Connect with Us

Revoltohet Big Basta: “Turp, po pështyhet mbi atë vend”

Showbizz

Revoltohet Big Basta: “Turp, po pështyhet mbi atë vend”

Publikuar

-

Reperi Big Basta prej vitesh jeton në Zelandën e Re së bashku me bashkëshorten Vesa Luma dhe djalin e tyre.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Big Basta ka rrëfyer i revoltuar arsyet pse i është dashur të largohet nga vendi i tij dhe të shkëputet nga tregu muzikor shqiptar.

Ai ka prekur gjithashtu problematikat më të mëdha në industrinë e muzikës në Shqipëri duke filluar nga e drejta e autorit e deri tek suporti nga shteti për artistët. Në statusin e tij, Big Basta tregon se këngëtarët nuk po bëjnë më këngë me vlera dhe se qëllimisht po pështyhet mbi vendin.

“3 vjet e gjys shkeputje nga muzika Shqiptare, per te ardhmen time dhe familjes sime. Qe kur te shkoj 45-50vjec tmos kerkoj per pune ne RTSH dhe te jem ne gjendje te perballoj pleqerine. Ne Shqiperi, prape pa te drejta autori, prape pa pension artistik, prape pa asnje suport nga shteti(e pate vete ne kohen me te veshtire) dhe prap me MUT e bejne duke bere kenge aspak me vlera. Qellimisht po peshtyhet mbi ate vend, turp!”, shkruan ai në Facebook./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

FOTO-Dj Snake nuk dorëzohet/ Ja si e “ngacmon” këtë herë Marina Vjollcën

Publikuar

-

Nga

FOTO-Dj Snake nuk dorëzohet/ Ja si e “ngacmon” këtë herë Marina Vjollcën

Pak ditë më parë në mediat rozë qarkulloi lajmi për një koment që Dj i famshëm Snake kishte bërë në fotot seksi të moderatores Marina Vjollca.

Dj kishte komentuar një emoji duke treguar se moderatorja kishte qëlluar në shenjë me fotot, duke treguar njëkohësisht që i kishin pëlqyer shumë.

Por moderatorja nuk ka preferuar të përgjigjet duke ia lënë “seen” Dj të famshëm.

Por duket se Snake nuk dorëzohet pasi ka komentuar gjithashtu në videon e fundit të publikuar nga moderatorja.

LEXO EDHE:  Paralajmëron Vasili: Revolta e nesërme do të …

LEXO EDHE:  E mërzitur nga paragjykimet, revoltohet keq moderatorja: Nëse je tërheqëse të quajnë k***"

Snake e ka ngacmuar moderatoren duke i lënë në koment një emoji “yll” por sërish moderatorja ia ka lënë “seen”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Capital T thumbon kolegët/ “Ju djema kopjoni shumë, më bëni tag herën tjetër”

Publikuar

-

Nga

Capital T thumbon kolegët/ “Ju djema kopjoni shumë, më bëni tag herën tjetër”

Capital T është një nga reperët më të komentuar dhe të suksesshëm të momentit.

Së fundi ai po shijon suksesin e albumit të tij “Skulpture” në të cilin ka shumë këngë hite dhe bashkëpunime me artsitë të njohur.

Reperi ka paralajmëruar një tjetër projekt që pritet ta sjellë së shpejti një duet me Alban Skënderaj, projekt i cili i bën bashkë dy artistët 7 vite pas duetit të parë.

LEXO EDHE:  “Jemi gjynah që jetojmë këtu”/Aulona Musta “revoltohet” me gjëndjen në Shqipëri

LEXO EDHE:  "Më lini rehat"/Rike Roçi revoltohet pas lajmeve për lidhjen e saj

Ndërkohë, së fundmi reperi përmes disa postimeve në rrjete sociale ka shprehur disa pakënaqësi ndaj kolegëve të tij, ndaj të cilëve ka përcjellë dhe një mesazh.  “Ju djema kopjoni shumë…biles herës tjetër boni tag,” shprehet Capital T, por duke mos përmendur emra./ CNA.al


LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me pozat seksi me tanga buzë detit/ Kjo është 40 vjeçarja Kim Kardashian

Publikuar

-

Nga

FOTOT-Me pozat seksi me tanga buzë detit/ Kjo është 40 vjeçarja Kim Kardashian

Pak ditë më parë, ylli i televizionit Kim Kardashian, festoi 40 vjetorin e saj të lindjes.

Motrat e saj Kylie, Kourtney, Kendall dhe Khloe u kujdesën që të sillnin dhe një herë në kujtesën e saj të gjitha ditëlindjet e bukura që Kim ka festuar gjatë jetës së saj.

Së fundi bomba amerikane i ka lënë  të gjithë pa fjalë duke treguar format e saj bombastike me pozat seksi.

Me bikni super minimaliste, Kim tregoi dhe njëherë pikën më të fortë që e bëri një nga vajzat më të komentuara dhe të ndjekura në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Ish-kryetari i PD thirrje për rrëzimin e klasës politike

LEXO EDHE:  E mërzitur nga paragjykimet, revoltohet keq moderatorja: Nëse je tërheqëse të quajnë k***"

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./CNA.al

LEXO TE PLOTE