Connect with Us

Çështja e detit/ Ngjela nuk përmbahet ndaj politikanëve: Janë bastardë, armiq të shqiptarëve

Politikë

Çështja e detit/ Ngjela nuk përmbahet ndaj politikanëve: Janë bastardë, armiq të shqiptarëve

Publikuar

-

Çështja e detit/ Ngjela nuk përmbahet ndaj politikanëve: Janë bastardë, armiq të shqiptarëve

Avokati Spartak Ngjela, ka folur pasditen e sotme për zgjerimin me 12 milje në Detin Jon dhe kërkoi që Shqipëria të mos bëjë negociata.

Ngjela tha se Greqia është me ligj lufte dhe për këtë arsye pretendon se nuk mund të ketë negociata për territorin.

“Ka një marrëveshje për detin që e rrëzoi Gjykata Kushtetuese. Atë e rrëzoi kjo gjykatë, se i kanë dhënë tokë shqiptare pushtuesit të Shqipërisë. Këta janë një shtet që kanë ligj lufte me Shqipërinë, si mund të bëjnë negociata. Nuk mund të ketë negociata për territorin, në kohën që Greqia është me ligj lufte, ka marrë fund. Këta e kanë lënë, sepse kanë dashur të fitojnë ndonjë gjë. Këta janë në bela dhe belanë e kanë te SPAK-u”, u shpreh ai në emisionin “Kjo Javë”.

Ngjela nuk u përmbajt ndaj politikanëve, të cilët i quajti ordinerë, bastardë dhe armiq të shqiptarëve.

LEXO EDHE:  Zgjedhja në krye të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal/ Bregu: Nder, përfaqësimi do ndihmojë Shqipërinë!

“Kryeministri aktual të na thotë që nuk e dinte, kurse ata të tjerët janë shitës ordinerë, me gjithë Presidentin që kemi sot. Unë komunikoj me 80% të shqiptarëve, që e dinë, dhe thonë se këta janë të korruptuar. Organet e reja janë ngritur për këta”, theksoi avokati./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Nuk kam dashur të shitem”/ Adriatik Alimadhi vetëofrohet te PS: Jam gati të bëj pakt me Ramën

Publikuar

-

Nga

“Nuk kam dashur të shitem”/ Adriatik Alimadhi vetëofrohet te PS: Jam gati të bëj pakt me Ramën

Kryetari i partisë Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në Report tv, ku deklaroi se është i gatshëm të bëjë pakt edhe me Partinë Socialiste, nëse kjo është në të mirën e Shqipërisë.

Ai tha se nuk ka dashur të shitet te asnjë parti, ndërsa shtoi se nëse  bëhet fjalë për të mirën e qytetarëve është gati të bëjë pakt edhe me djallin.

“Jam kundër ndryshimeve në Kod Zgjedhor.  Lëvizjet në sistem se dëmtojnë Ballin Kombëtar. Per ndryshimet në Kushtetutë unë kam votuar kundër. Nuk shkon kjo pyetje sepse smë lidh asgjë me të majtën kam dashur disa herë të jap sinjale për këtë politikë. Mund të dija të shkoja dhe në një subjekt tjetër por kam zgjedhur të vazhdoj traditën e të parëve të mi. Skam zgjedhur të shitem se po të ishte kështu do e kisha bërë mirë e bukur.

Ka një gjë se si  e majtja dhe e djathta. Kam dashur të jap një sinjal politik se nëse  politika do të mbajë ballin kombëtar jam i  gatshëm të bëj bashkëpunim për të mirën e qytetarëve dhe me djallin. Edhe me të djathtën. Nëse duhet për të mirën e Shqipërisë mund ta bëj këtë bashkëpunim dhe me të majtën. Nëse Edi Rama na ndjek i them se jam gati ta bëj këtë”, tha Alimadhi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Spahiu “masakron” Bashën/ Kur Meta sulmonte me kallashnikovë Jozefinën, ti shpenzoje lekët e Sorosit

Publikuar

-

Nga

Spahiu “masakron” Bashën/ Kur Meta sulmonte me kallashnikovë Jozefinën, ti shpenzoje lekët e Sorosit

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, nuk i është kursyer aspak kryetarit të PD-së Lulzim Basha, pas sulmeve ndaj Jozefina Topallit se po krijon një lëvizje të re.

Spahiu publikon një artikull të gazetës Rilindja Demokratike, e cila në 27 gusht të viteve 2000 pasqyronte një sulm me kallashnikov që ishte bërë ndaj ish-kryeparlamentares.

Ai ngre akuzat se Basha shpenzonte lekët e George Sorosit kur Topalli sulmohej me kallashnikovët e Presidentit Ilir Meta.

Ish-kryetari i Aleancës thekson se tashmë kreu i PD është aleat i Metës, ndërsa pretendon se po lëpin aty ku pështynte deri dje.

LEXO EDHE:  Si mund të marrë fund pandemia brenda këtij viti

LEXO EDHE:  Të dhënat tronditëse/ Shqipëria më keq se Gambia

Kur Jozefina sulohej me kallashnikovët e Ilir Metës, Basha shpenzonte lekët e Soros në Hollandë dhe nuk ishte as antarë i PD. Atëherë Jozefina konsiderohej heroina që përballej me mafien Meta.

Sot Basha është aleat i Metës dhe baltos Jozefinën si tradhëtare. Më palaço dhe pa karakter se “demokratët” nuk gjen në planet! Lëpijnë çdo ditë ata që kanë pështyrë deri dje”, shkruan Spahiu në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nga Astrit Patozi/ Të paktën nuk është bandë, Fatos…

Publikuar

-

Nga

Nga Astrit Patozi/ Të paktën nuk është bandë, Fatos...

Eh mor Fatos, e paske harruar fare sot që je autori i thënies së famshme se Shqipëria qeveriset nga tri banda.

Dhe qenke shqetësuar për lindjen e një partie të re, megjithëse ajo ende nuk ka dalë nga mitra.

Ne nuk e dimë çfarë do të bëhet ajo nesër dhe më tej, por e vetmja gjë që mund të thuhet sot me siguri është fakti se ajo nuk mund të quhet bandë.

Sepse duhen prova, madje dhe krime të rëndësishme që ta meritosh këtë titull, apo jo Fatos?

LEXO EDHE:  Të dhënat tronditëse/ Shqipëria më keq se Gambia

LEXO EDHE:  Dritan Hila “kacafytet” me Agron Dukën/ Nuk denonconi me emra oligarkët se doni të bashkëpunoni me ta

Por ti qenke mërzitur paradhënie edhe për lajmin e ardhjes në jetë të një force të re politike, njësoj siç kanë bërë disa apo ndoshta të gjitha bandat, që sipas teje komandojnë prej vitesh Shqipërinë.

Që do të thotë se ti nuk paske hallin që të shpëtojmë prej bandave, por thjesht je duke bërë tifozllëk të fortë për njërën apo për disa prej tyre.

LEXO TE PLOTE