Connect with Us

Zyrtare/ Rroca largohet nga Kukësi, transferohet te skuadra e…

Sport

Zyrtare/ Rroca largohet nga Kukësi, transferohet te skuadra e…

Publikuar

-

Eduart Rroca nuk është më futbollist i Kukësit. Mesfushori dhe klubi verilindor kanë mbyllur me mirëkuptim bashkëpunimin mes tyre në mënyrë që lojtari të kalojë te skuadra turke Istanbulspor.

Në një komunikatë zyrtare, Kukësi njofton se ka pranuar dëshirën e Rrocës për t’u transferuar te klubi i kategorisë së dytë të futbollit turk.

Rroca bëhet një tjetër largim me peshë nga Kukësi pas Besar Musollit. Të dy lojtarët luajtën dje kundër Volfsburgut ndeshjen e fundit me fanelën e Kukësit.

Njoftimi i Kukësit

Mesfushori Eduart Rroca nuk është më pjesë e skuadrës sonë! Pas një sezoni e gjysmë me fanellën e Kukësit, mesfushori i ka dhënë lamtumirën klubit dhe ndeshja ndaj Wolfsburg, ishte e fundit për të me fanellën e Kukësit!

Kontrata e Rrocës përfundonte në muajin janar 2021, megjithatë pas një diskutimi me presidentin, klubi vendosi ta ointe të lirë për të vazhduar aventurën në kampionatin turk. Klubi i Instanbulspor AS shfaqi interes për futbollistin tonë dhe dëshira e futbollistit për të provuar një aventurë të re jashtë vendit, u mirëkuptua nga presidenca.

Futboll Klub Kukësi e falënderon Rrocën për kontributin e dhënë dhe i uron suksese në aventurën turke. Me fanellën e Kukësit, Rroca fitoi Kupën e Shqipërisë. Suksese Eduart!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Video/ Interi rikthehet te fitorja, i shënon 2 here Xhenoas

Publikuar

-

Nga

Interi është rikthyer te fitorja në kampionat, pas humbjes në derbi ndaj Milanit javën e kaluar. Zikaltërit e Kontes kanë mposhtur 2-0 Xhenoan në transfertë, duke marrë 3 pikë të rëndësishme.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndonëse Interi dominoi gjatë gjithë kohës dhe iu afrua disa herë golit. Pjesa e dytë ishte më ndryshe, me zikaltërit që u treguan më të saktë përpara porte, ku realizuan dy herë, me Lukakun në minutën e 64’ dhe D’Ambrozion në minutën e 80’.

Më këtë fitore Interi ngjitet në vendin e 3 me 10 pikë pas 5 javëve, ndërsa Xhenoa zbret në vendin e 15 më vetëm 4 pikë.

FT/ Xhenoa-Inter 0-2

Lukaku 64′, D’Ambrozios 80′

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Video/ Ajaksi thyen rekordin 48-vjeçar, fiton 0-13 në kampionat

Publikuar

-

Nga

Ajaks nuk ka pasur frena në ndeshjen e sotme në kampionatin holandez teksa ka shënuar plot 13 gola ndaj Venlos në transfertë. Harkëtarët nuk patën mëshirë për kundërshtarin, duke konfirmuar formën e jashtëzakonshme të këtij fillim sezoni.

Ajaks shënoi katër herë në 45 minutat e para, mirëpo në të dytën kur vendasit mbetën me 10 vetë, miqtë shtynë me shumë forca përpara duke shënuar edhe nëntë herë të tjera. Mes golashënuesve ranë në sy pesë golat e Lasina Traore, apo edhe dy realizimet e Klas Jan Huntelar.

Kështu, në fund shifrat ishin të frikshme, teksa Ajaks vendosi edhe një rekord të ri, teksa fitorja më e thellë ka qenë e harkëtarëve para 48 viteve kur mposhtnin Viteshen me rezultatin 12-1.

LEXO TE PLOTE

Sport

Video/ Jahmir Hyka gjen rrugën e rrjetës në kampionatin kinez

Publikuar

-

Nga

Jahmir Hyka ka gjetur golin e parë në Kinë. Mesfushori ofensiv nga Tirana, u transferua në mesin e gushtit te Guizhou Hengfeng, ekip që garon në divizionin e dytë të futbollit kinez.

32-vjeçari realizoi golin e dytë në fitoren 0-3 jashtë fushe kundër Shenyang Urban FC. Ishte minuta e 40-të kur Hyka lëvizi bukur në krahun e majtë dhe mposhti portierin vendas me një goditje të saktë.

Nisje fantastike e Guizhou Hengfeng në grupin E të Jia League dhe rrjeta e parë kineze për lojtarin ofensiv, i cili numëron 47 ndeshje dhe 2 gola me kombëtaren e Shqipërisë.

LEXO TE PLOTE