Connect with Us

“Shqiptarët janë të jashtëzakonshëm në kohë krizash”/ Spiropali: Funksionojnë shumë mirë

Politikë

“Shqiptarët janë të jashtëzakonshëm në kohë krizash”/ Spiropali: Funksionojnë shumë mirë

Publikuar

-

Përplasja me ish-kreun e PS Shkodër/ Nxehet Spiropali: Unë iki nga studio

Ministrja socialiste Elisa Spiropali teksa ka folur për gjendjen ekonomike të qytetarëve gjatë karantinës, tha se shqiptarët kanë aftësi të funksionojnë shumë mirë në kohë krize.

Spiropali u shpreh në emisionin “Zonë e Lirë” se shqiptarët janë të jashtëzakonshëm në kohë krizash, ndërsa theksoi se shqiptarët kanë bërë progres të jashtëzakonshëm.

“Shqiptarët janë të jashtëzakonshëm në kohë krizash. Shqiptarët funksionojnë shumë mirë në kohë krize. Mos ua qani aq shumë hallin shqiptarëve në këtë studio. E dinë shumë mirë se ç’bëjnë, punojnë eksportojnë. Curri rri këtu në studio dhe komenton. Janë me shumë halle por po ju them që kanë bërë progres të jashtëzakonshëm. Unë udhëtoj shumë dhe shoh që realiteti është shumë ndryshe,” u shpreh Spiropali./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Topalli thumbon Bashën/ Është ndershmëri t’i thuash të tjerëve të vërtetën

Publikuar

-

Nga

“Vendi pa qeveri dhe opozitë”/ Topalli "godet" Bashën: Gabon duke kërcënuar lëvizjet e reja

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, prej disa javësh ka lançuar Lëvizjen për Ndryshim dhe është rikthyer vrullshëm në politikë.

Ajo që është vënë re gjatë kësaj kohe, janë sulmet e shumta nga anëtarët e PD-së dhe nga kryetari i opozitës Lulzim Basha, i cili ka hedhur një sërë akuzash ndaj ish-kryeparlamentares dhe ish-nënkryetares së PD-së.

Kjo pasi Topalli nuk i ka kursyer aspak kritikat për të, madje së fundmi ajo ka bërë edhe një status ku thumbon kryedemokratin.

Ish-kryeparlamentarja deklaron se është ndershmëri t’i thuash të tjerëve të vërtetën dhe integritet t’i thuash vetes të vërtetën.

LEXO EDHE:  Drogë dhe mijëra euro/ Arrestohen 4 shqiptarë në Itali

LEXO EDHE:  “Do i tregoj bashkëshortes tënde”/ 48-vjeçarja shqiptare i zhvat 70 mijë euro italianit

Integriteti është ti thuash vetes të vërtetën, ndershmëria është t’u thuash të vërtetën të tjerëve”, shkruan Topalli krahas një fotoje të saj në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Qytetarët kanë nevojë për një qeveri që punon”/ Basha nxjerr videon dhe akuzon Ramën

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se Shqipërisë i duhet një qeveri që nuk rri në Instragram, por në vijën e parë të luftës me COVID-19.

Përmes një postimi në “Facebook” Basha thekson se qytetarët shqiptarë kanë nevojë për një qeveri që punon për ta.

Qytetarëve shqiptarë i duhet një qeveri që punon për ta. Që punon për ty!

LEXO EDHE:  Politika me tone të ulta pas tërmetit/ Meta tregon rrugën e vetme për zgjidhjen e krizës

LEXO EDHE:  Drogë dhe mijëra euro/ Arrestohen 4 shqiptarë në Itali

Një qeveri që nuk merret me dallavere politike, por që siguron ndihmë ekonomike për çdo familje.

Një qeverisje që nuk e shpenzon kohën në Instagram, por që është në vijën e parë të luftës me Covid-19.

Një qeveri që ndez dritën e shpresës për shqiptarët.
Qeveria që ne do të ndërtojmë!”, shkruan Basha. /CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Politikë

KLP publikon listën/ Kush janë kandidatët që plotësojnë kriteret për anëtarë të KED

Publikuar

-

Nga

Vakancat në Gjykatën Kushtetuese/ KLP thirrje prokurorëve, afati i aplikimeve

Këshilli i Lartë i Prokurorisë publikon listën e prokurorëve kandidatë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi.

Në listën e KLP-së janë emrat e kandidatëve që plotësojnë kushtet dhe kriteret ligjore për t’u përfshirë në shortin për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi si dhe kandidatët që nuk i plotësojnë kushtet dhe kriteret ligjore.

Kjo listë i është dërguar Presidentit Ilir Meta dhe Kuvendit të Shqipërisë.

Kandidatët të cilët plotësojnë kushtet dhe kriteret ligjore:

I) Prokuroria e Përgjithshme

1. Olsian Çela

2. Thoma Jano,

3. Adnan Xholi,

4. Alfred Progonati,

5. Alma Muça,

6. Anila Leka,

7. Kudusi Shahu,

8. Kujtim Luli,

9. Sokol Stojani

II) Prokuroritë e Apeleve

1. Ludovik Dodaj,

2. Moisi Duda,

LEXO EDHE:  Shqiptarët “pushtojnë” Dolce Gabbanan!

LEXO EDHE:  Politika me tone të ulta pas tërmetit/ Meta tregon rrugën e vetme për zgjidhjen e krizës

3. Gjon Fusha,

4. Genti Xholi,

5. Fatjona Memcaj,

6. Arben Qosja,

7. Altin Binaj,

8. Enrik Haxhiraj,

9. Kleanth Zeka

Kandidatët të cilët nuk plotësojnë kushtet dhe kriteret ligjore:

I) Prokuroria e Përgjithshme

1. Arqilea Koça

II) Prokuroritë e Apeleve

1. Alfred Agolli,

2. Rozeta Qirjaqi,

3. Irma Balli,

4. Elvin Gokaj,

5. Edmond Hyka

6. Brahim Dragjoshi

Këta prokurorë nuk plotësojnë kushtin e vendosur në nenin 221/1, gërma “b”, të ligjit nr. 115/2016, “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë”, i ndryshuar.

7. Pelivan Malaj

Ky prokuror nuk plotësojnë kushtin e vendosur në nenin 221/1, gërma “dh”, të ligjit nr. 115/2016, “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë”, i ndryshuar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE