Connect with Us

Ngacmonte seksualisht vajzën e tij të mitur/ Pranga babait në Krujë

Kronika

Ngacmonte seksualisht vajzën e tij të mitur/ Pranga babait në Krujë

Publikuar

-

Ishin shpallur në kërkim/ Arrestohen dy persona në Krujë

Tre persona janë vënë sot në prangat e policisë për vepra penale të ndryshme.

Në Krujë është arrestuar një 54 vjeçar pasi ka rrahur bashkëshorten dhe ka ngacmuar seksualisht vajzën e tij të mitur, një tjetër u prangos për vjedhje të energjisë elektrike dhe një tjetër person se ka aksidentuar një këmbësor.

Njoftimi i Policisë së Durrësit:

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Arrestohen në flagrancë 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të punës për parandalimin e përshkallëzimit të dhunës në familje, arrestuan në flagrancë shtetasin:

S., 54 vjeç, banues në Krujë, pasi, në banesë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, si dhe ka ngacmuar seksualisht vajzën e tij të mitur.

LEXO EDHE:  Kryetari i PD “shpërthen” ndaj policisë/As krim e as dreq nuk luftojnë "qentë"!

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin B. S., pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës e ka dënuar me 6 muaj burg, për veprën penale “Vjedhja e energjisë elektrike”.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin Xh. J., 29 vjeç, banues në Durrës, sepse më datë 17.09.2020, në lagjen nr. 13, Durrës, duke drejtuar mjetin tip “Audi”, ka aksidentuar këmbësorin me iniciale A. R., 64 vjeç, banues në Durrës, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Krujë dhe Durrës, për veprime të mëtejshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Bllokohen dy konteinerë me cigare kontrabandë në Durrës

Publikuar

-

Nga

Autoritetet doganore në Portin e Durrësit kanë bllokuar dy konteinerë me cigare kontrabandë që do futeshin në Shqipëri.
Mësohet se sasia e madhe e cigareve, rreth 1 milion e 50 mijë paketa, do të futej kontrabandë në vendin tonë duke shmangur akcizën. Kreu i Doganave Gent

Gazheli është shprehur se këto paketa nëse do hidheshin në treg do kapnin vlerën e 168 mijë euro.

Sipas Gazhelit, porositësi i kësaj ngarkese duhet t’i paguajë shtetit 16.4 milion lekë akcizë.

“Strukturat e Administratës Doganore kanë sekuestruar një sasi prej më shumë se 1 milion paketa cigare në Portin e Durrësit.
Pas një analize risku dhe dyshimeve të arsyeshme, mbi të dhënat e dokumentacionit shoqërues të ngarkesës, strukturat doganore ushtruan kontroll në dy kontenierë të dyshuar, ku rezultoi ngarkesë prej 1.050.000 paketa cigare me origjinë nga India. Vlerësoj se kjo është dhe në sajë të një bashkëpunimi dhe shkëmbimi informacioni në kohë reale me partnerët ndërkombëtarë. E gjithë ngarkesa me cigare ishte e papajisur me pullë fiskale të Shqipërisë apo të ndonjë vendi tjetër. Nëse ky mall do të hidhej në treg, vlera e paketave të duhanit të sekuestruar në të dy kontenieret, sipas të dhënave të disponueshme, mbi të cilat janë llogaritur detyrimet doganore, kap shifrën e 168 mijë euro. (Ndërsa detyrimi doganor që duhej të paguhej kap shifrën 164 milion lekë)
E gjithë sasia u sekuestrua dhe rasti u referua në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprën penale, “Kontrabandë me mallra që paguajnë akcizë” të parashikuar nga neni 172 dhe 190/3 të Kodit Penal.

LEXO EDHE:  “Ju dh***sha gradat dhe karrierën”/ Gazetari ‘dush të ftohtë’ policisë së Xhafajt

LEXO EDHE:  Kryetari i PD “shpërthen” ndaj policisë/As krim e as dreq nuk luftojnë "qentë"!

Në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, po kryhen veprimet e mëtejshme hetimore.
Ky nuk është rasti i parë i kohëve të fundit që kapen mallra kontrabandë, sidomos për mallrat e akcizës.
Më lejoni që në këtë dalje të parë timen në pozicionin e Drejtorit të Përgjithshëm të Doganave, të përcjell një mesazh për të gjithë qytetarët dhe operatorët ekonomikë, se Strukturat e Administratës Doganore do vijojnë të jenë të angazhuara tërësisht në zbatimin e detyrave funksionale që kanë.
Objektivi ynë është tolerancë zero ndaj çdo akti të paligjshëm dhe trafiqeve.
Çdo punonjës i Administratës doganore do të jetë në shërbim për të krijuar lehtësi dhe një klime të favorshme për sipërmarrjen, si dhe në funksion të konkurrencës së ndershme dhe barazisë para ligjit”, u shpreh drejtori i Përgjithshëm të Doganave./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Fotot/ Kush janë dy autorët që tentuan të vrisnin Andon Dhimën

Publikuar

-

Nga

Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Prangosen katër të dyshuar

Policia e Shtetit mëngjesin e sotëm ka bërë të ditur se ka arrestuar dy autorët që tentuan t’i bëjnë atentat biznesmenit Andon Dhima, mbrëmjen e së enjtes në hyrje të pallatit ku banon.


Sipas uniformave blu në pranga kanë rënë, Grid Lena, i dënuar 6 vite burgim, për vjedhje me armë në Gjermani dhe Altin Hoxha, banues në Tiranë, i dënuar më parë për plagosje me armë.

Sipas policisë, këta dy perasona e kanë ndjekur me qëllim për ta vrarë biznesmenin Andon Dhima.

Gjithashtu në pranga janë vënë edhe dy bashkëpunëtorët e këtij atentati, Mariglen Matohiti 30 vjeç dhe Enea Hoxha, 26 vjeç, i dënuar më parë me 4 vite e 9 muaj, për “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

LEXO EDHE:  “Ju bëri zbor një plak 71-vjeçar”/ Ish-ministri i Brendshëm akuza policisë: E turpshme për shtetin!

LEXO EDHE:  Kryetari i PD “shpërthen” ndaj policisë/As krim e as dreq nuk luftojnë "qentë"!

Po ashtu, është sekuestruar arma e zjarrit me të cilën autorët do kryenin krimin, automjeti me të cilin u larguan, maskat e përdorura për të mos u identifikuar, rroba policie e prova të tjera që shërbyen për dokumentimin e ngjarjes.

Ndërkohë, CNA.al ka siguruar fotot ekskluzive, të dy atentatorëve të dyshuar, të atentatit të dështuar ndaj Andon Dhimës, mbrëmjen e 15 tetorit, në qendër të Tiranës./ CNA.al

Tentuan të vrasin biznesmenin Andon Dhima/ Zbardhen emrat e autorëve dhe bashkëpunëtorëve të arrestuar

Denoncoi Ben Blushin/ Policia njoftim zyrtar për atentatin e dështuar ndaj biznesmenit, kush janë të arrestuarit

LEXO TE PLOTE

Kronika

Atentati ndaj Andon Dhimës/ “Shpërthen” Hoxha: “Agushët” e pushtetit e dinë që unë nuk punoj me “mall porositësi”

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artan Hoxha ka ashpëruar tonet lidhur me mediat të cilat u munduan të fshehin atentatin ndaj biznesmendit Andon Dhima.

Hoxha tregon se vendosi të publikojë ngjarjen për të shpëtuar jetën e një biznesmeni dhe të familjes së tij që kërcënohej seriozisht.

Per Agushin, “Agushet e pushtetit”, brigadieren dhe shoqerine e brigadieres… Kur te shtunen e 17 tetorit publikova pamjet e atentatit te deshtuar ndaj biznesmenit Andon Dhima, se pari, fshehet ngjarjen. Pastaj, hodhet helm per inskenim te ngjarjes, duke me cilesuar se kisha sajuar atentatin dhe se isha bere pjese e nje loje te ndyre politike, per te akuzuar “Agushet e ndershem” te medias shqiptare… Ne fakt une e denoncova ngjarjen, sepse kishte 48 ore qe mbahej e fshehte dhe nuk e publikonte askush, asnje “Agush profesionist” grimier i pushtetit. Pasi verifikova pamjet, vendngjarjen, mora deshmi konkrete, vendosa ta publikoj vetem me nje qellim. Te shpetoja jeten e nje biznesmeni dhe te familjes se tij, qe kercenohej seriozisht per tu zhdukur, nga krimi i lidhur me fijet e pushtetit. Asgje tjeter nuk me interesonte ne ate moment, sepse ajo qe dukej ne pamje ishte e frikshme”, shkruan Hoxha.

Gazetari shprehet se “Agushët” e pushtetit e dinë shumë mirë, që ai nuk punon me “mall porositesi”, nuk i telefonon apo dërgon mesazh asnje nga zyrtarët apo zyrat ku përpunohen “ngjarje thagma”, që i interesojne pushtetit.

Më tej Hoxha thekson se është e tmerrshme të shikosh, sesi më 2020-en, media kombetare fshehin një atentat ndaj një biznesmeni, në mes të Tiranës.

Të shikosh media informative, që na shesin moral te tipi apliko në e-albania, jo vetem të fshehin krimin, por të sulmojnë gazetarët që denoncojnë krimin, madje të sulmojnë dhe vetë viktimën, se ka inskenuar krimin.
Vetëm një mendje diabolike, vetëm vampire që nuk ngopen me gjak viktimash te pafajshme, mund të shkojnë deri aty, sa të akuzojnë një qytetar të thjeshtë, nje biznesmen taksapagues prej dekadash ne kete vend, se ka inskenuar nje atentat.
Se ka pajtuar “aktore” per te sajuar gjoja nje vrasje, pasi i duhet per te kerkuar azil ne Europe!!! Ububuja…
Hej agusher, thirrini mendjes!!! Tringellima e “grosheve te argjende”, qe u ka dhene pushteti, jo vetem ju ka shurdhuar degjimin, por u ka verbuar shikimin dhe u ka zhveshur nga çdo vlere profesionale e humane qe keni patur dikur.
Ju qe u shqetesuat per porositesit, po sot qe jane arrestuar autoret çfare keni per te thene??
Nga e dinit ju, qe ngjarja ishte e inskenuar?!
Kush ju tha, se nuk ka as organizator dhe as porosites?!
Prandaj “agusher te pushtetit”, kafshoni gjuhen, sepse sot jeni kapur me presh ne dore(presh dhe çfare preshi, nga ata te Çermes qe reklamon Erjon Braçe).
Dhe uroni, qe ata “çunat laçiano-tirons” te arrestuar dje ne mbremje, te cilet kane qene shoke burgu me lloj-lloj bosesh te krimit shqiptare, te mos e hapin gojen… Me poshte, titulli i shkrimit ku thuhej me bindje, se ngjarja ishte e inskenuar dhe se lajmi qe kisha publikuar une nuk eshte i vertete.
Aludimet kriminale per te fshehur krimin dhe titulli i sotem, i po te njejtes media, ku tashme pranon se autoret jane arrestuar nga policia…”, shkuan më tej Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE