Connect with Us

VIDEO/ Goli spektakolar i Ibraimit, Shkëndija mposht Botoshanin dhe “peshkon” Totenhemin

Sport

VIDEO/ Goli spektakolar i Ibraimit, Shkëndija mposht Botoshanin dhe “peshkon” Totenhemin

Publikuar

-

Shkëndija e Tetovës ka arritur të eliminojë rumunët e Botoshanit, teksa kanë fituar me rezultatin minimal 1-0 dhe janë kualifikuar për në raundin e tretë kuaalifikues në Ligës e Europës.

Ishte Besart Ibraimi, i cili shënoi një gol shumë të bukur në minutën e 3’, duke i dhënë avantazhin të tijve. Pas kësaj, tetovarët kishin edhe disa raste të tjera për shënim, por nuk ia dolën.

Në minutën e 67’, Armend Alimi u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, duke i lënë kështu të besuarit e Gjokës me 10 lojtarë. Nga kjo përfituan rumunët, të cilët u hodhën tërësisht në sulm për të gjetur golin e barazimit. Megjithatë pavarësisht tentativave të shumta, rumunët nuk ia dolën të shënojnë, kjo edhe për meritë të portierit Zahov, i cili ishte në një ditë të mirë sot.

Shkëndija në raundin e tretë do të ndeshet me Totenhemin.

FT| Botoshani-Shkëndija e Tetovës 0-1

B. Ibraimi 3′

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Video/ Jahmir Hyka gjen rrugën e rrjetës në kampionatin kinez

Publikuar

-

Nga

Jahmir Hyka ka gjetur golin e parë në Kinë. Mesfushori ofensiv nga Tirana, u transferua në mesin e gushtit te Guizhou Hengfeng, ekip që garon në divizionin e dytë të futbollit kinez.

32-vjeçari realizoi golin e dytë në fitoren 0-3 jashtë fushe kundër Shenyang Urban FC. Ishte minuta e 40-të kur Hyka lëvizi bukur në krahun e majtë dhe mposhti portierin vendas me një goditje të saktë.

Nisje fantastike e Guizhou Hengfeng në grupin E të Jia League dhe rrjeta e parë kineze për lojtarin ofensiv, i cili numëron 47 ndeshje dhe 2 gola me kombëtaren e Shqipërisë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Bojkoti i kampionatit, Liga Profesioniste bën reagimin zyrtar

Publikuar

-

Nga

Nuk ka ende një datë se kur do të fillojë kampionati shqiptar, i cili është në bojkot nga 12 shtatori. Presidenti i FSHF, Armand Duka ditën e djeshme konfirmoi se kishte pasur një takim me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, ku ishte folur pikërisht për kampionatin e futbollit.

Megjithatë në një deklaratë të bërë së fundmi, Liga Profesioniste e futbollit bën me dije se ende nuk kanë marrë një përgjigje zyrtare nga qeveria apo kryeministri.

Gjithashtu më tej në njoftim bëhet me dije se ditën e hënë Liga do të mblidhet sërish në një takim në ambientet e “Air Albania”, për të vendosur për hapat e mëtejshme.

Njoftimi i Ligës:

Liga Profesioniste e Futbollit bën të ditur se akoma nuk ka një përgjigje zyrtare nga ana e Qeverisë për kërkesat e saj dërguar Kryeministrit.

Në këto kushte, Liga do të mblidhet sërish ditën e hënë datë 26.10.2020 ora 11:00 në ambjentet e Stadiumit “Air Albania” për të diskutuar dhe vendosur mbi hapat e mëtejshme.

Liga Profesioniste e Futbollit
Tiranë më 25 Tetor 2020

LEXO TE PLOTE

Sport

Video/ Laçi mposht Tiranën në miqësoren e zhvilluar në “Selman Stërmasi”

Publikuar

-

Nga

Është mbyllur me fitoren e kurbinasve, ndeshja miqësore mes Tiranës dhe Laçi në “Selman Stërmasi”.

Të besuarit e Cungut fituan me rezultatin 1-0, falë një goli të shënuar nga Deliu në minutën e 62’. Bardheblutë ishin dominues gjatë ndeshjes, ku kishin disa raste për shënim, të cilat nuk i shfrytëzuan.

Nga kjo përfituan kurbinasit, të cilët nëpërmjet një aksioni model në minutën e 61, ia dalin të shënojnë golin e avantazhit. Pas kësaj skuadra e Egbo u hodh e gjitha në sulm, për të gjetur të paktën barazimin, por pa sukses, pasi bardhezinjtë ishin të pozicionuar shumë mirë në fushë.

FT: TIRANA-LAÇI 0-1

Deliu 62′

62’ GOOOL LAÇI 0-1! Aksion model i skuadrës së Cungut, që futet bukur në zonë me Xhixhën, i cili pason te Rodrigez, ky i fundit pas një lëvizje të bukur, e nxjerr Deliun të vetëm përballë portierit, i cili nuk gabon dhe e dërgon topin në rrjetë.  

 

LEXO TE PLOTE