Connect with Us

Trendi i pazakontë në Tik Tok që po shqetëson stomatologët/ Çfarë po bëhet virale në rrjetet sociale

Life Style

Trendi i pazakontë në Tik Tok që po shqetëson stomatologët/ Çfarë po bëhet virale në rrjetet sociale

Publikuar

-

Trendi i pazakontë në Tik Tok që po shqetëson stomatologët/ Çfarë po bëhet virale në rrjetet sociale

Aplikacioni Tik Tok është kthyer në një nga më të përdorurit nga të rinjtë. Të rinjtë kalojnë pjesën më të madhe të kohës duke realizuar video të shkurtra të cilat më pas i ndajnë në Tik Tok, ku disa prej tyre kthehen edhe në virale. I tillë është edhe trendi që po qarkullon së fundi në rrjet.

Disa vajza kanë prezantuar një mënyrë se si mund të bëni dhëmbët të duken të barabartë dhe të mprehtë. Vajza shfaqet me një limë në dorë dhe në moment nis ta përdorë atë në dhëmbët e saj.

Por kjo gjë ka shqetësuar shumë stomatologët të cilët paralajmërojnë se kjo është shumë e rrezikshme për shëndetin dhe rrezikojnë sëmundje apo prishje të smaltit të dhëmbëve.

Stomatologët tregojnë se kjo është tepër e dëmshme dhe mund të shkaktojë dëmtime të përhershme të strukturës së dhëmbëve, si dhe smaltit rreth skajit të dhëmbi Ju nuk mund të rigjeni smaltin e dhëmbëve, kështu që dëmtimi është i pakthyeshëm.

LEXO EDHE:  Kjo është ngjyra e thonjve që do të bëjë namin këtë verë

Rrezikojnë të dëmtojnë indet e dhëmbëve ose smaltin e shëndetshëm, duke shkaktuar potencialisht çështje të tilla si ndjeshmëria ose dhimbja./ CNA.al

@millennial_rdhIs filing your teeth safe? @acerendulicc ##dentist ##teeth ##filingdown ##duet♬ original sound – Iman

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Të gjithë meshkujt “çmenden” pas saj/ Kjo është modelja që do t’iu bëjë për vete me format e saj

Publikuar

-

Nga

Të gjithë meshkujt “çmenden” pas saj/ Kjo është modelja që do t’iu bëjë për vete me format e saj

Ajo është një nga modelet më të komentuara në mediat e huaja. Bëhet fjalë për Carmen Ortegan. Modelja publikon foto shumë seksi ku tregon format shpërthyese duke çmendur të gjithë fansat e saj ku kryesojnë meshkujt.

Carmen është lakuar jo pak herë edhe për shkak të deklaratave të saj, sipas së cilës ka patur një lidhje me basketbollistin LeBron James.

Madje ajo ka theksuar se ka patur mesazhet e tij në telefonin e saj dhe gjithashtu një video të nxehtë të cilën do t’a publikonte në qoftë se nuk do t’i kishin vjedhur celularin në Ibiza.

LEXO EDHE:  Trendi më i fundit i xhaketave pranverore

LEXO EDHE:  Plani për ndalimin e aplikacionit/ Tik Tok do të padisë administratën Trump

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Trup perfekt dhe poza provokuese/ Njihuni me basketbollisten më seksi të momentit

Publikuar

-

Nga

Trup perfekt dhe poza provokuese/ Njihuni me basketbollisten më seksi të momentit

Valentina Vignali , modelja italiane,e cila është edhe lojtare basketbolli profesioniste, vazhdon të tregojë në rrjetet sociale hiret e saj.

Ajo publikon foto provokuese me bikini, duke ngjallur reagime të shumta nga fansat e saj. Në fakt, format e saj perfekte kanë bërë që rrjeti të çmendet.

Në fakt, format e saj të mrekullueshme kanë bërë që rrjeti të çmendet.Për më tepër ndiqni fotogalerinë e mëposhtme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Një “bishë” e vërtetë/ Kjo është modelja ruse që “shpërthen” rrjetin

Publikuar

-

Nga

Një “bishë” e vërtetë/ Kjo është modelja ruse që “shpërthen” rrjetin

Viki Odintcova është një nga modelet më seksi të Instagramit. Ajo ka fituar shumë famë falë formave të saj dhe bukurisë.

Modelja ruse çmend gjithnjë me fotot e saj provokuese dhe seksi. Shpesh herë ajo pozon topless dhe nudo. Ndërkaq 25 vjeçarja ishte e para modele që fitoi noterizimin për të bërë setin më të rrezikshëm në Cayan Tower në Dubai.

Gjithashtu ajo deklaroi se Cristiano Ronaldo shumë vite më parë e kishte ngacmuar në rrjetet sociale por ajo e kishte refuzuar. Thuhet se gjithashtu ka refuzuar dhe yllin e futbollit Neymar.

LEXO EDHE:  Xhaketat xhins/Modelet më të bukura të trendit që ka pushtuar pranverën

LEXO EDHE:  Trendi më i fundit i xhaketave pranverore

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE