Connect with Us

“Miss Universe Shqipëria dhe Kosova”/ Kush janë dy bukuroshet që rrëmbyen kurorat e bukurisë

Showbizz

“Miss Universe Shqipëria dhe Kosova”/ Kush janë dy bukuroshet që rrëmbyen kurorat e bukurisë

Publikuar

-

“Miss Universe Shqipëria dhe Kosova”/ Kush janë dy bukuroshet që rrëmbyen kurorat e bukurisë

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur kompeticioni i bukurisë “Miss Universe Albania dhe Kosovo”. Dy bukuroshet që kanë rrëmbyer kurorat e më të bukurës janë Blerta Veseli dhe Paula Mehmetukaj.

Paula Mehmetukaj
Blerta Veseli

Njëra brune dhe tjetra bjonde, dy bukuroshet kanë arritur të fitojnë këtë garë.

Mbrëmja ishte plot surpriza dhe pati performanca nga këngëtarët më në zë të momentit si Flori Mumajesi, Anxhela Peristeri, Bruno e shumë të tjerë. Prezatuesit që shkëlqeyn ishin moderatori nga Kosova Alaudin Hamiti hde dy modelet bukuroshet Adrola Dushi dhe Xhesika Berberi.

LEXO EDHE:  Eurosong/ Wivibloggs” nxjerr fituese Elhaida Danin

Kurora e më të bukurës së Shqipërisë u dorëzua nga Cindy Marina, që u shpall vitin e shkuar fituese e “Miss Universe Albania”. Për më tepër shihni fotot e dy bukurosheve që morën të gjithë vëmendjen./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Si dreqin më ka shpëtuar kjo”/ Adelina Ismaili pozicionohet në “sherrin” mes Dafinës dhe Taynës

Publikuar

-

Nga

“Si dreqin më ka shpëtuar kjo”/ Adelina Ismaili pozicionohet në “sherrin” mes Dafinës dhe Taynës

Prishja e miqësisë mes dy këngëtareve Dafina Zeqiri dhe Tayna është kthyer në qendër të vëmendjes.

Dy këngëtaret e kanë thumbuar njëra-tjetrën në rrjetet sociale duke lënë të kuptojnë se raporti i tyre miqësor është prishur.

Pas sherrit duket se Dafina ka nisur të ndjekë në rrjetet sociale “kundërshtaret” e Taynës, Melinda Ademin dhe Rina Balajn.

Por një tjetër personazh ka një mbështetje për njërën nga këngëtaret dhe kjo është kënëgtarja Adelina Ismaili.

Adelina ka publikuar në Instastoryn e saj një pjesë nga freestyle i Taynës në emisionin e Meriton Mjekiqit.

LEXO EDHE:  Ermonela Jaho fiton trofeun e International Opera Award

LEXO EDHE:  Shpallet fituesja e “Miss Universe 2018”, Trejsi Sejdini fitoi zemrat e të gjithë ndjekësve!

Krahas postit Adelina shkruan: “WOOOW! WOW! Si dreqin më paska shpëtuar kjo. Tjetër nivel. (Të flasim për komplekset, zemër)”.

Pas këtij postimi fansat kanë nisur të aludojnë se Adelina është pozicionuar në krah të reperes Tayna./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pas propozimit për martesë/ Fjolla Morina nis me planet e dasmës

Publikuar

-

Nga

Pas propozimit për martesë/ Fjolla Morina nis me planet e dasmës

Këngëtarja Fjolla Morina pak javë më parë konfirmoi lidhjen e saj me biznesmenin Fisnik Syla.

Fjolla publikoi pamjet nga surpriza që Fisniku i kishte përgatitur ku shihej një buqetë e madhe më trëndafila dhe unaza e fejesës me diamante.

Krahas videos ajo tregonte që e kishte pranuar propozimin duke shkruar: “Unë thashë po”

Në një postim që ka bërë së fundmi në Instagram, Fjolla ka treguar se po bën planet për dasmën. Ajo shkruan se po diskuton idetë rreth dasmës që do të mbajë.

LEXO EDHE:  Eurosong/ Wivibloggs” nxjerr fituese Elhaida Danin

LEXO EDHE:  Njihuni me triumfuesit e Gjeneratës S/ Ja cilët janë të rinjtë që do ndryshojnë botën!

Kujtojmë që Fjolla ka qenë kryefjalë e mediave kohët e fundit, pasi u kap me dy pistoleta në pikën kufitare të Morinës.

Këngëtarja pranoi autorësinë e armëve duke thënë se i kishte harruar në çantë, ndërsa shoqërohej me partnerin Syla dhe shoferin Fitim Muji./ CNA.al


LEXO TE PLOTE

Showbizz

Shëtitja e parë e Diellit në natyrë/ Arbana Osmani publikon momentin e bukur me të birin

Publikuar

-

Nga

Shëtitja e parë e Diellit në natyrë/ Arbana Osmani publikon momentin e bukur me të birin

Vetëm pak ditë më parë, moderatorja Arbana Osmani u bë nënë për herë të dytë. Ajo solli në jetë djalin e dytë të cilin e pagëzuan me emrin Diell.

Edhe pas lindjes të Diellit, Arbana është shumë aktive në rrjetet sociale ku nuk ka nguruar të ndajë me ndjekësit një nga momentet më të bukura me të.

Moderatorja ka publikuar foton e parë nga shëtitja me të voglin dhe tregon se kjo foto e bukur është benefiti i të pasurit një artist në familje.

LEXO EDHE:  E fejuara e Princ Harry ka fituar llotarinë

LEXO EDHE:  Albërije Hadërgjonaj: “Nëse Aurela Gaçe merr pjesë në ‘Këngën Magjike’, harroje fitoren!”

“Benefitet e të pasurit një artist në familje: foto të bukura pa mundim”, ka shkruar Arbana krahas foto një dedikim për partnerin e saj Eduart Grishaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE