Connect with Us

Kumbulla: Roma vendi ideal për karrierën time, fitorja kundër Juves e paharrueshme

Seria A

Kumbulla: Roma vendi ideal për karrierën time, fitorja kundër Juves e paharrueshme

Publikuar

-

Transferimi më i ri i Romës, Marash Kumbulla e ka pranuar se ka studiuar dhe ka mësuar nga Kris Smolling sezonin e kaluar. Mbrojtësi shqiptar kompletoi kalimin tek verdhekuqtë, në huazim për 3 milionë euro dhe 22 milionë të tjera detyrim për ta blerë.

Kumbulla bëri një sezon mjaft të mirë me Veronën, ku ngjalli interesin e disa skuadrave të mëdha italiane si Inter dhe Lacio. “Kur mësova se kisha një mundësi për të luajtur me Romën, nuk mu desh shumë kohë për të vendosur. E dija menjëherë se ai ishte klubi i duhur për mua. Ata më treguan projektin, stafin si dhe fola me trajnerin.

Tifozët e Romës, stadiumi dhe historia e këtij klubi janë fantastikë dhe ishte shumë e lehtë për mua që të zgjidhja. Roma për mua, është vendi ideal për të vazhduar karrierën. Kristiano Ronaldo është një kundërshtar shumë i vështirë, por unë jam munduar ta limitoj atë me karakteristikat e mia. Dibala dhe Lukaku janë gjithashtu të vështirë për tu përballur. I pari për shpejtësinë e tij ndërsa i dyti për forcën e tij. Kam pasur avantazhin të luaj kundër më të mirëve në Itali në një moshë kaq të re. Kjo më ka bërë që të rritem më shpejt.

Fitorja kundër Juventusit ishte e paharrueshme për mua sepse atë ditë ishte ditëlindja ime. Nuk mund të kërkoja për një dhuratë më të mirë. Vitin e kaluar më pëlqente të shikoja Kris Smolling kur luante. Jam përpjekur të mësoj prej tij”, ka thënë Kumbulla në një intervistë për “The Guardian”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E katranosi në ndeshjen Milan-Roma, ja sa dënohet gjyqtari Xhakomeli

Publikuar

-

Nga

Arbitri kryesor i ndeshjes së djeshme Milan-Roma Piero Xhakomeli dhe arbitri në dhomën e VAR-it Luixhi Naska do të pezullohen për një muaj nga gjykimi i ndeshjeve të futbollit italian për shkak të gabimeve në gjykimin e supersfidës së djeshme në “San Siro”.

“SportMediaset” raporton se shefi i arbitravë italianë Nikola Ricoli ka vendosur të penalizojë të dy gjyqtarët për vendime të gabuara që ndikuan në rrjedhën e takimit mes kuqezinjve dhe verdhekuqve.

42-vjeçari Xhakomeli gaboi në të dyja penalltitë e takimit. Në rastin e penalltisë së fituar nga “Djalli”, sipas gjyqtarit Ricoli Ibrahimoviç shtyn Mansinin e Romës dhe ky për inerci prek topin me dorë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milan-Roma, arbitri kryesor ishte katastrofa e madhe

Publikuar

-

Nga

Nëse në fushë gjatë ndeshjes Milan-Roma kishte një protagonist që shfaqi performancë të dobët, “meritat” i takojnë kryesorit të takimit, Giacomelli. Një katastrofë e vërtetë që ka prishur përballjen e “San Siros”, ku me vendime të drejta mund të nxirrte edhe një fitues. Shumë dyshime ka mbi rastin teksa Mancini preku me dorë topin pas duelit me Ibrahimoviç, për një penallti që mund të akordohej, por vendimet e Giacomellit janë një teatër më vete dhe të bënë që t’i mos besosh syve.

Fillimisht në minutën e 69 duke akorduar një penallti kundër Milanit. Benacer mbërriti përpara te topi në zonën e kuqezinjëve dhe u shkel nga ana e Pedros. Një vendim tërësisht i çuditshëm nga ana e gjyqtarit që akordon një penallti për Romën. Pavarësisht protestave të shumta, Giacomelli dukej i sigurt: “E kam parë unë”.

Më pas as VAR nuk do t’i tërhiqte vëmendjen për të shmangur gabimin e madh. Nëse VAR nuk e bënë detyrën e tij edhe në këto situata, atëherë për çfarë duhet të funksionojë? Për të vazhduar më tej Giacomelli vazhdon që të shtojë gafat e tij me teorinë e kompensimit. Calhanoglu fiton një penallti inekzistente pasi Mancini nuk e preku aspak në trup në tentativën për heqjen e topin. Menjëherë pas këtij takimi të shumta janë akuzat që po vijnë në Itali edhe nga gazetarë të njohur që ngrenë pikëpyetje për nivelin e gjyqtarëve dhe pastërtinë e garës.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Iliçiç kaloi në depresion

Publikuar

-

Nga

Josip Iliçiç tashmë është rikthyer të jetë pjesë e Atalantës, pas një mungese të gjatë, teksa kishte kaluar në depresion. Menjëherë sapo u mësua se lojtari kishte kaluar në depresion, në media nisi të qarkullojë lajmi se futbollisti kishte kapur partneren e tij duke e tradhtuar dhe kjo e kishte bërë të kalonte në depresion. Megjithatë kjo duket se nuk është aspak e vërtetë, dhe gjithçka është zbuluar nga shoku i skuadrës Alejandro Gomez.

Ky i fundit në një intervistë të dhënë së fundmi është shprehur: “Iliçiç u infektua me Koronavirus dhe e përjetoi shumë keq, aq sa kaloi edhe në depresion. Vjen një moment kur nuk duroni dot dhe koka juaj shpërthen. Për fat të mirë ai tani ka kaluar gjithçka dhe është me ne, është shumë i rëndësishëm për skuadrën.”, u shpreh Gomez.

LEXO TE PLOTE