Connect with Us

Nuk përballon dot arrestimin/ Fjolla Morina shtrohet me urgjencë në spital

Aktualitet

Nuk përballon dot arrestimin/ Fjolla Morina shtrohet me urgjencë në spital

Publikuar

-

“Unë thashë po”/ Fjolla Morina merr propozimin për martesë nga biznesmeni

Këngëtarja Fjolla Morina pas u ndalua nga policia ditën e sotme është transportuar në spitalin e Kukësit për marrjen e ndihmës së nevojshme mjekësore, pasi ka pasur një përkeqësim të gjendjes shëndetësore.

Kujtojmë së këngëtarja kosovare Fjolla Morina është vënë në pranga nga policia kufitare në Morinë, pasi gjatë një kontrolli  është gjetur një armë zjarri tip pistoletë dhe 23 fishekë, si dhe një pistoletë në dukje e dyshuar lodër cakmak.

Këngëtarja 34- vjecare po udhëtonte edhe me dy persona të tjerë, të cilët kanë rënë në prangat e policisë. Pistoleta tip “Zoraki”, me 23 fishekë u gjet në çantën e dorës, ndërsa në bagazh të automjetit u gjet një pistoletë tip cakmak./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

“Jemi një hap larg tragjedisë”/ Izolohet pjesërisht Italia

Publikuar

-

Nga

Rëndohet situata e pandemisë në Itali pasi gjatë 24 orëve të fundit autoritet shëndetësore konfirmuan 19 143 raste të reja dhe 91 të tjerë kanë humbur jetën.

Kreu i rajonit të Campania ka njoftuar mbylljen, ndërsa është shprehur se janë në prag të tragjedisë.

“Ne do të vazhdojmë me mbylljen e gjithçkaje, urdhri që hyn në fuqi sot nuk është i mjaftueshëm. Ne duhet të mbyllim gjithçka dhe duhet të vendosim sot, jo nesër. Ne jemi një hap larg tragjedisë,” tha guvernatori, Vincenzo De Luca.

Në 24 orët e fundit, 2.280 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në rajon dhe është shifra më e lartë që nga fillimi i pandemisë.

LEXO EDHE:  Arrestohet 2 persona/ Njëri dhunonte bashkëshorten, ndërsa tjetri kultivonte kanabis

LEXO EDHE:  “Kohët e vështira tregojnë miqtë e vërtetë”/ Reperi jep mesazhin e fortë nga spitali

“Nuk dua të shoh kamionët me arkivolë. Ne duhet të marrim vendime sot. Sot duhet të bëjmë përpjekjen e fundit për të ndaluar shpërthimin e infeksionit. Duhet të mbyllim gjithçka për një kohë. Ndoshta për 40 ditë për të frenuar shpërthimin e infeksionit. Pastaj do të shohim. Pa vendime drastike, nesër nuk do të jetë më e mundur”, shtoi De Luca./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

U la jashtë listave të PD/ Reagon Tritan Shehu: Ashtu siç ta hapin derën, dinë edhe ta mbyllin

Publikuar

-

Nga

U la jashtë listave të PD/ reagon Tritan Shehu: Ashtu siç ta hapin derën, dinë edhe ta mbyllin

Ish deputeti i PD, Tritan Shehu ka reaguar pas lajmit te skulaifikimit të emrit të tij nga lista e kandidatëve për deputet të PD.

Shehu shperehet se vlerësimi i vërtetë për të ishte ai votim, që bëri së fundmi anëtaresia e PD së Gjirokastres.

Sipas tij, ‘ky vlerësim është thelbësor kur vjen nga ata njerez  të mencur, që ashtu siç dinë të të «hapin derën», dine edhe të ta «mbyllin atë», siç edhe ka ndodhur’.

“Ne pergjigje te disa pyetjeve qe po me vine ne lidhje me hamendesi mediatike per nje mendim negativ ndaj meje te nje «komisioni», po rendis disa rreshta.
Se pari realisht nuk dua te komentoj mendimet qe mund te kene per mua individe te ndryshem, qofte dhe pjese e ndonje «komisioni», kjo do te me dukej e tepert, jo e nevojeshme dhe vleresuese. Pa pasur ndonje rendesi thelbesore te qenit apo jo deputet per veprimtarine time politike, te cilen e kam realizuar qe me 1990 si nje nga nismetaret e PD, si kryetar i saj, minister, deputet, apo pa pasur asnje nga keto ofiqe kudo ku kam qene apo ku jam, dua te nenvizoj se:

LEXO EDHE:  Dhunon të ëmën/ Blutë e Korçës arrestojnë të riun

LEXO EDHE:  Fitore e pavlerë/Dy qarqet blu që turpëruan Lulzim Bashën

1-Vendimin per te kandiduar per deputet mbas votimit te antaresise se PD e kane tager vetem institucionet statuore te saj, Kryetari, Kryesia e Keshilli Kombetar, askush tjeter.

2-Ndersa vleresimi i vertete per mua ishte ai votim, qe beri se fundmi antaresia e PD se Gjirokastres, e cila ashtu sic me ka mbeshtetur ne keto vite me mbeshteti perseri me voten e saj te qarte. Ky vleresim eshte thelbesor jo vetem per mua, por dhe per PD, vecanerisht kur vjen nga ata njerez te tille te mencur, qe ashtu sic dine te te «hapin deren», dine edhe te ta «mbyllin ate», sic edhe ka ndodhur”, shkruan Sheu në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Komisioni me “dorë të hekurt”/ Largon nga listat e PD Shehun dhe Kosovën

Publikuar

-

Nga

Komisioni me “dorë të hekurt”/ Largon nga listat e PD Shehun dhe Kosovën

Ditën e djeshme Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve ka përfunduar procesin e përzgjedhjes së kandidatëve të PD.

Në fazën e parë ishin 3600 kandidatë për deputetë, me pas ishin 498 emra kandidatësh të cilët u votuan nga baza në degët e PD. Komisioni ka dorëzuar 316 emra kandidatësh për deputetë në kryesi pas fazës përmbyllëse duke hequr për disa kritere të tjera rreth 80 emra.

Nga Komisioni janë skualifikuar emra të rëndësishëm të opozitës në vitet e fundit si Tritan Shehu dhe Halim Kosova.

Kujtojmë se dje CNA.al raportoi se mes emrave të skulaifikuar ishin edhe ish deputetët Ervin Salianji dhe Endri Hasa, Gert Bogdani, Nada Mecorapja, Lindita Metaliaj, Romeo Gurakuqi, Xhemal Gjunkshi dhe Fatbardha Kadiu.

Do të jetë kryesia e Partisë Demokratike e cila do të marr në shqyrtim emrat e kualifikuar dhe më pas Këshilli Kombëtar ata që do të miratojnë listën finale të kandidatëve për deputetë, ku 20% të emrave janë ekskluzivitet i kreut të demokratëve, Lulzim Basha./CNA.al

Ekskluzive – Kandidatet/ Komisioni Ruli bën boom, heq Salianjin dhe ….

LEXO TE PLOTE