Connect with Us

Ndeshja ndaj Teutës, Soldado futet në historinë e Granadës

La Liga

Ndeshja ndaj Teutës, Soldado futet në historinë e Granadës

Publikuar

-

Granada nuk e pati aspak të vështirë të kualifikohej për në turin e tretë të Ligës së Europës ditën e djeshme teksa mposhti me shifrat e thella 0-4, Teutën. Durrsakët nuk ia dolën të bënin rezistencë dhe madje u ndëshkuan që në minutën e pestë të pjesës së parë, teksa Roberto Soldado nuk fali nga brenda zonës duke mposhtur portierin Frashëri me një goditje shumë të kalibruar.

Pikërisht, ky gol ishte i veçantë për sulmuesin 35-vjeçar, po ashtu ishte i veçantë edhe për klubin spanjoll. Granada e kishte përballjen ndaj Teutës të parën në histori në lidhje me kompeticionet europiane, ndërsa ish-sulmuesi i kombëtares së Spanjës u shndërrua në futbollistin e parë në historinë e klubit që realizon në Europë.

Një arritje të cilën klubi, por edhe sulmuesi do ta mbajnë mend dhe do ta shënojnë në librat e historisë teksa do të kujtojnë përballjen me ekipin shqiptar të Teutës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Greizmann “tradhton” Messin, shikoni çfarë ka bërë së fundmi

Publikuar

-

Nga

Antoine Griezmann ka dalë në krah të Bartomeu-t për çështjen e reduktimit të pagave. Në shtëpinë e Barcelona-s po kërkojnë të gjejnë një zgjidhje për problemin financiar në çdo mënyrë. Gjatë javëve të kaluara, klubi u ka kërkuar futbollistëve që të ulnin rrogën deri me 30%, por lojtarët kanë refuzuar.

Nga sa mësohet, disa lojtarë e kanë kuptuar situatën e klubit dhe duket se janë gati të ndihmojnë klubin në këtë moment krize. Ter Stegen, de Jong dhe mbi të gjithë Griezmann duket se e kanë pranuar ofertën për ta shtyrë marrjen e një pjese të rrogës të viteve të ardhshme.

Një sjellje që nuk duhet se çfarë reagimi mund të krijojë brenda grupit, duke parë se shumë senatorë, nga sa thuhet në Spanjës, nuk ishin shumë në favor të kësaj zgjidhjeje.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Plas në Spanjë/ Futbollisti ofendon trajnerin e Barcelonës: Ti je bir k…

Publikuar

-

Nga

Ndeshja Getafe-Barcelona krijoi shumë polemika jashtë fushës së lojës, ku protagonisti kryesor ishte Niom. Fillimisht ai ofendoi sulmuesin Ansu Fati, ndërsa më vonë trajnerin Kuman.

Këtij të fundit i ka thënë: “Je bir k…” Trajneri Kuman u ankua te Bordalas se lojtari i tij e ofendoi dhe ky i fundit premtoi që do të marrë masat sepse nuk i toleron këto sjellje.

Megjithatë, Niom reagoi ditën e djeshme duke thënë se lajmet që qarkullojnë janë të pavërteta dhe në asnjë moment nuk pati sharje në drejtim të trajnerit të Barcelonës. “Lajmet janë të pavërteta. Unë kurrë nuk kam ofenduar trajnerin e Barcelonës”, ka thënë Niom.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Humbja ndaj Getafes, Pike iu shfryn shokëve të skuadrës: K*rva mu*i, a keni gjak!?

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi i Barcelonës, Xherard Pike, është tërbuar me shokët e skuadrës gjatë ndeshjes ndaj Getafes, ku katalanasit u mposhtën me rezultatin 1-0. Spanjolli nuk është përmbajtur duke shferuar edhe gjuhën.

Mungesa e brohoritjeve në shkallët e impianteve bën që në plan të parë të dalin britmat e protagonistëve në fushë, teksa ka nxjerrë zbuluar futbollistin e Barcelonës.

Shfryrja e Pikesë, u kap nga kamerat dhe u “transkriptua” nga “El Golazo de Gol”. Bëhet fjalë për minutën e 71-të, kur Barça po humbiste 1-0 pas një 11-metërshi të shndërruar në gol nga  Mata, Getafe krijoi një rrezik më të madh te porta e Netos. Në këtë moment,  Pike nuk u përmbajt dhe e shfrenoi gjuhën ndaj shokëve të ekipit: “Kurva mu*i, a keni gjak!?”.

Pak çaste më vonë, Getafe po avanconte lehtësisht drejt portës së Netos dhe qendërmbrojtësi veteran u shfaq përsëri aktiv: “Zgjohu, lëvizni pra, dreqin!”.

 

LEXO TE PLOTE