Connect with Us

Zjarr i madh në Fushë-Krujë e Thumanë/ Flakët rrezikojnë banesat

Sociale

Zjarr i madh në Fushë-Krujë e Thumanë/ Flakët rrezikojnë banesat

Publikuar

-

Zjarr i madh në Fushë-Krujë e Thumanë/ Flakët rrezikojnë banesat

Dy vatra zjarri janë regjistruar pasditen e sotme në Fushë-Krujë dhe Thumanë duke rrezikuar banesat.

Një prej vatrave të zjarrit ka rënë në lagjen Kasalle në periferi të qytetit të Fushë-Krujës ku një sipërfaqe e mbuluar me shkurre e ferra ka marrë flakë .

Zjarrfikësja e Niklës është në vend dhe po ndërhyn për shuarjen e vatrës së zjarrit shkruan ballkanweb.

Ndërkohë që zjarri i dytë u regjistrua në Thumanë, ku i është vënë flaka një parcele, ndërsa zjarri ka përfshirë kanalin ngjitur me rrugën Thumanë-autostradë./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Luftë me flakët në malin e Cakranit/ Digjen 4 hektarë pyje

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Publikuar

-

Nga

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet po ndikohet nga zona me presion të lartë atmosferik  të pozicionuar në mesdheun qëndror e cila po ifluencon mot me diell në territorin e Shqipërisë.

Dita e sotme, do të ketë mot kryesisht të kthjellët e vranësira të pakta kalimtare.

Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.

Temperaturat parashikohen në:

Zonat malore 7°C deri në 17°C

LEXO EDHE:  Përfshihet nga flakët servisi i celularëve/ Dëme të mëdha materiale

LEXO EDHE:  Përfshihet nga flakët servisi i celularëve/ Dëme të mëdha materiale

Zonat e ulëta 12°C deri në 23°C

Zonat bregdetare 13°C deri në 22°C./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Rëndohet gjendja e grevisteve në Ballsh/ Kërkohet ndërhyrja e mjekëve

Publikuar

-

Nga

Rëndohet gjendja e grevisteve në Ballsh/ Kërkohet ndërhyrja e mjekëve

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar.

Mësohet se njëra prej grevisteve ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor.

Në përfundim të trajtimit mejkësor, grevistja nuk pranon të largohet nga uzina.

Nga ana tjetër edhe 4 gra të tjera janë në gjendje të rëndë. Mësohet se gratë kanë temperaturë, të vjella dhe rrahje të forta në zemër.

LEXO EDHE:  Tiranë/ Merr flakë një makinë “BMW” tek ‘Rruga e Elbasanit’

LEXO EDHE:  Zjarr në një magazinë ushqimore në Pogradec/ Rrezikojnë banesat përreth

Ato nuk kanë pranuar që të shkojnë në spital por morën mjekimin në ambientet e grevës. Gratë greviste janë të vendosura në kauzën e tyre, pagat e prapambetura./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Harroni ditët me diell/ Moti bën kthesën e papritur

Publikuar

-

Nga

Harroni ditët me diell/ Moti bën kthesën e papritur

Pas disa ditëve me diell, situata meteorologjike mbi vendin tonë pritet të ndryshojë totalisht.

Sipas sinoptikanëve, nesër dhe pasnesër do të jetë kulmi i ndikimit afrikan dhe anticiklonik.

Masa ajrore jo të qëndrueshme dhe të freskëta me origjinë nga Atlantiku do të fillojnë të depërtojnë gradualisht mbi rajonin tonë duke kushtëzuar shtim të vranësirave dhe vende-vende edhe reshje shiu.

Nga e shtuna vonë dhe të dielën pritet ndryshim i motit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE