Connect with Us

Debutimi me Liverpool, Alcantara thyen një rekord

Premier Liga

Debutimi me Liverpool, Alcantara thyen një rekord

Publikuar

-

Thiago Alcantara ka debutuar në fanellën e Livepoolit, në duelin që ‘The Reds’ e fituan si mysafirë ndaj Chelseas me rezultat 2-0.

Mesfushori spanjoll që erdhi nga Bayern Muncheni u aktivizua në lojë në fillim të pjesës së dytë.

Alcantara bëri 75 pasime në këtë takim më shumë se çdo lojtari i Chelseas. Përveç kësaj spanjolli ka bërë më së shumti pasime në 45 minuta në Premierligë që kur filluan të regjistrohen këto statistika në sezonin 2003/04.

Thiago i ka kushtuar Liverpoolit 20 milionë euro, plus 5 milionë bonuse. Ai pritet ta shtoj kualitetin në mesfushën e skuadrës së drejtuar nga Jurgen Klopp, që këtë sezon synon mbrojtjen e titullit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Befason klubi i Premier League, afron ish-muratorin australian në skuadër

Publikuar

-

Nga

Ndodh edhe kështu. Klubi i Newcastle ka firmosur me Florent Indalecio, i cili është miku i ngushtë i Allan Saint-Maximin. Më saktë ka qenë një rekomandim i yllit të ekipit për ta transferuar shokun e tij, i cili për herë të fundit ka luajtur në kategorinë e katërt në Australi.

“Ne kemi vendosur ta marrim atë dhe të shikojmë se si do të shkojë këtë vit. Florent erdhi së bashku me Allanin këtë verë në kamp dhe vumë re se ai ka diçka. Nëse ai do ta tregojë tek ekipi i U23 që ka vlera, atëherë mund  të luajë dhe me ekipin e parë. Sigurisht që ka talent, ndryshe nuk do të hynte fare. Nuk duhet të harrojmë se ne e kemi marë vetëm se është shoku i Allan”, deklaron tekniku i Newcastle, Steve Bruce.

“Objektivi im është që të luaj mirë me ekipin e U23 për të provuar se kam aftësi për të luajtur në një nivel më të mirë. Më parë nuk kam folur kurrë anglisht dhe kam ditur vetëm përshëndetjet. Në Australi mësova disa fjalë në një kantier ndërtimi, ku punoja vetë. Shokët e mi luanin në Francë futboll, ndërsa unë përfundova si murator. Por, sot jam një lojtar i Newcastle dhe jam shumë krenar për veten”, mbyll Indalecio.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme nga Anglia/ Pep Guardiola drejt shkarkimit, ja kush pritet ta zëvendësojë

Publikuar

-

Nga

Rezultatet e fundit të Mançester Sitit, kanë sjellë pakënaqësi te drejtuesit e klubit, që po mendojnë për ndryshimin e trajnerit.

Pep Guardiola po kalon një moment shumë të vështirë te klubi anglez, teksa këtë e tregojnë edhe rezultatet e arritura së fundmi.

Sipas “Daily Mail”, trajneri spanjoll rrezikon shkarkimin, me drejtuesit që kanë piketuar edhe zëvendësuesin. Muricio Poçetino dhe Jurgen Nagelsman, janë dy emrat e piketuar nga drejtuesit e Sitit në rast shkarkimi të Guardiolës.

Poçetino është i papunë pas shkarkimit para një viti nga Totenhemi, ndërsa Nagelsamn drejton Lajpcigun, ku ka arritur rezultatet të shkëlqyera dhe tashmë mund t’i besohet drejtimi i një klubi të madh si Siti.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E trishtë/ Ndahet nga jeta talenti i Mançester Sitit

Publikuar

-

Nga

Mançester Siti ka dhënë një lajm të dhimbshëm për të gjithë, nëpërmjet faqes zyrtare.

Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17- vjeçare ish-lojtari i të rinjve, Zheremi Uisten. Pjesë e të rinjve të Sitit që nga 2010, Uisten shihej si një mbrojtës me të ardhme të madhe, por kjo është ndërprerë ditën e diel, kur ai ka ndërruar jetë.

Shkaqet e vdekjes nuk bëhen të ditura, por të gjithë në klubin e Sitit dhe jo vetëm janë prekur nga ndarja nga jeta e mbrojtësit 17-vjeçar.

“Familja Mançester Siti e ka mësuar me trishtim lajmin për vdekjen e ish-lojtarit të akademisë, Zheremi Uisteb. Ngushëllime të sinqerta familjes dhe miqve të tij. Jemi me ju në këtë kohë të vështirë për ju”, thuhet në komunikatën e Sitit.

LEXO TE PLOTE