Connect with Us

Çfarë po ndodh në Elbasan?/ Policia dhe FNSH “blindojnë” Bradasheshin

Kronika

Çfarë po ndodh në Elbasan?/ Policia dhe FNSH “blindojnë” Bradasheshin

Publikuar

-

Çfarë po ndodh në Elbasan?/ Policia dhe FNSH “blindojnë” Bradasheshin

Policia dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë zbarkuar mbrëmjen e sotme sërish në qytetuin e Elbasanit.

Mësohet se policia dhe FNSH-ja janë ndalur konkretisht në fshatin Bradashesh dhe po kryejnë kontrolle.

Autoritetet kanë si qëllim kapjen e personave me precedent penalë të mëparshëm.

Kujtojmë se ky nuk ëstë kontrolli i parë në Elbasan, pasi që prej datës 17 shtator policia dhe FNSH-ja kanë kryer kontrolle blic.

LEXO EDHE:  Prokuroria dhe policia marrëveshje me organizatat kriminale/ Artan Hoxha zbardh faktet

Ndërkohë, gjatë ditëve të fundit, dhe në shumë të tjera, si Tirana, Durrësi, Kruja etj, po ushtrohen kontrolle të bujshme nga Policia e Shtetit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Gjobiten 688 persona që lëvizin pa maska/ Policia apel qytetarëve

Publikuar

-

Nga

Gjobiten 688 persona që lëvizin pa maska/ Policia apel qytetarëve

Në zbatim të masave anticovid, gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë, 688 qytetarë që janë konstatuar pa maskat mbrojtëse.

Krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë qytetarët, që në momentin që dalin nga shtëpia.

Gjatë kontrolleve në ambiente të ndryshme në të gjithë vendin, shërbimet e Policisë kanë konstatuar se shumica e qytetarëve i kishin vendosur maskat mbrojtëse edhe gjatë orëve të mbrëmjes. Gjatë kontrolleve janë evidentuar dhe ndëshkuar edhe 556 qytetarë që nuk i kishin vendosur maskat mbrojtëse. Për këtë arsye, secili prej tyre është ndëshkuar me masën administrative me vlerë 3.000 lekë.

Gjithashtu, nga ana e shërbimeve të Policisë Rrugore në të gjithë vendin janë konstatuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 132 pasagjerë që janë konstatuar pa maska në automjete private (pa lidhje familjare me drejtuesin e mjetit) dhe pasagjerë pa maska mbrojtëse në mjetet e transportit publik.

LEXO EDHE:  Atentati ndaj Lulzim Kullës në Shkodër/ Shoqërohen katër persona  

LEXO EDHE:  Policia pranon dhunën ndaj qytetarëve/ Justifikohet dhe inkriminon viktimat

Gjithashtu, gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 13 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit apo nuk e kanë pasur atë me vete, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Policia e Shtetit falënderon qytetarët që respektojnë këtë masë mbrojtëse dhe apelon që të gjithë të vendosin maskat mbrojtëse, pronarët e lokaleve të respektojë protokollet e sigurisë dhe të mos kundërshtojnë urdhrin e punonjësve të Policisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina del nga rruga në Lushnje dhe përfundon në kanal/ Plagosen tre persona

Publikuar

-

Nga

Makina del nga rruga në Lushnje dhe përfundon në kanal/ Plagosen tre persona

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në aksin rrugor Bishti i Zhurit- Çermë në autostradën Rrogozhinë-Lushnje.

Mësohet se një automjet tip “BMW X5” ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal në llamarinat e një barake anës rrugës.

Si pasojë e aksidenti kanë kanë mbetur të plagosur 3 persona.

Tre personat e plagosur janë dërguar në spitalin e Lushnjës dhe mësohet se janë jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Detaje nga sherri në Fier/ Efektivi i bën pritë dhe dhunon shoferin, një vajzë tenton t’i ndalojë

LEXO EDHE:  Policia pranon dhunën ndaj qytetarëve/ Justifikohet dhe inkriminon viktimat

Policia ka nisur hetimet për shkaqet e aksidentit por paraprakisht dyshohet se shkak është bërë shpejtësia tej normave./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërndante drogë me doza të vogla/ Arrestohet 38-vjeçari në Shkodër

Publikuar

-

Nga

Arrestohet hajduti i banesave dhe protofolave/ 46 vjeçarit i gjendet edhe drogë në shtëpi

Policia ka goditur një tjetër rast i tentativës për të shpërndarë lëndë narkotike në doza të vogla.

Mësohet se blutë e Shkodrë kanë arrestuar në flagrancë shtetasit me iniciale E. P. 38 vjeç, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër,

Forca Posaçme Shqiponja” të DVP Shkodër, në vendin e quajtur Xhabije, Shkodër gjatë kontrollit fizik i kanë gjetur me vete një sasi dozash lëndë narkotike.

Gjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në banesë u gjet një sasi lëndë narkotike cannabis sativa, gjithësej 52 doza me peshë totale 51.8 gramë kanabis.

LEXO EDHE:  Video-Çili me pranga drejt burgut/ Pamje nga arrestimi i pronarit të UET

LEXO EDHE:  Rama shpërndan videon e Merkel/ Apeli i fortë për qytetarët: Po përballemi me muaj të vështirë

Ndërkaq, materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE