Connect with Us

Zjarr në Bashkinë e Kamzës/ Publikohen pamjet

Aktualitet

Zjarr në Bashkinë e Kamzës/ Publikohen pamjet

Publikuar

-

Ish-kryebashkiaku Xhelal Mziu ka publikuar pamjet ku pjesa ballore e Bashkisë së Kamzës ka marrë  flakë.

Mbi tarracën e hyrjes së Bashkisë, vihet re një person me shkallë që tenton të lëvizë diçka mes flakëve, ndërsa një tjetër tenton të hapë me forcë derën kryesore por largohet.

Akoma nuk është bërë i ditur shkaku i zjarrit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

U kthye nga kampi i “ferrit” bashkë me fëmijët/ Gazetari zbulon si u plagos Floresha Rasha me snajperi

Publikuar

-

Nga

U kthye nga kampi i “ferrit” bashkë me fëmijët/ Gazetari zbulon si u plagos Floresha Rasha me snajperi

Gazetari Muhamed Veliu i cili ka ndjekur nga afër të gjithë operacionin për kthimin e 4 fëmijëve parë të dalë nga kampi Al-Hol, ka zbuluar detaje të reja edhe në lidhje me plagosjen e Floresha Rashës në Siri.

Veliu tha se ajo ka marrë në kofshë 2 plumba snajperi, ndërsa ka humbur dhe të bijën adoleshente nga bombardimet në zonë.

Më tej Veliu shtoi se Floresha është martuar gjithsej 3 herë, por të 3 burrat i janë vrarë nga lufta.

“Ajo ka qenë duke ecur në rrugë. Është plagosur nga një snajper. I kanë ndodhur disa fatkeqësi. E bija e saj 16-vjeçare ka ndërruar jetë nga një bombardim nga ajri. Snajperat janë për të goditur. Se kë e zgjedhin ata. ISIS në një krah, sirianët në krahun tjetër, ajo ka qenë në mes. Ka dy plagë të rënda në kofshë. Ka bërë dy ndërhyrje në Siri dhe nuk janë të mjaftueshme. Ka humbur bashkëshortin. U martua dhe dy herë të tjera, por dhe këta dy burra kanë humbur jetën.

LEXO EDHE:  Enca i vë flakën Instagram-it: Çmend fansat me videon ku ekspozon vithet

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Ja si i vjedh qytetarët Bashkia e Tiranës

Fëmijët flasin shqip. Situata e Endri Dumanit ishte më e mirë krahasuar me djalin e Floreshës. Te Endri Dumani shikoje që ishte i qeshur dhe i shkujdesur, ndërsa Amari i zhytur në një botë në thellësi mendimesh, nuk fliste me askënd. Amari është mbajtur nga kurdët i izoluar, në një shkollë që kurdët e cilësonin si një shkollë riedukimi”, tha Veliu./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zhupa i përgjigjet Veliajt/ Do mbahesh mend si betonizuesi i Tiranës dhe bashkëpunëtor i mafias se plehrave

Publikuar

-

Nga

Ina Zhupa kujton premtimin e shkelur të Veliajt/ Vetëm në qendër të Tiranës po ndërtohen 14 kulla

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka reaguar pas deklaratave të kryebashkiakut të Tiranës të Tiranës Erion Veliaj, teksa dha lajmin se ka filluar ndërtimi i shkollës “Sami FRashëri”.

Zhupa deklaron se Veliaj do mbahet mend si betonizuesi i Tiranës dhe bashkëpunëtor i mafias se plehrave.

Ajo thotë se Veliaj lodhert kot duke ngritur akuza ndaj kryetarit të opozitës Lulzim Basha, ndërsa pretendon se nga qeverisja e Veliajt do mbahen mend vetëm kullat.

Veliaj që do mbahet mend si betonizuesi i Tiranës dhe bashkëpunëtor i mafias se plehrave ka vazhduar dhe sot me lumin e mashtrimeve.

Me kot lodhet vemja bashkisë, faktet janë aty, qytetarët, prindërit dhe nxenesit e Tiranës e bëjnë dallimin fare qartë mes Lulzim Bashës dhe kryemashtruesit qe nuk mbajti asnjë premtim dhe sot për interesa të tij personale e ka kthyer ne ferr jeten e qytetarëve të Tiranës.

Faktet flasin vetë:

Investimet nga buxheti i Bashkisë Tiranë vetem për 2012 – 2014

Ndërtimi i 1 shkolle të mesme;

Rikonstruksioni i 2 shkollave të mesme;

Ndërtimi dy shkollva 9 – vjeçare.

Rikonstruksion dhe shtesë 5 shkolla 9 vjeçare;

Ndërtimi i 4 kopshteve;

Rikonstruksion dhe shtesë 8 kopshte;

Rikonstruksioni i 7 çerdheve;

Sistemim sheshi dhe terrene sportive 3 shkolla 9-vjeçare.

Vetem ne vitin 2005 u shtuan 44 impiante ngrohëse.

Kaldajat me naftë u zëvëndësuan me kaldaja me pelet duke i kursyer buxhetit të Bashkisë rreth 880 mijë euro.

Nëse nuk do të ishte bllokuar buxheti i Bashkise (2014) me urdher te Edi Rames dhe Erjon Veliajt ne fund te 2015 do të kishim sistem ngrohje 100% për kopshtet dhe çerdhet dhe 95% për shkollat. Cili është bilanci i vemjes së bashkise sot? Vetëm kulla, kulla dhe kulla. Ndërkohë që bëhet gati të ndërtojë edhe më shumë kulla!”, shkruan ajo në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Lajmin i hidhur/ Humb jetën nga Covid-19 prifti i Kishës Orthodhokse në Pogradec

Publikuar

-

Nga

Lajmin i hidhur/ Humb jetën nga Covid-19 prifti i Kishës Orthodhokse në Pogradec

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, u nda nga jeta kleriku Atë Todi Jovani.

Mësohet se Atë Todi Jovani ka humbur betejën me koronavirusin dhe është ndarë nga jeta në moshën 71 vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur Mitropolia e Shenjtë e Korçës, teksa deklaron se Atë Todi Jovani ka shërbyer për 30 vjet në qytetin e Pogradecit, që nga koha kur u hapën kishat.

Për ndarjen e tij nga jeta ka reaguar edhe Bashkia e Pogradecit, e cila shpreh ngushëllimet për humbjen e tij.

LEXO EDHE:  Zjarr i madh në Vlosh të Roskovecit/ Digjet pylli, rrezikohet kurora me pisha

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Ja si i vjedh qytetarët Bashkia e Tiranës

Me hidhërim të thellë mësuam ndarjen nga jeta të At Todi Jovanit në moshën duke luftuar me sëmundjen e Covid 19.

Bashkia Pogradec dhe Kryetari z. Ilir Xhakolli shprehin ngushëllimet e sinqerta për familjen mbi këtë largim të parakohshëm të njërit prej predikuesve të paqes dhe dashurisë në qytetin tonë. Qofsh i parajsës!”, thuhet në deklaratën e bashkisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE