Connect with Us

Horoskopi sipas astrologut të famshëm/ Të papriturat që ju presin ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të famshëm/ Të papriturat që ju presin ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas astrologut të famshëm/ Të papriturat që ju presin ditën e sotme

Dashi

Në dashuri jo gjithçka mund shkojë siç dëshironi. Dy ditët e fundit mund të jeni ndjerë keq nga ana shpirtërore, mund të ndiheni si një humbës, por nuk jeni. Fatkeqësisht, veprimet tuaja kohët e fundit janë mbajtur nga Jupiteri dhe Satuni në kundërshtim, dhe nuk janë të paktë ata që kanë pasur disa probleme. Ju po kërkoni zgjidhje që nuk janë të lehta për tu gjetur menjëherë, por që herët a vonë do të vijnë.

Demi

Do të jeni të lodhur dhe nervoz, por askush nuk mund t’ju ndalojë me Jupiterin dhe Satunin e favorshëm. Ju duhet të përfitoni nga këto tre muaj për të konsoliduar pozicionin tuaj dhe për të demonstruar se çfarë mund të bëni në jetë. Tjetri do të jetë një vit interesant, por një që do të zhvillohet kryesisht bazuar në atë që bëni në këto tre muaj. Në dashuri ka një farë distance me partnerin, mbase ka pasur keqkuptime, ose jeni xheloz. Mos-referimi këto ditë mund të jetë burim i stresit të madh.

Binjakët

Edhe nëse nuk keni marrë parasysh disa aspekte të situatës tuaj profesionale, keni një pamje mjaft të qartë se si po shkojnë gjërat. Ju duhet të filloni të veproni, bazuar në instiktet tuaja.  Pasi të keni zgjidhur gjithashtu dyshimet tuaja, mund të veproni me paqe më të madhe mendore dhe të analizoni më hollësisht se çfarë mungon. Mos u kap i papërgatitur.

Gaforrja

Ka paralajmërime që nuk mund t’i anashkaloni që ju janë dhënë në ditët e kaluara. Sot do të jetë një kohë e rëndësishme për të vendosur një plan sulmi, kundër të gjitha atyre situatave që janë ende të paqëndrueshme.  Ju ndoshta nuk keni guximin të sfidoni veten, por ndonjëherë koha është gjithçka. Ju janë dhënë tashmë shtesa dhe nuk ka më kthim prapa.

Luani

Ju i keni vënë të gjitha njohuritë tuaja në dispozicion të njerëzve përreth jush, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për t’i parandaluar ata që të bëjnë gabime. Ndonjëherë, kjo është më së miri në mënyrë që ata të mund të kuptojnë se sa i rëndësishëm jeni. Herën tjetër, le të vijnë dhe të pyesin diçka. Në këtë ditë nuk do të duhet të bëni absolutisht asgjë që ndryshon marrëdhëniet tuaja personale.

Virgjëresha

Ju i keni vënë të gjitha njohuritë tuaja në dispozicion të njerëzve përreth jush, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për t’i parandaluar ata që të bëjnë gabime. Ndonjëherë, kjo është më së miri në mënyrë që ata të mund të kuptojnë se sa i rëndësishëm jeni. Herën tjetër, le të vijnë dhe të pyesin diçka. Në këtë ditë nuk do të duhet të bëni absolutisht asgjë që ndryshon marrëdhëniet tuaja personale.

Peshorja

LEXO EDHE:  Moti merr kthesë të papritur/ Si parashikohen temperaturat për javën e ardhshme

Në këtë ditë, lërini njerëzit të bëjnë siç e shohin të arsyeshme për të arritur qëllimet e tyre, përveç nëse përputhen saktësisht me tuajat. Në këtë rast, dhe vetëm në këtë rast, ju mund të ndërhyni në mënyrën tuaj.  Mos ushqeni inate nga e kaluara, duke ngacmuar ata para jush dhe duke i kujtuar ato për gabimet e bëra. Kjo nuk është mënyra më e mirë për të ndërtuar besimin e ndërsjellë.

Akrepi

Kjo do të jetë një ditë shumë më e lehtë për ju , duke pasur parasysh atë që keni kaluar në ditët e fundit. Ju gradualisht mund të shëroheni dhe të përpiqeni të gjeni qetësi në të gjitha ato gjëra që ju bëjnë të ndiheni mirë.  Ju do të alternoni momente entuziazmi më të madh me të tjerët dekurajimi . Është krejt normale të kapeni pas emocioneve herë pas here, por nuk duhet të mbingarkoheni prej tyre.

Shigjetari

Mundohuni të parandaloni disa gjendje shpirtërore të keqe duke rritur vëmendjen tuaj tek njerëzit që ju interesojnë më shumë. Nëse doni që dita të dalë mirë, do të duhet të bëni një përpjekje. Edhe nëse nuk ndiheni të aftë të rrisni kënaqësinë e të tjerëve , gjithmonë mund të parandaloni që disa ndjenja të ndikojnë në qetësinë tuaj. Nuk do të jetë e lehtë, por as nuk do të jetë e pamundur.

Bricjapi

Çdo qëndrim në këtë ditë mund të interpretohet në mënyrë të gabuar, por ju do të duhet të bëni një përpjekje për të hekurosur çdo ndryshim. Edhe nëse nuk ndihet si duhet, do të jetë mënyra më e mirë për të shmangur luftime të mëdha.  Sidomos në fushën profesionale, duhet të shmangni krijimin e pakënaqësisë brenda vendit tuaj të veprimit, përndryshe rrezikoni gjithashtu të ndryshoni ekuilibrin e të tjerëve, ose të atyre që nuk kanë asnjë lidhje me të.

Ujori

Nëse nuk doni të nxisni reagime zinxhir, kjo ditë do t’ju ndihmojë të kontrolloni ekuilibrin tuaj dhe ta mbani atë. Ndonjëherë keni ekzagjeruar dhe keni paguar pasojat, veçanërisht në familje.  Qetësia, megjithëse nuk është një virtyt i fortë i juaji, gjithmonë mund të fitohet përmes vullnetit. Nëse e kuptoni gjendjen shpirtërore të njerëzve përreth jush, nuk duhet të ju rëndojë aq shumë.

Peshqit

Ju mund të keni 1000 arsye për të mos dashur të ecni me ide të caktuara, por kjo ditë mund të mos jetë koha e duhur për të adresuar fjalime të caktuara.  E vetmja gjë që mund të bësh tani është t’i përmbahesh rregullave themelore. Mos u ngut dhe mos ki frikë, sepse nëse gjithmonë ke punuar me ndershmëri dhe vendosmëri, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi ditor, 31 Tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi, 16 shtator 2020

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Nesër do të jetë ditë shumë më e mirë se ato që keni përjetuar që nga fillimi i javës. Tani mund të përmirësoni situatën sentimentale dhe atë profesionale. Gjërat pozitive mund të vijnë por mos prishni gjithçka me polemika.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Tetori ka qenë një muaj shumë i ngarkuar për ju dhe shumë prej jush ende mbartin disa probleme. Nëntori me siguri do të jetë një muaj më i mirë dhe më i qetë.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Nesër është një ditë pak nervoze kur mund të humbni durimin: këshilla është ta lini të shkojë, të jeni më të qetë, sepse gjërat do të rregullohen së shpejti. Kjo është veçanërisht e vërtetë në dashuri: përpiquni të jeni të kujdesshëm, veçanërisht nëse ka pasur një krizë të kohëve të fundit.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Në nëntor do të ndiheni më të fortë se në javët e fundit dhe do të keni një pajisje shtesë që do t’ju ndihmojë të zgjidhni çështje profesionale që ju dukeshin të pakapërcyeshme. Nëse ka ndonjë problem familjar ose dashuror, zgjidhini ato menjëherë.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Nesër do të jetë një ditë e luhatshme sidomos në lidhje me dashurinë. Ekziston rreziku që të ndiheni të tërhequr nga dikush që nuk është i përshtatshëm për ju. Sa i përket punës, ju mund të bëni zgjedhje.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Kjo ditë mund të jetë pika e kthesës: përpiquni të organizoheni sa më mirë, por në të njëjtën kohë gjeni kohën për relaksim: nëse jeni shumë të lodhur nuk mund të mendoni mirë.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Ju duhet të zgjidhni një çështje të pazgjidhur. Mundohuni të afroheni me njerëz të këndshëm, të cilët do t’ju sigurojnë dhe do t’ju bëjnë të ndiheni mirë.

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat e zodiakut që kanë frikë nga lidhjet

LEXO EDHE:  Zbuloni frikën tuaj më të madhe bazuar në shenjën e Horoskopit

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Ditë e favorshme, parathënie për një kohë vërtet të mirë! Mundohuni të jeni më të qetë dhe më optimist. Ndërkohë, shijojeni këtë ditë, e cila do të jetë perfekte për të rizbuluar emocionet në dashuri.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Mundohuni të lëvizni, të merreni me punë dhe do të shihni se do të merrni rezultate të jashtëzakonshme, si në punë ashtu edhe në dashuri! Në orët e ardhshme Venusi do të fillojë një tranzit të bukur: keni më shumë mundësi si në dashuri ashtu edhe në punë, ju mbetet juve t’i shfrytëzoni ato.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Nesër do të jetë një ditë disi e zbutur. Ju keni arritur në pikën ku duhet të bëni zgjedhje, nuk mund të vazhdoni të vuani situata të caktuara. Tani mund ta bëni dhe duhet ta bëni, për veten tuaj dhe për rritjen tuaj personale, profesionale dhe emocionale.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Mundohuni të pajtoheni me situatat që kanë krijuar tension, për të rikuperuar ato marrëdhënie që ju kanë stresuar. Mos krijoni situata që mund të sjellin shqetësime.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Mundohuni të pajtoheni me situatat që kanë krijuar tension, për të rikuperuar ato marrëdhënie që ju kanë stresuar. Mos krijoni situata që mund të sjellin shqetësime.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Negativ dhe pesimist/ Këto janë 3 shenjat më të padurueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Luani

Nuk duhet të jetë për t’u habitur prania e Luanit në këtë listë, i cili gjithmonë është konsideruar si një profil i dashur, gazmor, por ndonjëherë edhe fëminor, i zhurmshëm dhe viktimist, të gjitha për shkak të egoizmit të thellë, në pamundësi për të toleruar mungesën e vëmendjes. Kur kjo të ndodhë, ai tregon një qëndrim të bezdisshëm dhe “të rëndë” për t’u mbajtur.

Virgjëresha

Një profil analitik dhe jo shumë instiktiv si Virgjëresha merr “hakmarrje” në një mënyrë mjaft agresive, dhe është në thelb është negativ, pesimist dhe duket se kënaqet duke treguar të gjithë ndikimin ndaj atyre që janë afër tyre, pa marrë parasysh nëse ishte ai / ajo ai që krijoi këtë situatë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës! Ja çfarë parashikojnë yjet për ju

LEXO EDHE:  Humbasin vetë-kontrollin/ Këto janë 3 shenjat më impulsive të horoskopit

Peshqit

Një profil që nuk i pëlqen të shqetësojë drejtpërdrejt të tjerët kur vuan, por kjo ndjenjë e viktimës, ndjeshmërisë ekstreme dhe reagimeve të tepërta transmetohet në mënyrë të pashmangshme edhe tek të tjerët: nuk është një karakter i shtrirë, përkundrazi ka tendencë të mbyllet shumë dhe të shohë “gjithçka të zezë” me shumë, shumë frekuencë. Ne duhet të armatosemi me durim të madh dhe t’i trajtojmë ata me “doreza të bardha”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për secilën shenjë

Dashi

Jeni shumë të vendosur, por këshilla për ju është të mos impononi keqkuptime ose zgjidhje joreale . Sot do të konfirmoni një dëshirë të caktuar për të ndryshuar gjithçka. Keni shumë energji!

Demi

Fundjava e ardhshme do të jetë e rëndësishme , edhe kur bëhet fjalë për punë dhe para. Kjo mbetet një periudhë e një kaosi të madh për ju, kështu që është shumë e vështirë të shmangni lodhjen.

Binjakët

Fundjava e ardhshme do t’ju ftojë të zgjidhni një problem të vogël personal ose familjar . Të gjitha risitë kanë rëndësi, ndërsa çiftet duhet të rikuperohen nga çdo krizë.

Gaforrja

Sot do të jetë e veçantë për ju, edhe nëse dukeni pak të trazuar. Në marrëdhëniet me të tjerët është e nevojshme të jeni të kujdesshëm , edhe sepse mund të ndiheni të lodhur.

Luani

Këshilla për ju është që të trajtoni çdo problem sot , në vend që t’i tërheqni ato për në fundjavë. Ju keni një kapacitet të mirë për veprim, edhe kur bëhet fjalë për dashuri.

Virgjëresha

Fundjava e ardhshme do të jetë e rëndësishme për ju. Me Jupiterin dhe Saturnin në krah, ju jeni të ftuar të bëni diçka më shumë.

Peshorja

Ende ndiheni të trullosur , por fundjava përpara do t’ju lejojë të rikuperoheni . Deri të Mërkurën ju mund të keni debatuar me dikë dhe marrëdhëniet transgresive duken të vështira për tu menaxhuar.

LEXO EDHE:  Horoskopi/ 12 Shenjat dhe dhuratat ideale për Ditën e Shën Valentinit

LEXO EDHE:  Horoskopi javor nga 17 dhjetor deri 23 dhjetor 2018

Akrepi

Kjo fundjavë ju fton të largoni mërzinë . Jo të gjithë do të kenë probleme në marrëdhëniet me të tjerët, por sepse jeni shumë i ndjeshëm rrezikoni të bëni shumë dhe të bëni gabime .

Shigjetari

Në muajin tjetër mund të përjetoni emocione të bukura . Të gjitha historitë që lindin në këto ditë nuk kanë asnjë lidhje me ato të jetuara deri më tani, kështu që ju gjithashtu mund të prisni disa marrëdhënie.

Bricjapi

Dita e sotme mund të jetë e rëndë ose e tundur dhe deri të enjten ju dukeni mjaft të lodhur. Fundjava do t’ju japë ende një rimëkëmbje të mirë . Probleme të mundshme në dashuri.

Ujori

Ju po ndiheni pak të mërzitur , ndoshta për shkak të diçkaje të pakëndshme që ka ndodhur në ditët e fundit. Këshilla për ju është të përpiqeni të mos jetoni me pendim dhe të mbani mend se e juaja është shenja e së ardhmes.

Peshqit

Fundjava e ardhshme do të jetë interesante për ju dhe në përgjithësi ky qiell ju fton të bëni projekte të rëndësishme për të ardhmen. Emocionet kthehen si protagonistë në dashuri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE