ngjarë të shfaqen dhe të shkaktojnë trazira në emocionet tuaja. Sigurohuni që të keni zgjidhur vërshimin tuaj të brendshëm të mendimeve para se të ngatërroheni në punët e të tjerëve. Sa i përket parave, parashikohet një ditë pozitive.

Binjaket

Mundohuni të mos jeni aq serioz dhe intensiv sot. Ecni me një hap më të lehtë dhe mos mendoni se gjithmonë keni nevojë të jeni në kontroll të çdo gjëje që kontaktoni. Veprimet ekstreme do të çojnë në pasoja ekstreme. Nuk ka nevojë për një sjellje të tillë në një ditë si kjo.

Gaforrja

Mos humb asnjë mundësi sot. Pavarësisht se sa i lodhur mund të jeni, nuk është koha për të pushuar. Kjo është një nga ato ditë në të cilat është thjesht më e lehtë të jesh ti. Nuk ka nevojë të shmangni ose fshehni dëshirat tuaja të vërteta. Thuaj atë që dëshiron dhe do ta marrësh.

Luani

Planet tuaja mund të ndryshohen sot, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të humbni shpresën në asnjë mënyrë. Ndonjëherë është e nevojshme të hiqni dorë nga kontrolli dhe thjesht t’i lini gjërat të ndodhin ashtu siç duan. Ekziston një avantazh i dallueshëm në spontanitetin dhe punën harmonike me ngjarjet e papritura që do të ndodhin.

Virgjeresha

Sot është një nga ato ditë në të cilën keni një mundësi të mrekullueshme për të dalë nga jeta normale, e përditshme. Mos u ndjeni keq nëse nuk e dini saktësisht se në cilën rrugë të shkoni. Ndiqni ndjenjën tuaj. Qasja juaj e fortë, e çrregullt në të vërtetë mund të jetë metoda perfekte për t’u përdorur për të arritur pikërisht aty ku duhet të jeni.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e martë për të gjitha shenjat

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës së sotme/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju sipas Paolo Fox

Natyra juaj romantike dëshiron të largohet dhe kurrë të mos kthehet në botën reale. Bëni një hap gjigant drejt tij gjë që nxit dashurinë tuaj. Nëse nuk mund të shmangni një grindje sot, mund të shmangni pasojat e mëdha. Ndoshta keni nevojë për pak hapësirë për t’i pastruar gjërat në kokën tuaj.

Akrepi

Në përgjithësi, sot duhet të jetë një ditë e mirë për ju. Mos e kufizoni veten duke menduar në mënyrë të ngushtë. Lëreni energjinë elektrike të ditës të ndriçojë atmosferën dhe t’i jepni qëndrimit tuaj nxitjen që i duhet për t’u rikthyer në rrugën e duhur. Jini të hapur ndaj ideve të reja.

Shigjetari

Sigurohuni që të vazhdoni me ritmin tuaj në mënyrë që të mos shtyheni në diçka që nuk dëshironi të bëni. Eliminoni çdo frikë nga qenia juaj. Sa më pranues të jeni, aq më shumë mundësi do t’ju vijnë. Kini besim në veten dhe veprimet tuaja duke mos rënë pre e gjërave që bën turma.

Bricjapi

Ka disa mundësi të hapura tani që nuk ishin aty më parë. Çelësi është që të përfitoni prej tyre. Gjeni lirinë në të çuditshmen dhe të renë. Kjo është një ditë për të zgjeruar dhe arritur lartësi të reja duke pasur më shumë besim në aftësitë tuaja. Gjërat do të bëhen të ndenjura dhe të mërzitshme nëse lëvizni.

Ujori

Valëzimet e papritura të emocioneve mund t’ju bëjnë të shkoni në një drejtim jokonvencional. Lëreni veten të rrjedhë lirshëm. Kjo është një kohë e rëndësishme për t’u ngritur dhe lëvizur në përgjigje të këtyre emocioneve të fuqishme. Ju jeni aq të mirë në kompromis saqë e keni bërë atë një formë arti.

Peshqit

Dita e sotme përmban potencialin për shumë drama dhe emocione, duke ju lënë të ndiheni të lodhur plotësisht. Nëse ju ose i dashuri juaj do të keni një shans për ta zgjidhur këtë, duhet të përpiqeni të jeni të ndjeshëm aty ku është e mundur. Emri i lojës për ju sot është liria emocionale.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Surpriza, para, ndarje, njohje të reja/ Horoskopi për muajin Gusht

Publikuar

-

Nga

Jini vigjilentë/ Njihuni me katër shenjat më flirtuese të horoskopit

Dashi

Gjatë muajit Gusht mund të shqetësoheni nga disa lajme të pakëndshme. Ato mund të lidhen me një refuzim ose nevojën për të bërë një ndryshim të padëshiruar.Jini të kujdesshëm kur punoni me dokumente dhe kur nënshkruani kontrata. Kontrolloni çdo informacion që është i rëndësishëm për ju dhe mos u mbështetni në mendimin ose këshillën e të tjerëve.

Shumë nga planet tuaja do të jenë shumë të ndryshme nga ato që prisni. Sigurisht, kjo nuk do të thotë se do të jetë keq. Por do t’ju kërkohet të përshtateni më shpejt me rrethanat e reja. Në dashuri mund të përjetoni ngjarje që do të lënë një kujtim të qëndrueshëm në jetën tuaj.

Demi

Gushti do t’ju ​​japë më shumë se një arsye për të qenë të kënaqur me veten. Një ndjenjë e këndshme, intime, pothuajse e ndarë mes jush dhe shpirtit tuaj, e cila do të ketë të bëjë me forcën tuaj të brendshme, aftësinë për t’i rezistuar dhe kapërcyer fatkeqësitë, një aftësi që ju është treguar se e posedoni në periudhën e mëparshme. Ky muaj do të jetë i butë me ju, përveç disa problemeve në fillim të gushtit që mund të kenë të bëjnë me komunikimin ose mjetet e udhëtimit .

Binjakët

Do të keni kontakte më të shpeshta ose më të rëndësishme me miqtë. Njohjet tuaja të reja nuk duhet të kenë të njëjtën vlerë si miqësitë tuaja të vjetra. Është e mundur që ato të bazohen në interesa, qëllime dhe aktivitete të përbashkëta.

Ky muaj do të jetë i favorshëm për çështjet tuaja financiare. Gjithashtu do të jetë një muaj i  rëndësishëm për të gjithë familjen tuaj. Do të keni të ardhura të mira. Do të zgjidhni problemet financiare ose do të arrini stabilitet të rëndësishëm.

Gaforrja

Do të keni angazhime të rëndësishme, ndonjëherë të pakëndshme ose të bezdisshme që lidhen me familjen ose të afërmit tuaj nga afër dhe larg. Kjo do të jetë një kohë e pafavorshme për veprime gjyqësore ose juridike. Muaji do të jetë i favorshëm për fillimin e një pune të re, aktivitet të ri ose fillimin e një projekti të ri biznesi.

Luani

Gjatë këtij muaji duhet të përqendroheni tek detyrat që lidhen me njerëzit në rrethin tuaj të të afërmve. Mund të konsideroni një udhëtim që do dëshironi të bëni në të ardhmen e afërt. Gjatë muajit, shumë prej jush do të kenë shpenzime që lidhen me udhëtimin ose njerëz nga vende të tjera.

Virgjëresha

Shqetësimet në jetën tuaj tani do të lindin papritur dhe pothuajse gjithmonë do t’ju duhet më shumë kohë për t’i zgjidhur ato. Do të keni takime interesante gjatë muajit, ku është mirë të shmangni ndarjen e informacionit në lidhje me planet për të ardhmen tuaj. Diskutoni me kujdes propozimet, veçanërisht nëse ato janë të lidhura me biznesin ose të lidhura me paratë. Në dashuri, marrëdhënia juaj do të zhvillohet normalisht, pa ndonjë surprizë të veçantë. Mund të përjetoni momente të këndshme me një të dashur, të krijoni një marrëdhënie të re dhe më shumë.

Peshorja

Përdorni tendencat e favorshme të këtij muaji për të rregulluar marrëdhëniet tuaja financiare. Do të keni mundësinë të stabilizoni marrëdhëniet tuaja me të afërmit, miqtë, fqinjët dhe të sqaroni çdo keqkuptim midis tyre.Në shumë mënyra, ky muaj do të jetë i favorshëm për ju, kështu që përfitoni nga dridhjet e tij për të arritur rezultate specifike më të rëndësishme për ju.

LEXO EDHE:  Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas Paolo Fox

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës së sotme/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju sipas Paolo Fox

Akrepi

Do të keni më shumë angazhime dhe detyra urgjente për të kryer. Ato do të ndikojnë në shtëpinë ose punën tuaj, dhe ndryshime të rëndësishme ose përpjekje të reja ka të ngjarë në të dy vendet. Ky do të jetë një muaj i mbarë për ndërtimin, riparimet e mëdha, blerjen ose shitjen e një shtëpie ose prone, për përmirësime të ndryshme në shtëpinë tuaj dhe më shumë. Ata që punojnë në fushën e ndërtimit dhe pasurive të paluajtshme do të jenë në gjendje të shpresojnë për rezultate të mira. Tani është e rëndësishme të dini se keni një kohë të favorshme për biznes dhe realizim profesional, për sa kohë që nuk shpresoni për sukses rrufe.

Shigjetari

Drejtimi i zhvillimit të marrëdhënies tuaj miqësore do t’ju bëjë nervozë. Gjatë këtij muaji do të zbuloni nëse keni një mik të sinqertë dhe besnik para jush dhe nëse keqkuptimet e vogla mund të prishin marrëdhënien tuaj.

Është e mundur që këtë muaj një mik t’ju kërkojë ndihmë financiare, dhe ju mund të keni vështirësitë tuaja personale në këtë kohë. Gjatë muajit, mund të përjetoni probleme me shëndetin tuaj ose shëndetin e një personi në familjen tuaj. Ju nuk do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet tuaja në shtëpi këtë muaj, kështu që shmangni ngarkesën emocionale dhe mendore. Marrëdhënia juaj e dashurisë gjithashtu mund të jetë e paqëndrueshme për shkak të problemeve të ndryshme.

Bricjapi

Gjatë këtij muaji do të merrni lajme që lidhen me ndarje. Drama emocionale në jetën tuaj mund të jetë për shkak të gabimeve të së kaluarës, tradhtisë ose një problemi serioz shëndetësor.

Ky muaj do të jetë i rëndësishëm për çështjet tuaja financiare dhe pritjet që do të keni për të ardhurat tuaja. Do të habiteni nga situata të ndryshme në këtë plan, të cilat do t’ju kërkojnë të reagoni shpejt dhe zgjidhje pragmatike.

Ujori

Mund të ketë ndonjë ndryshim në lidhje me punën ose karrierën tuaj. Aty do të keni mundësitë më të theksuara për të arritur qëllime të caktuara, për të krijuar pozicione të fituara, për të përparuar. Do të ketë një mundësi për një fillim të ri në një fushë ose biznes të ri, për ata prej jush, përpjekjet e të cilëve drejtohen në këtë drejtim. Në aspektin material dhe pronësor, gjërat do të jenë më të ndërlikuara. Do të kaloni një zhvillim më të ngadaltë se ai që keni si dëshirë ose duke kapërcyer pengesat më të mëdha, kostot më të larta.

Peshqit

Ky muaj do të jetë i rëndësishëm për të marrë parasysh burimet tuaja në dispozicion dhe të mbani një sy vëzhgues mbi shpenzimet tuaja. Varet nga ju që të mbroheni nga vështirësitë e mundshme ose problemet e tjera financiare. Një përvojë dashurie, flirti ose një surprizë romantike me të cilën partneri juaj aktual do të dëshirojë t’ju bëjë përshtypje do të jetë një shkak për emocione të këndshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 1 gusht 2021  

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

Dashi

Vetëvlerësimi juaj mund të sfidohet sot nga një koleg jo shumë i sjellshëm. Mos i pranoni gjërat në shikim të parë. Ka një kuptim shumë më të thellë nën sipërfaqe, dhe do të tregoheshit jo i zgjuar të mos e njihnit atë. Gjendja financiare parashikohet e mirë.

Demi

Do të habiteni se sa larg mund të shkoni me përpjekje minimale. Sjelljet e mira shoqërore do t’ju ndihmojnë të lundroni shpejt atje ku duhet të jeni. Përfitoni sa më shumë nga kjo energji duke synuar majën dhe duke mos pushuar derisa të arrini atje.

Binjaket

Fleksibiliteti është një pjesë e rëndësishme e sotme. Merrni një qasje të qetë ndaj sfidave të ditës. Mbani një mendje të hapur dhe jini pranues ndaj ideve dhe opinioneve të të tjerëve. Ju keni shumë fuqi në dispozicion. Do të ishte turp ta humbisni atë.

Gaforrja

Mos u ndjeni nën presion nga gjërat që nuk doni të bëni. Një shqetësim sentimental mund t’ju nxisë të veproni. Mos lejoni që njerëzit e tjerë t’ju drejtojnë. Siguroni pozicionin tuaj dhe jini të fortë. Mundohuni të mos tundoheni në situata që e dini se do të jenë të këqija për ju.

Luani

Jini të vetëdijshëm se mund t’ju duhet të ndryshoni kursin tuaj në mënyrë që t’i përshtateni dinamikës së grupit. Mundohuni të punoni me ata përreth jush për të arritur një qëllim të përbashkët. Në dashuri sot mund të keni suksesin që e kërkoni prej kohësh.

Virgjeresha

Sot është një nga ato ditë në të cilën prosperiteti është shumë më afër nga sa mendoni. Ju mund ta dini se çfarë kërkoni, por ju takon juve të bëni hapin e parë drejt arritjes së qëllimit. Mos e lini mendjen tuaj kureshtare të pushojë derisa të gjeni përgjigjet që tingëllojnë të vërteta për ju.

Peshorja

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Si do të vijojnë temperaturat për ditën e sotme?

LEXO EDHE:  E adhurojnë punën/ Këto janë shenjat më të përkushtuara të horoskopit

Pavendosmëria mund t’ju lërë të pafuqishëm dhe në një udhëkryq sot. Të tjerët mund të jenë po aq të pavendosur sa i përket rrugës që duhet ndjekur. Në të njëjtën kohë, mund të ndiheni nën presion për të ndërmarrë veprime të menjëhershme dhe jeni lodhur duke pritur që të tjerët të bëjnë lëvizjen e parë.

Akrepi

Komunikimi është një aspekt kryesor i ditës. Nëse ecni me rrjedhën, do të uleni pikërisht aty ku duhet të jeni. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të takoni një person shumë interesant me të cilin mund të zhvilloni një raport shumë të shëndetshëm.

Shigjetari

Ju mund të përfitoni nga një mendim shumë konstruktiv, dhe sigurisht një reflektim i qetë sot. Vendimet impulsive mund t’ju çojnë në shtigje që nuk janë zgjidhja më e mirë për ju tani. Relaksohuni dhe përpiquni të mos mendoni shumë për problemet me të cilat përballeni.

Bricjapi

Ju mund të ndjeni se keni humbur kontaktin me realitetin. Sigurohuni që të lidheni me jetën reale dhe bëni pak planifikim për të balancuar anën tuaj sentimentale. Në raport me paratë sot do të keni një mundësi të mirë.

Ujori

Ju keni mundësinë sot t’i bëni gjërat të funksionojnë shumë mirë, por do t’ju duhet të mbështeteni në të gjithë diplomacinë tuaj. Shmangni mosmarrëveshjet në vendin e punës sepse mund të përfshiheni në keqkuptime. Me paratë so gjërat do të shkojnë mirë.

Peshqit

Eshtë e habitshme se sa gjëra mund të zgjidhen duke folur për çështje të caktuara hap pas hapi. Një frikë e caktuar po ju përndjek dhe nuk do të largohet deri sa të bisedoni me një person të afërt. Në dashuri, duhet të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj.

LEXO TE PLOTE