-

Futbollisti i Partizanit Jasir Asani tërhoqi vëmendjen me disa foto të ish-shokut të skuadrës Aristotel Romero.

Mesfushori i të kuqve ka shpërndarë në rrjetet sociale dy foto të venezualianit në kohën kur ishte pjesë e “demave” dhe një tjetër në një nga përballjet e sezoneve të kaluara të skuadrës së tij, Krotones, me Juventusin.

Fakti që Romero do të luajë sërish këtë sezon në elitën e futbollit italian ka ngjallur respekt dhe krenari te Asani.

Kujtojmë që mesfushori nga Venezuela erdhi me shumë bujë në verën e 2019-ës te Partizani në formë huazimi. Pas disa ndeshjeve të para pozitive, filluan dhe kontradiktat mes palëve derisa klubi e dërgoi te skuadra e dytë e Partizanit. Lojtari pati mosmarrëveshje me ish-trajnerin e Partizanit Franko Lerda, të cilin nuk ngurroi ta sulmonte pasi shkarkua pas humbjes në derbin e 13 dhjetorit 2019.

Gjatë kohës së pandemisë, lojtari pati dhe probleme personale, ndërsa tregoi mungesë impenjimi në ruajtjen e regjimit ushqimor.

Me përfundimin e sezonit, Partizani vendosi të mbyllte bashkëpunimin me Romeron.

VIDEO/ Tension në Athinë, Kosova merr 1 pikë ndaj Greqisë

-

Barazim karakteri për Kosovën. “Dardanët” e Bernard Shaland, kanë reaguar për një serie të gjatë rezultatesh negative, teksa kanë barazuar në transfertë ndaj Greqisë.

Padyshim që heroi i sfidës së sotme ishte gardiani Aron Muriç, i cili priti dhe një 11-metërsh në pjesën e parë. Grekët e dominuan pjesën e parë të takimit të zhvilluar në Athinë, ndërkohë që pjesën e dytë, vlen të theksohet paraqitja dinjitoze e Kosovës, që pati edhe disa raste shënimi. Në fund nuk mungoi tensioni dhe përplasjet mes futbollistëve.

FT: GREQI-KOSOVË 0-0

90′ MOMENTET E TENSIONIT:

52′ RASTI I ARTË SHËNIMI PËR KOSOVËN:

20′ PENALLTIA E PRITUR NGA PORTIERI ARON MURIÇ:

LIGA E KOMBEVE / 39 gola në 18 ndeshje, ja të gjitha rezultatet e sfidave të mbëmjes

-

Përfunduan sot 18 sfidat e mbrëmjes në Ligën e Kombeve, ku u regjistruan plot 39 gola në 18 ndeshje. Më poshtë mund të mësoni të gjitha rezultatet, ku nuk munguan surpriza.

Kombëtare

Barazimi ndaj Lituanisë, Kumbulla i surprizon të gjithë me deklaratën pas ndeshjes

-

Marash Kumbulla foli pas barazimit në transfertë ndaj Lituanisë me rezultatin 0-0, duke u shprehur:

“Ishte një ndeshje e vështirë. Luajtëm mirë, por nuk morëm 3 pikët. Kishim shumë raste, nuk mundëm të shënonim. Më vjen keq që nuk fituam. Trajneri bëri mirë që më ndërroi, nuk isha shumë në formë sot. Jam shumë më i kënaqur që luajta këto 2 ndeshje si titullar.

Lacio e Strakoshës apo Roma e Kumbullës? Është e vështirë të them, por besoj Roma është më e fortë”, u shpreh Kumbulla për “Supersport”.