Connect with Us

Horoskopi i ditës, 18 shtator 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 18 shtator 2020

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 30 tetor 2020

Dashi
Janë Mërkuri, Afërdita dhe Urani yjet që sot do t’ju mbështesin në aspektin profesional, ku nuk përjashtohet ndoshta edhe ndonjë ngritje në përgjegjësi. edhe Erosi është në nivel të lartë.

Demi
Është mirë që të hidhni hapa të kujdesshme e të tregoheni të matur, pasi Marsi është në një pozicion të tillë që mund të nxisë mosmarrëveshjet dhe keqkuptime. Mjaft i mirë shëndeti.

Binjakët
Urani në shenjë duket se nuk do të jetë edhe aq aktiv, kështu që mund të ndjeni një boshllëk në shpirt që ju bën edhe apatikë. Merkuri dërgon sinjale pozitive për të rikuperuar.

Gaforrja
Ka shumë të ngjarë që sot të jeni mjaft aktivë e plot energji, sepse është Diellit në një pozicion optimal në shenjën tuaj. Por kujdes, një gabim vlerësimi mund të përmbys gjithçka.

Luani
Marsi, Jupiterin dhe Urani që ju mbështetin në planin profesional bëjnë që sot të pritet të një ditë pozitive, por nuk i duhet lënë gjithçka “qiellit”. Mos nënvleftësoni aftësitë tuaja.

Virgjëresha
Duket se Afërdita sot do të jetë yllin juaj i mirë dhe do t’ju bëjë shumë joshës në aspektin sentimental, ndërkohë që Marsi nuk është më në një pozicion të favorshëm për punën.

Peshorja
Me Merkurin që i bashkohet edhe yjeve të tjerë pozitivë për ju, do ta keni shumë më të lehtë t’u imponoheni të tjerëve me idetë tuajat. Fusha sentimentale duket pak e paqartë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 11 dhjetor 2019

Akrepi
Në përgjithësi, kuadri yjor i juaji sot “flet” për një ditë do të qetë, por hyrja e Marsit mund të imponojë ritme të tjera, të cilat mund të bëjnë të gaboni fare kollaj. Mirë erosi.

Shigjetari
Marsi i agresiv në shenjë mund të bëjë që sot të jeni të pavendosur, por edhe të irritueshëm e ndoshta grindavecë. Hëna pozitive, por duket se ju bën disi ëndërrimtare.

Bricjapi
Një ditë jo shumë e mirë për financat tuaja (sot ndoshta do t’ju duhet të shpenzoni shumë më tepër se zakonisht), po Afërdita stimulon pasionet dhe erosin si asnjëherë tjetër.

Ujori
Hyrja e Uranit në shenjë është mjaft pozitive për ju, sepse do të ketë efekte në raportet ndërpersonale, ngaqë ju bën disi më tolerantë. Mundohuni të mos reagoni me impulsivitet.

Peshqit
Një situatë ujore jo edhe aq e kthjellët, duket se do të ndikojë paksa në gjendjen tuaj psikofizike, sidomos në pjesën e parë të ditës. Hyrja e Hënës duket se kthjellon idetë dhe shpirtin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i muajit Nëntor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës, zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i muajit Nëntor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës, zbuloni surprizat që ju presin

Dashi

Mund të debatoni me bashkëpunëtorë, kolegë ose furnitorë, dhe sigurisht që kjo nuk do ta ndihmojë profesionin tuaj, sido që të jetë. Projektet tuaja me siguri do të kalojnë, por ata ndoshta do të kenë nevojë për një rishikim, një modifikim të vogël.Mos nxitoni dhe pastroni me kujdes atë që është e rëndësishme për ju. Nga fundi i muajit era do të kthehet në favorin tuaj dhe së shpejti do të korrni rezultatet e përpjekjeve tuaja ( pozitive për karrierën dhe xhepat ).

Demi

Ju dini si të jeni njerëz shumë të organizuar , të vëmendshëm ndaj detajeve dhe me këmbë në tokë. Planifikoni me kujdes zgjedhjet tuaja, vendosni kohën në axhendën tuaj për t’u marrë me ndonjë ngjarje ose vonesë të paparashikuar, jini të kujdesshëm në menaxhimin financiar. Pak para mesit të muajit, qielli do të fillojë të shkaktojë dëme në biznesin tuaj. Mund të ndodhë që këto janë lajme që do t’ju befasojnë, prandaj do të jetë thelbësore të keni një plan të shkëlqyeshëm B.

Binjakët

Në profesionin tuaj do të jeni mendjemprehtë, i aftë të organizoni angazhimet tuaja, i zgjuar dhe i përqendruar . Ju gjithmonë mund të mbështeteni në efikasitetin tuaj, si në saktësinë tuaj. Nëse keni projekte të veçanta për të zhvilluar, veproni tani : do të jeni largpamës dhe efektiv. Por, për t’i parë ato të ngrihen siç dëshironi, mund të duhet të prisni muajin tjetër, gjë që mund t’ju tregojë rezultatet e përpjekjeve të bëra deri më tani. Edhe për xhepat, edhe për karrierën duhet të jeni të sigurt: por bëni zgjedhjet e duhura .

Gaforrja

Dhjetë ditët e para të nëntorit mund të jenë vërtet të ngarkuara . Vonesa, keqkuptime, tensione dhe shumë pyetje për të cilat nuk jeni në gjendje të jepni një përgjigje të saktë. Por së shpejti do të keni nën kontroll veten, sigurinë dhe mjetet tuaja. Ju do të keni ide më të qarta dhe gjithashtu do të jeni në gjendje të angazhoheni me përqendrim më të madh. Aftësia juaj do t’ju ndihmojë të përmirësoni biznesin dhe të gjeni zgjidhje inteligjente për të zgjidhur problemet në dukje të vështira. Me pak fjalë, sado e lodhshme të jetë, në fund ky muaj do të shpërblejë përpjekjet tuaja.

Luani

Pak ide, por të qarta dhe shumë energji për të përdorur në aktivitetet tuaja të përditshme. Pa dyshim që nëntori do të fillojë në një mënyrë pozitive për ju dhe do t’ju japë siguri për t’i përdorur për t’u përmirësuar dhe rritur . Megjithatë, nga mesi i muajit, midis vonesave, keqkuptimeve dhe situatave të tjera të papritura, siguria juaj mund të humbasë avantazhin e saj. Por jo zelli juaj: përpiquni të qëndroni të palëkundur dhe këmbëngulës. Së shpejti do të gjeni çelësin e problemit, por keni nevojë për dinakëri, dhe gjithashtu keni nevojë për shumë elasticitet.

Virgjëresha

Vonesat e mëparshme mund t’ju nxisin të lëvizni me kujdes të paktën në fazën e parë. Ajo që dëshironi të shihni të materializuar mund të zgjasë pak . Por së shpejti do të fillojë një fazë tjetër për ju, situatat do të rinisin dhe më në fund do të keni ide të qarta se si të procedoni. Në disa raste, mund të keni edhe një fat të vogël , të aftë për të përmirësuar financat, prestigjin, karrierën. Jini në kohë, të guximshëm dhe krijues.

Peshorja

Një përpjekje e vogël do t’ju duhet ta bëni atë në llogari. Por edhe rezultate të mira, megjithë vonesat që mund t’ju lënë si gota ( gjysmë e mbushur ose gjysmë e zbrazët? ), E cila së shpejti do t’ju bëjë shumë të lumtur. Muaji fillon me disa pikëpyetje në pritje, ndoshta vonesat në një përgjigje ose ndonjë situatë tjetër që ju lë me frymë të fryrë . Këto dilema do t’i zgjidhni gjatë muajit dhe, akoma më shumë dhe më mirë, gjatë ditës tjetër. Mos hiqni dorë nga projektet tuaja dhe mbajeni: suksesi së shpejti do t’ju buzëqeshë .

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 3 maj 2019 

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 29 janar 2018

Akrepi

Ky muaj do të kërkojë shumë përpjekje por lodhja vështirë se ju frikëson dhe sigurisht do të jepni njëqind për qind për të arritur rezultatet që ju interesojnë. Në biznes dhe bashkëpunime, jini në kohë , sepse disa çështje do të duhet të sqarohen dhe rregullohen dhe ju duhet ta bëni atë tani, falë një qartësie të bukur mendore të premtuar nga Mërkuri në Akrep pas dhjetë ditësh. Ai gjithashtu do të zbatohet për programet mësimore, kërkesat dhe çdo iniciativë tjetër që dëshironi të përfundoni shpejt.

Shigjetari

Ky muaj do t’ju kërkojë një farë kujdes sepse do t’ju duhet të vlerësoni me kujdes të gjithë faktorët në lojë.Nuk do të jetë një periudhë e pafavorshme por thelbësore për të vendosur saktë strategjinë tuaj: atë që mbillni në këto ditë, do ta korrni duke filluar nga muaji vijues i cili do të shpërblejë angazhimin me rezultate të shkëlqyera , si për karrierën ashtu edhe për xhepat. Kjo është arsyeja pse duhet të jeni të kujdesshëm dhe të plotë: ju po vendosni bazat për suksesin tuaj të ardhshëm, pavarësisht rolit dhe statusit tuaj.

Bricjapi

Ky muaj do të kërkojë shumë diskrecion mbi projektet tuaja dhe shumë durim. Përgjigjet që po prisni mund të marrin shumë kohë për të arritur, ose mund të jenë bashkëpunëtorët ata që nuk do të respektojnë orarin. Në çdo rast, ju do të dëshironi të jeni të kujdesshëm, edhe nëse dëshironi të kafshoni dikë. Nga mesi i muajit do të jeni më të gatshëm dhe të përqendruar dhe në të njëjtën kohë shumë situata do të fillojnë të zhbllokohen. Angazhimi juaj nuk do të mbetet pa u vërejtur dhe kush e di që mund të mos merrni një propozim të mirë.

Ujori

Nëntori do të fillojë në një mënyrë pozitive, edhe nëse disa çështje mbeten të pezulluara , duke pritur diçka për t’i zhbllokuar ato. Ju përdorni këtë pauzë për të pastruar kokën dhe për të kuptuar se si të merreni me një problem që është shfaqur më parë. Pas dhjetë ditësh fotografia juaj profesionale si për financat ashtu edhe për karrierën do të bëhet më tinëzare dhe do të keni më pak kohë për të reflektuar. Të vepruarit ndërsa tashmë dini se çfarë të bëni do t’ju vendosë në një pozicion të favorshëm dhe do t’ju ndihmojë të trajtoni mirë çdo situatë të ndryshme.

Peshqit

Ju do të filloni të jeni të kujdesshëm, edhe për shkak të disa situatave që do të luftojnë pak për t’u rikthyer në rrugë .Por para mesit të muajit këtu Mërkuri është gati të ju japë një dorë. Planeti do të kujdeset për përqendrimin tuaj, dinakërinë tuaj, aftësitë tuaja të negociatave dhe kështu do t’ju ndihmojë të pohoni vetveten dhe të shfrytëzoni sa më mirë rrethanat tuaja aktuale . Edhe për financat mund të jetë një periudhë diskrete, por këtu duhet vërtet të merremi me këto kohë të çuditshme që i kanë zënë të gjithë në befasi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Si do të jetë dita e fundit e Tetorit për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Si do të jetë dita e fundit e Tetorit për secilën shenjë

Dashi

Një fundjavë interesante po afron . I vetmi defekt i madh mbetet aspekti i punës dhe ekonomisë. Mos u beso shumë të tjerëve, e ke bërë në të kaluarën dhe më pas është dashur të ndryshosh mendje.

Demi

Me Hënën në shenjë dhe Venusin në një aspekt interesant mund të bëni diçka më shumë që të përpiqeni të jeni rehat me të tjerët. Sa keq që këto ditë puna është kaotike.

Binjakët

Në këtë fundjavë mund të rizbuloni ngadalë dashurinë . Nëse do të kishte një krizë në disa familje, tani më në fund mund të fillojmë përsëri.

Gaforrja

Kjo është një fundjavë që përfshin një reflektim mbi atë që ka ndodhur në tre ditët e fundit. Fundjava premton emocione më shumë dhe më të mira.

Luani

Ose jeni shumë nervoz ose ditët e fundit ka pasur probleme fizike ose të punës. Dilni nga një javë e rëndë dhe tani dëshironi një fundjavë relaksi dhe qetësie.

Virgjëresha

Me këtë Hënë të favorshme ju vazhdoni të jeni një nga shenjat e forta të zodiakut. Janë 48 orë forcë të madhe , ju arrini të jeni energjik edhe në momente kritike.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 3 maj 2019 

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 15 tetor 2020

Pas tre ditësh të vështira, tani po përjetoni ndjesi të veçanta. Mundohuni t’i kushtoni vëmendje polemikave. Ju shihni një të ardhme më të mirë dhe një horizont më të lirë.

Akrepi

Këto ditë jeni shumë të mërzitur, të lodhur dhe madje paksa merrni frymë. Mundohuni ta mbani nën kontroll këtë trazirë të brendshme që ndjeni.

Shigjetari

Ne po i afrohemi një Nëntori që mund të jetë shumë i bukur pikërisht në lidhje me marrëdhëniet ndërpersonale . Horoskopi Paolo Fox ju fton të lindur nga shenja të flisni qartë.

Bricjapi

E shtuna dhe e diela janë dy ditë interesante. Ju keni një dëshirë të madhe për të fituar sfidën me fatin. Duhet gjetur qetësia shpirtërore.

Ujori

Jeni shumë i menduar këtë fundjavë. Ndoshta këto ditë do të ishte një ide e mirë të rrethoheni me njerëz pozitivë. Dita e sotme do t’iu shohë paksa të nënshtruar.

Peshqit

Në këtë kohë dhe gjatë gjithë muajit nëntor nuk do ta keni më Venusin të kundërt. Emocionet mund të zgjohen , ftesa e astrologut është të ndreqë lotët në dashuri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi ditor, 31 Tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi, 16 shtator 2020

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Nesër do të jetë ditë shumë më e mirë se ato që keni përjetuar që nga fillimi i javës. Tani mund të përmirësoni situatën sentimentale dhe atë profesionale. Gjërat pozitive mund të vijnë por mos prishni gjithçka me polemika.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Tetori ka qenë një muaj shumë i ngarkuar për ju dhe shumë prej jush ende mbartin disa probleme. Nëntori me siguri do të jetë një muaj më i mirë dhe më i qetë.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Nesër është një ditë pak nervoze kur mund të humbni durimin: këshilla është ta lini të shkojë, të jeni më të qetë, sepse gjërat do të rregullohen së shpejti. Kjo është veçanërisht e vërtetë në dashuri: përpiquni të jeni të kujdesshëm, veçanërisht nëse ka pasur një krizë të kohëve të fundit.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Në nëntor do të ndiheni më të fortë se në javët e fundit dhe do të keni një pajisje shtesë që do t’ju ndihmojë të zgjidhni çështje profesionale që ju dukeshin të pakapërcyeshme. Nëse ka ndonjë problem familjar ose dashuror, zgjidhini ato menjëherë.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Nesër do të jetë një ditë e luhatshme sidomos në lidhje me dashurinë. Ekziston rreziku që të ndiheni të tërhequr nga dikush që nuk është i përshtatshëm për ju. Sa i përket punës, ju mund të bëni zgjedhje.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Kjo ditë mund të jetë pika e kthesës: përpiquni të organizoheni sa më mirë, por në të njëjtën kohë gjeni kohën për relaksim: nëse jeni shumë të lodhur nuk mund të mendoni mirë.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Ju duhet të zgjidhni një çështje të pazgjidhur. Mundohuni të afroheni me njerëz të këndshëm, të cilët do t’ju sigurojnë dhe do t’ju bëjnë të ndiheni mirë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 29 janar 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 11 dhjetor 2019

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Ditë e favorshme, parathënie për një kohë vërtet të mirë! Mundohuni të jeni më të qetë dhe më optimist. Ndërkohë, shijojeni këtë ditë, e cila do të jetë perfekte për të rizbuluar emocionet në dashuri.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Mundohuni të lëvizni, të merreni me punë dhe do të shihni se do të merrni rezultate të jashtëzakonshme, si në punë ashtu edhe në dashuri! Në orët e ardhshme Venusi do të fillojë një tranzit të bukur: keni më shumë mundësi si në dashuri ashtu edhe në punë, ju mbetet juve t’i shfrytëzoni ato.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Nesër do të jetë një ditë disi e zbutur. Ju keni arritur në pikën ku duhet të bëni zgjedhje, nuk mund të vazhdoni të vuani situata të caktuara. Tani mund ta bëni dhe duhet ta bëni, për veten tuaj dhe për rritjen tuaj personale, profesionale dhe emocionale.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Mundohuni të pajtoheni me situatat që kanë krijuar tension, për të rikuperuar ato marrëdhënie që ju kanë stresuar. Mos krijoni situata që mund të sjellin shqetësime.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Mundohuni të pajtoheni me situatat që kanë krijuar tension, për të rikuperuar ato marrëdhënie që ju kanë stresuar. Mos krijoni situata që mund të sjellin shqetësime.

LEXO TE PLOTE